Avaleht / Rajaleidja võrgustik / Nõustamiskomisjonid / Üleriigiline komisjon

Üleriigiline komisjon

Üleriigilise nõustamiskomisjoni ülesandeks on soovituste andmine:

Väikeklassi ja ühe õpilase õpetamisele keskendatud õpet rakendatakse tähtajaliselt, tähtaja määrab üleriigiline nõustamiskomisjon. Kui määratud tähtaja möödumisel ilmneb vajadus jätkata väikeklassi või ühe õpilase õpetamisele keskendatud õpet, siis esitab vanem või vanema nõusolekul kool üleriigilisele nõustamiskomisjonile põhjendatud taotluse tähtaja pikendamiseks.

Olulised dokumendid:

NB! Komisjon võib taotluse esitajalt nõuda täiendavaid selgitusi, dokumente ja spetsialistide hinnanguid õpilase või koolieelse lasteasutuses käiva lapse arengu täpsustamiseks.

 

Üleriigilise nõustamiskomisjoni koosolekute toimumisajad aastal 2017:

Jaanuar 24., 31.
Veebruar 7., 14., 28.
Märts 7., 14., 21., 28.
Aprill 4., 11., 18., 25.
Mai 2., 9., 16., 23., 30.
Juuni 6., 13., 20., 27.
Juuli
August 1., 8., 15., 22., 29. 
September 5., 12., 19., 26.
Oktoober 3., 10., 17., 24., 31.
November 7., 14., 21.
Detsember 5.  

Üleriigilise komisjoni alalised liikmed:

  • Ave Szymanel – komisjon esimees; SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse juhataja;
  • Maris Raudam – komisjon aseesimees; SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse nõustamiskomisjonide peaspetsialist;
  • Monika Aun – SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse sotsiaalpedagoogika peaspetsialist;
  • Evelin Ergma – SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse psühholoogia peaspetsialist;
  • Jürgen Rakaselg – Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja;
  • Urve Raudsepp-Alt – SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse logopeedia peaspetsialist;
  • Airi Poom – SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse eripedagoogika peaspetsialist.

Komisjoni asendusliikmed: 

  • Tiina Kivirand – asendusliige; Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja; 
  • Viktoria Latova – asendusliige; SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse sotsiaalpedagoogika peaspetsialist; 
  • Pille Tina-Kuusik – asendusliige; SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse logopeedia peaspetsialist; 
  • Triin Piip  – asendusliige; SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse eripedagoogika peaspetsialist; 
  • Katri Viitpoom  – asendusliige; SA Innove hariduse tugiteenuste agentuuri õppenõustamisteenuste keskuse psühholoogia peaspetsialist. 

Üleriigilise komisjoni liikmed, kes esindavad maa- või linnavalitsust: 

  • Aime Meltsas – Jõgeva Maavalitsuse esindaja
  • Aivi Must – Lääne-Viru Maavalitsuse esindaja
  • Anneli Karu – Võru Maavalitsuse esindaja
  • Anneli Vaarpuu – Lääne Maavalitsuse esindaja
  • Hede Martšenkov – Pärnu Maavalitsuse esindaja
  • Helbe Pajula – Ida-Viru Maavalitsuse esindaja
  • Imbi Suurpere – Viljandi Maavalitsuse esindaja
  • Ivi Remmelg – Hiiu Maavalitsuse esindaja
  • Kalle Vister – Valga Maavalitsuse esindaja
  • Katrin Kuusk – Harju Maavalitsuse esindaja
  • Katrin Ohakas – Põlva Maavalitsuse esindaja
  • Kaspar Kreegimäe – Tartu Linnavalitsuse esindaja 
  • Kersti Viilup – Järva Maavalitsuse esindaja
  • Maris Liiders – Harju Maavalitsuse esindaja
  • Meelis Kaubi – Saare Maavalitsuse esindaja
  • Merily Tensing-Kruusla – Tartu Linnavalitsuse esindaja
  • Milena Pogodajeva – Tallinna Linnavalitsuse esindaja
  • Tiina Kivirüüt – Tartu Maavalitsuse esindaja
  • Tiiu Raav – Rapla Maavalitsuse esindaja