Avaleht / Kutseharidus / Kutsemeistrivõistlused / Noor Meister

Noor Meister

Noor Meister on erinevaid erialasid koondav üleriigiline kutsemeistrivõistlus, mille eesmärk on tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid ning anda võimalus noortele oma oskuste võrdlemiseks.

Taustast

SA Innove on Eesti kutsemeistrivõistluste korraldamisega tegelenud aastast 2006. Nimetuse „Noor Meister“ all toimuvad kutsemeistrivõistlused alates 2009. aastast, kui noorte infomessil Teeviit viidi kahe päeva jooksul läbi kümne eriala kutsevõistlused. Järgneval kahel aastal toimusid võistlused samas formaadis 12 erialal, lisaks korraldati jätkuvalt ka üksikvõistlusi.

2012. aastal toimusid Noore Meistri asemel üleriigilised kutsevõistlused erinevate erialade üksikvõistlustena ning 2013. aasta märtsis toimus esmakordselt kutsehariduse suursündmus Noor Meister. Varasema formaadiga võrreldes oli eeliseks kogu Eesti kutsehariduse võimaluste tutvustamine samal ajal ja samas kohas – lisaks 21 erialal toimunud kutsevõistlusele tutvustasid Eesti kutseõppeasutused oma õppimisvõimalusi ning erinevates töötubades pakuti noortele võimalust katsetada õpitavate erialade töövõtteid.

Aasta-aastalt on Noore Meistri võistluserialade hulk suurenenud ning kasvanud on ka koolide ja külastajate osalemise aktiivsus.

2016. aastast

2016. aastal oleme Noore Meistri formaati ümber kujundamas ja seetõttu korraldame üleriigilisi kutsemeistrivõistlusi ühe suursündmuse asemel erinevate erialade üksikvõistlustena, mida viiakse läbi kutsekoolides. Sel aastal toimuvad kutsevõistlused kokku 30 erialal ja nende võitjaid tunnustatakse samadel alustel nagu Noore Meistri võitjaid – näiteks on neil (valitud erialadel) võimalus konkureerida Eesti esindajaks rahvusvahelistele võistlustele EuroSkills ja WorldSkills. Lisaks autasustatakse kõiki võitjaid kui oma valdkonna noori meistreid ning vabariigi parimaid.

Võistlused toimuvad märtsist kuni detsembrini ja kutsemeistrivõistluste kalendriga saab tutvuda võistluskalendri rubriigis.

Noor Meister 2017

Noor Meister 2017 toimub 4.-5. mail Eesti Näituste messikeskuses. Sel aastal toimuvad kutsevõistlused kokku 31 erialal. Tutvu ka Noor Meister 2017 kodulehega, kuhu on koondatud on nii võistlusalade, töötubade, kutseharidusmessi kui ka lavaprogrammi info.

SA Innove on koostöös Rajaleidja võrgustikuga tänavu välja töötanud toetava õppematerjali Noore Meistri külastuse ja õppereisi planeerimiseks ning läbiviimiseks. Õppematerjali saab alla laadida Noore Meistri kodulehelt.

Ajaloost

Varasemate aastate sündmusi vaata siit:

NOOR MEISTER 2017

NOOR MEISTER 2015

NOOR MEISTER 2014

NOOR MEISTER 2013

NOOR MEISTER 2011

NOOR MEISTER 2010

NOOR MEISTER 2009