Avaleht / Kutseharidus / Kutsemeistrivõistlused / Noor Meister / Arhiiv / Noor Meister 2013 / Töötoad

Töötoad

Noorel Meistril 2013 saab külastaja osa võtta 13 töötoast, kus saab mängulisel või kaasahaaraval viisil tutvuda ametitega. Töötoad toimuvad messi mõlemal päeval kogu ürituse vältel. Töötubades osalemine on tasuta ja ei eelda eelregistreerimist.


Noor Meister 2013 töötoad on:

1. Auto töötuba: töötuppa tuuakse kohale n.ö lahtilõigatud auto, et külastaja näeks, milline auto seestpoolt välja näeb. Lisaks tehti tegevusteks ettepanek pit-stop - tudengikardi rataste vahetamine ning mootori lahtivõtmine, kokku panemine.

Töötuba viivad läbi Rakvere Ametikool, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool, Põltsamaa Ametikool ja Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool.

2. Puidu töötuba: töötoas planeeritavateks tegevusteks on akna restaureerimine ja mängulisemad tegevused nagu naelte löömine kilpi aja peale ja mäng „Plats puhtaks!“ Väiksemate lisategevustena saab kokku panna vineerist T-tähte ja mängida mustlasluku mängu.

Töötuba viivad läbi Hiiumaa Ametikool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool, Tallinna Ehituskool.

3. Tervise töötuba: töötoas viiakse läbi sellised tegevused nagu esmaabivõtete näitamine ja massaaž (s.h Tai massaaž).

Töötuba viivad läbi M.I Massaažikool, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

4. Turismi töötuba: töötoas toimuvad mängulised tegevused nagu võistlused matkakoti kokkupanekuks , magamiskotti pugemiseks ning mängud erinevate kaartidega.

Töötuba korraldavad: Tartu Kutsehariduskeskus, Võrumaa Kutsehariduskeskus ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool.

5. Rätsepate töötuba: töötoas saavad külastajad viltida (nii masinaga kui ka käsitsi) ning sealt edasi valmistada kõrvarõngaid või muid ehteid  vilditud pallikestest. Lisaks saab proovida masintikkimist.

Töötuba korraldavad: Tartu Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Narva Kutseõppekeskus.

6. Robootika töötuba: töötoas demonstreeritakse kaugjuhitavat robotit ning külastaja saab proovida sumoroboteid.

Töötuba korraldavad: Võrumaa Kutsehariduskeskus ja Tallinna Polütehnikum

7. Juuksuri töötuba: töötoas saab õppida tegema juustesse erinevaid punutisi.

Töötuba korraldavad: Tallinna Tööstushariduskeskus ja Juuksurite Erakool Maridel

8. Kelneri töötuba: töötoas saab näidislaua ääres tutvuda ja proovida teenindusalaseid oskusi. Lisaks õpetatakse salvrätte voltima ning oma teadmised saab proovile panna serveerimisriistade äratundmisel.

Töötuba korraldavad: Tallinna Teeninduskool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus ja Rakvere Ametikool.

9. Ehituse töötuba: töötoas valmib külastajate abiga plaatijate võistlustöö, laotakse müüri ning pannakse proovile külastajate maalrioskused.

Töötuba korraldavad: Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool, Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool ja Tallinna Ehituskool.

10. Kunsti töötuba: külastaja saab šablooni ja svammi abil värvida taburetti, paberit või enda kaasa võetud eset.

Töötuba korraldavad: Tartu Kunstikool, Kopli Ametikool ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool

11. Foto ja arvuti töötuba: töötoas juhendatakse kuidas lihtsate viisidega seadistada kaamerat ning jagatakse pildistamise nippe. Lisaks aidatakse töödelda eelnevalt töötoas tehtud või töötoa külastaja olemasolevat pilti.

Töötuba korraldavad: Tallinna Polütehnikum ja Tallinna Transpordikool

12. Päästealane töötuba: töötoas saab aja peale panna selga roobasid, ühendada üksteise külge liitmike ning teha erinevaid sõlmi. Lisaks on külastajal võimalik tuletõrje voolikut lahti ja kinni kerida.

Töötuba korraldab: Sisekaitseakadeemia

13. Euroopa Noorte töötuba

 

Tule ja proovi oma nahal!Lisainfo:
Kertu Lääne 
7350 749
kertu.laane@innove.ee