Avaleht / Kutseharidus / Kutsemeistrivõistlused / Noor Meister / Arhiiv / Noor Meister 2014

Noor Meister 2014

Kutsehariduse aasta tippsündmus Noor Meister tõi Eesti Näituste messikeskusesse üle 8000 külastaja, kes said jälgida pea 350 kutseõppuri mõõduvõttu.

1146494_708940925828790_1154678530_n.jpg

„Pinge oli suur, pidin lühikese aja jooksul valmistama piduliku tordi ja mind jälgisid tuhanded silmapaarid,” ütles Eesti parim noor kondiiter Helen Laht. Tema sõnul annab esikoht talle kõvasti enesekindlust ja kindlasti avab see tulevikus uusi uksi. „Üritus oli võimas, lisaks kondiitritele võistlesid veel 23 eriala õppurid ja palju oli külastajaid, kellel oli hea võimalus tutvuda erinevate ametitega,” selgitas Tallinna Teeninduskooli kasvandik Laht.

Külastajate ja võistlejate arvu suurenemine igal aastal näitab, et kutseharidus on muutumas järjest populaarsemaks,” ütles Noor Meister peakorraldaja Pille Laaksonen. „Kindlasti on sellest palju kasu nii võistlejatele, külastajatele kui ka tööandjatele, kes leiavad tihtipeale just võistlejate seast endale tulevased professionaalsed töötajad.”

Veel selgitati välja Eesti parim noor müüja, majutusteenindaja, mehhatroonik, florist, juuksur, pagar, ehituspuusepp, tisler, ehitusviimistleja, plaatija, maastikuehitaja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, müürsepp, logistik, puhastusteenindaja, elektroonik, elektrik, rätsep, keskkonnatehnika lukksepp, hooldustöötaja ja restoraniteenindaja.

Noor Meister toimus 7.-8. märtsil Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Üleriigilistel kutsevõistlustel võtsid 24 võistlusalal mõõtu pea 350 kutseõppurit, külastajatele olid avatud kümme töötuba ametite proovimiseks ning kutseharidusmessil osales 32 ametikooli üle Eesti. Suursündmus toimus teist korda ning eelmisel aastal osales 300 võistlejat ja üritust külastas pea 5000 inimest. Sissepääs kõigile oli tasuta.

Kutsehariduse suursündmuse Noor Meister 2014 võistlustulemused:http://noormeister.ee/category/uudised/

Noor Meister 2014 pildigalerii on leitav siit: http://noormeister.ee/galerii/noor-meister-2014/

Suurüritust korraldas Sihtasutus Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, erinevate partnerite ja toetajatega. Noor Meister 2014 suurtoetajad on Eesti Kaupmeeste Liit, Eesti Mööblitöötjate Liit, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit ja Wienerberger.

Suurürituse kujunduse ja dekoratsioonide loomisel oli Innove koostööpartner Kuressaare Ametikool. Vabatahtlikud, kes aitasid üritust edukalt läbi viia, tulid Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkoolist EHTE. 

Kõik küsimused, mis puudutavad suurürituse Noor Meister 2014 korraldust palume saata aadressile noor.meister@innove.ee. Küsimuste vastused avaldame SA Innove kodulehel kutsehariduse alajaotuse Noor Meister osas.

SA Innoves tegelesid Noor Meister 2014 korraldamisega:

Karin Pärtlas (tel: 735 0737; e-post karin.partlas@innove.ee) – võistlustele registreerimine, võistlejate majutus

Kristel Jaakson (tel: 7350746; e-post kristel.jaakson@innove.ee) – kutsevõistluste korraldamine (pagar, kondiiter, rätsep, logistik, puhastusteenindaja, mööblitisler, maastikuehitaja, plaatija, ehitusviimistleja, florist, restoraniteenindaja, keskkonnatehnika lukksepp)

Triin Uustalu (tel: 7350747; e-post triin.uustalu@innove.ee) – kutsevõistluste korraldamine (mehhatroonik , elektroonik, juuksur, majutusteenindaja, müüja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, elektrik, ehituspuusepp, müürsepp, hooldustöötaja)

Liina Liiv (tel: 7350745; e-post liina.liiv@innove.ee) – reklaami ja meediatöö korraldamine, lavalise tegevuse koordineerimine

Kertu Lääne (tel: 7350749; e-post kertu.laane@innove.ee) – töötubade ja koolibokside koordineerimine

Malle Päeva (tel: 7350748; e-post malle.paeva@innove.ee) – vabatahtlike tegevuse koordineerimine

Ave Järveots-Lumiste (tel: 7350742; e-post ave@innove.ee) – erialatutvustajate tegevuse koordineerimine

Pille Laaksonen (tel: 7350740; e-post pille.laaksonen@innove.ee) – üldised korralduslikud küsimused