Avaleht / Kutseharidus / Kutsemeistrivõistlused / Noor Meister / Arhiiv / Noor Meister 2015 / KKK

KKK

Küsimusi saab esitada kuni 13. veebruarini aadressile noor.meister@innove.ee.

PLAATIJA:

1. Kas plaatide mõõt vastab võistlusjuhendis välja toodud plaadi mõõdule (150x150)?

Vastus: Jah. Plaadi mõõt, mida võistlusel kasutatakse on 150x150. Kuna need plaadid ei ole nii tavapärases kasutuses, siis on võimalik neid tellida ja osta harjutamiseks Hansas Plaaditurg AS-st. Plaatide tellimiseks palun võtta ühendust:

Hansas Plaaditurg AS
Anu
Mustamäe tee 3
Tallinn 10615
tel. 656 41 88
fax. 656 41 89
www.plaaditurg.ee

MÖÖBLITISLER:

1. Puitühenduste piibel  lk. 37, peaks olema lk.137?
Vastus: Võistlustöö valmistamise tingimused p2 – õige on tõesti lk 137.
2. Tisleri võistlustöö joonis pealtvaates  kogulaius 125mm, riiul sellel lõikel 160mm, tapid sinna lisatud 40+ 40+40+65 arusaamatu, miks ületab külje laiust? Tapikohad ei ühti pealtvaate ja vaade vasakult vaadatuna.
Vastus: Võistlusjoonis on õige ning mõõdud on korrektsed.
3. Lisas nr. 5 on lisatud punktis nr.2.
Vastus: võistlusinfo juures on olemas kogu võistlust puudutav info: võistleja meelespea, võistlustöö hindamise skeem, võistlustöö valmistamise tehnilised tingimused, võistlustöö joonised. NB! Materjalide loend (tükitabel, detailide tabel) antakse võistlejatele kätte võistluspäeval nagu juhendis on välja toodud.

PAGAR:

1. Millised söödavad taignad võib kasutata pagari kodutööks? Kas šokolaadist voolimismass klassifitseerub nende alla?
Vastus: Kasutatakse söödavatest toorainetest valmistatud taignaid (sh. soolataigen, pate decore jt.). Voolimismass selle alla ei kvalifitseeru.
2. Kas on tulemas firma Toikako Kaubandus OÜ toorainete nimekiri, mis Noor Meistril kasutada tuleb?
Vastus: Pagaritel on kohustuslik tooraine šokolaaditäidise pulber.
3. Kas töö juures võib kasutada mittesöödavaid elemente ja kas on lubatud kasutada glasuure,värve jms?
Vastus: Töö juures võib kasutada ainult söödavaid elemente. Glasuurid ja toiduvärvid on lubatud kasutada söödavate taignatoodete valmistamisel.
4. Kas šokolaadimass, mis ise valmistan ja sisaldab jahu, suhkrusiirupit, sokolaadi, maitseaineid jms kuulub ka taignatoote alla või kus jookseb täpne piir?
Vastus: Kui sa ise segad kokku ja valmistad šokolaadimassi, mis vajab nö töötlemist ja kuumutamist vms, siis on see lubatud kasutada. Täpset piiri on raske panna, eeldame võistlejate ausat käitumist.

KONDIITER:

1. Kas on tulemas firma Toikako Kaubandus OÜ toorainete nimekiri, mis Noor Meistril kasutada tuleb?
Vastus:Kondiitritel on kohustuslik tooraine naturaalvalge martsipan (600g võistleja kohta).

PUHASTUSTEENINDAJA:

1. Kas HEV-osalejatele kehtib ka: - erikujuline (juhendil oleval pildil) puhastatav ala 3 x 6 m², millele on kinnitatud 9 metallist nurgikut, igasse nurka on asetatud üks Lego-klots (lahtine praht) või on nagu eelmisel aastal puhastatavaks pinnaka ristküliku kujuline ala?
Vastus: Tavaõppijad võistlevad 6.märtsil I ja II võistlusalal ning 7.märtsil IV ja V võistlusala. HEV õppijatel ainult 6.märtsil III võistlusala sooritus. Juhendis oleva tavaõppijatele mõeldud joonise pind (PVC) on ka HEV õppijate võistlusala. Nende jaoks kasutame pool sellest pinnast ja võtame nurgad ära. HEV võistlejate võistlusala suurus on 3 x 4m.
2. Juhendis jäi segaseks põranda kuivpühkimine, sinna on sulgudesse kirjutatud „moppamine“, mis aga peaks tähendama mopiga pesemist? Kas tõesti tuleb kasutada moppi ka pühkimiseks või selleks kasutatakse ikka kummiharja? Milliseid mopikomplekte (millist press moppi – neid on väga palju erinevaid) ja väänamisseadmeid kasutatakse HEV õppijate puhul? Kas lapi niisutamine ainult pihustiga on lubatud?
Vastus: Põrandate kuivpühkimine – põranda kuivataja - pühkija või mopikomplekt – õppija enda valik. Põranda märgpühkimine (pressiga mopp) on lõugpressiga käru ja mopikomlekt. Valikuks on siledaid ja narmasmopid, mis kastetakse lahusesse ja pressitakse üleliigne vesi välja enne tööle asumist.

ELEKTRIK:

1. Kas on teada Noor Meister elektri eriala küsimuste põhisuund- kas on peamine elektriohutus või tehnoloogilised ülesanded?
Vastus: Võistluse teoreetiline osa kujutab endast 20 + 5. Viis lisaküsimust on võrreldes eelneva 20 küsimusega kõrgendatud raskusastmega eesmärgiga selgitada välja võimekamad võistlusest osavõtjad. Esimesed 20 küsimust on võrreldavad Elektrik I kutseeksami teoreetilise osaga. Küsimusest koosnevat erialaste teadmiste kontrolltesti ja ühte arvutusülesannet. Kontrolltestiga kontrollitakse võistlusest osalejate teadmisi elektrotehnika aluste, elektrimõõtmiste, elektrimaterjalide, elektriaparaatide, elektrimasinate, paigaldustööde tehnoloogia, ohutustehnika ja elektritöid normeerivate seaduste, määruste ja muude dokumentide valdkonnas, arvutusülesandega aga oskusi teha erialalisi arvutusi. Kontrolltest ja arvutusülesanne tehakse kirjalikult ja selleks antakse aega 60 minutit. Iga õigesti vastatud esimesed 20 küsimust annavad à 2 punkti, viis lisaküsimust à 3 punkti,  korrektselt ja õigesti lahendatud ülesanne annab kuni 5 punkti. Seega on teoreetilise osa eest võimalik saada maksimaalselt 20x2 + 5x3 + 5 = 60 punkti. Test põhineb Sisetööde elektrik ekr tase 4 kutseeksamile.

VEEBIDISAIN:

1. Kas saab paluda, et arendusarvutisse oleks installeeritud korralik arendustarkvara? PHPStormist piisaks tegelikult.
Vastus:Ettepanek on suurepärane. PHPStorm on hea tööriist, kuid võistluseni on jäänud vaid 3 nädalat ning seetõttu me sellel aastal seda võistlusarvutitesse ei lisa.
2. Kas on lubatud kasutada jQueryt vms levinud Javascripti teeki või peab puhta Javascriptiga hakkama saama nagu enne 2006. aastat?
Vastus: Vastavalt võistlusülesande kirjeldusele on võimalik kasutada jQuery 1.11.1, jQuery 2.1.1 teeke.
3. Kas on lubatud kasutada mõnda levinud CSS raamistikku nagu Bootstrap?
Vastus: Oleme varasemalt kasutanud CSS raamistikke ning seetõttu on võistlustööd olnud väga üheülbalised. Soovime näha originaalseid lahendusi ning sellele tuginedes ei ole CSS raamistikke lubatud kasutada.