Avaleht / Kutseharidus / Kutsemeistrivõistlused / Noor Meister / Noor Meister 2017 / KKK

KKK

Siit lehelt leiate vastused enim küsitud küsimustele, mis puudutavad Noor Meister 2017 kutsemeistrivõistluseid. Kui te enda küsimusele vastust ei leidnud, palun võtke ühendust Noor Meister 2017 korraldustiimiga noor.meister@innove.ee

KOKK:

1. Miks saavad automaatselt osaleda Noorkokk 2016 6 parimat?

Vastus: „Noorkokk 2016 osalemistingimustes on ära toodud, et 6 parimat Noorkoka võistlejat saavad automaatselt Noor Meister 2017 koka võistlusele ning neil on võimalus sellest võistlusest osa võtta. Noor Meister 2017 kaks parimat, kes on saavutanud vähemalt 80 % lõpptulemusest on kandidaadiks Eesti esindajaks EuroSkills 2018 koka võistlusele.

PUHASTUSTEENINDAJA:

1. Kas puhastusteenindaja I gruppi sobivad võistlema ka abikokad?

Vastus: Ei, I gruppi ootame neid võistlejaid, kes õpivad koduteeninduse, kodumajanduse või puhastusteeninduse eriala. Abikokk kahjuks siia ei kuulu.

2. Kas II grupis on meeskonnatööülesandeid või saab hakkama ka üksikvõistleja?

Vastus: II grupi võistlus on individuaalne ning meeskonnatööd ei ole – seega saab osaleda küll, kui koolist on 1 võistleja.

MÖÖBLITISLER:

1. Joonise 1 A1 mõõdud ei klapi. Miks?

Vastus: Joonised on harjutamiseks. Täpse joonise saavad võistlejad vahetult enne võistluse algust.

2. Millised painutatavast mdf'st toorikud võistlejad täpsemalt võistlustööks saavad? Saan aru et tegemist on sellise materjaliga. Joonist lugedes, peaks selle materjali paksus olema 20mm, seega kas kätteantav materjal koosneb kahest 9mm'sest painutatud mdf'st, millest mõlemad on ühelt poolt pealistatud spooniga ja seejärel vormi kasutades kokku liimitud vastava kumerusega ja võistlejaid saavad valmis painutatud jäigad toorikud? Või on tegemist mingi muu variandiga ja/või tuleb võistlejal endal painutada toorikud vastavaks kumeruseks?

Samuti märkasin et kolmvaate joonisel peavaatest tulenev külgvaade on vastupidine, miks?

Vastus: Võistlustöö kumerad detailid valmistatakse ette ja võistleja peab nendega toimima nii nagu on kirjas juhendis (lisa 3, võistlustöö tehnilised tingimused).
Võistlustöö joonis – täpse joonise saavad võistlejad kätte võistlusel. Koolidele saadetud joonis on harjutamiseks ning tuleb tähele panna, et võistlusel kasutatav joonis erineb koolidele saadetud joonisest kuni 30 %.

RESTORANITEENINDJADA:

1. Kas ananass tuleb lõigata noaga või spetsiaalse vahendiga?

Vastus: Ananass tuleb teha noaga (spetsiaalsed garneerimisasjad jms pole lubatud). Näidisena võib vaadata ka Teeninduse kunst õpikust. Täpsustavaid küsimusi saab küsida 4. aprilli infopäeval.

2. Kas dekanteerimisel peab vein olema veinipudeli alusel või asetatakse lauale püstises asendis? Milline on nõue?

Vastus: Veini dekanteerimise ajal korvi ega muud spetsiaalset alust ei tule. Pudel on püstises asendis, ise saab soovi korral väiksema taldriku nt alla panna.

MÜÜJA- KLIENDITEENINDAJA:

1. Kas mittestatsionaarses õppevormis õppijad peaksid koos olema pigem statsionaarse grupiga või töökohapõhiste õppijatega? Ja millistes gruppides arvestatakse 26-aasta vanusepiiri?

Vastus: Müüja-klienditeenindajal ei ole üldse töökohapõhist võistlusgruppi ning kuna töökohapõhine õpe on oma olemuselt siiski veidi teine, kui mitte-statsionaarne õpe, siis seekord siiski nii statsionaarsed kui ka mittestatsionaarsed õppurid samas võistlusgrupis.

Võistlejate vanusepiirangud on ära toodud kõikides võistlusjuhendites ning on järgmised:
1) Müüja-klienditeenindaja – 26 aastat
2) Müügikorraldaja (gümn.põhine) – 26 aastat
3) Müügikorraldaja (töökohapõhine) – vanusepiiranguta

EHITUSPUUSEPP:

1. Kas ehituspuusepad võivad kanda võistluste ajal ka turvamütsi või on lubatud ainult kiiver.

Vastus: Ehituspuusepa võistlusel on kohustuslik kanda kiivrit. Kui on mingi mõjuv põhjus, miks ei saa kiivrit kanda, siis selle asendamist turvamütsiga võib kaaluda kohapeal kohtunikekogu. Siiski soovitame kaasa võtta ka kiiver, sest erandit ei pruugita võimaldada.

PAGAR:

1. Kas alus, kuhu pannakse kodutöö (Karavai), peab olema söödav?

Vastus: Ei pea.

KONDIITER:

1. Kas alus, kuhu pannakse kodutöö, peab olema söödav?

Vastus: Jah. Kondiitri kodutöö peab olema 100% söödavatest materjalidest.

KOOLIBOKSID:

1. Millised on boksi mõõtmed?

Vastus: Kooliboksi mõõtmed on 3 x 3 m

2. Mitmest küljest on boks seintega piiratud?

Vastus: 3 seinast piiratud, eest avatud.

3. Kas boksi juurde käib ka mingi hoiuala (Tourestil on vahel olnud boksi tagumises osas nn. publiku eest varjatud ala, kus asju hoida jne?

Vastus: Hoiuala saab soovi korral ise tekitada, kui taha seina lasta ehitada näiteks vaheseintest ala (see tähendab, et lisandub ka nende lisa boksiseinte maksumus). Samuti tähendab see seda, et boksi avatud pind hoiuala arvelt väheneb.

4. Millised on piirangud (kui neid on) heli- ja valgustehnika jms osas?

Vastus: Otseselt ametlikke piiranguid kirja ei ole pandud, võiks lähtuda sellest põhimõttest, et oma tegevusega (näiteks liiga vali muusika) otseselt ei häirita kõrvalboksides tegevust.

ÜLDINE:

1. Tahaks täpsustada võistluste reeglite kohta. Alates 1.septembrist 2016.a oleme ühendatud kool kolmes õppekohas – Jõhvi, Narva ja Sillamäe. Meil on palju erialasid, mis dubleerivad. Kas me saame võistlema tulla mitu õpilastega ühes võistluserialas? Või põhiprintsiip on "üks kool, üks võistleja"?

Vastus: Õppekoha põhiselt saab registreerida. Sel juhul tuleb välja tuua kooli nimi, nt Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Narva õppekoht vms.

2. Kas märtsis lõpetavad õpilased tohivad Noorel Meistril enda kooli esindada?

Vastus: Jah, kõik õpilased, kes on õppeaastal 2016/2017 kutseõppeasutuses õpilaste nimekirjas (ka need, kes talvel-kevadel lõpetavad), võivad Noorel Meistril 2017 osaleda.

3. Õpilasel puudub õpilaspilet, kas võistlema lubatakse kooli poolt väljastatud tõendiga?

Vastus: Jah, piisab kui kooli poolt on väljastatud allkirjastatud tõend, et õpilane on kooli nimekirjas.