Avaleht / Kutseharidus / ESF programmid ja projektid / Kutsehariduse info 2007-2014 / Meediakajastused / 2013

2013

Eesti Päevaleht (16.detsember)
Nadja Haugas: Kutsekoole hinnatakse kõrgelt, aga oma lapsele ei soovitata
Kutsehariduse uuring näitab inimeste suhtumise paranemist
Loe edasi

Delfi (12. detsember)
Spetsialist: ajalugu näitab, et kuldsed käed on alati hinnas
Juba peale põhikooli on noortel elluastujatel võimalik valida gümnaasiumi ja kutsekooli vahel. Mida tuleks selle valiku tegemisel arvestada? Kellele ja miks sobib üks või teine? Võib rääkida, et mis on kutsekooli eelised gümnaasiumi ees, mida on öelnud õpilased, kes valiku kutsekooli kasuks on teinud? Kuidas väärtustatakse tänases Eestis kutseharidust? Nendele küsimustele küsisime vastust SA Innove kutsehariduse kvaliteedi ja info keskuse juhataja Pille Laaksonenilt.
Loe edasi

Vikerraadio, Üheksandikud (7. detsember)

Saates räägiti kutsehariduse mainest.
Kuula klippi

Delfi Noore Hääl (30. november)
FOTOD: Teeviit toob kohale sadu noori ja paneb leegid lahvatama
Veel täna toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses Eesti suurim noorte infomess Teeviit, mis sel aastal toimub juba kahekümnendat korda.
Loe edasi

Raadio 2, Kalender (29. november)
Reportaaž Kutseharidus.ee boksist.
Kuula klippi (al. 15.30 min)

Delfi Noore Hääl (29. november)

DELFI VIDEO: Karjäärinõustaja: valed valikud võivad toota pettunud inimesi, kes ei vii meie majandust edasi
Täna ja homme toimub Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses noorte infomess Teeviit. Infot tulevikuvalikute kohta jagab enam kui 150 organisatsiooni, mille hulgas leidub nii kutse- ja ülikoole, noorteorganisatsioone, ettevõtteid kui ka palju muud huvitavat.
Loe edasi

Raadio 2 Silmad lahti (29. november)
Seoses noorte infomessiga Teeviit ja noorte tulevikuvalikute tegemisega andis Raadio 2 intervjuu Kati Raudsaar.
Kuula klippi (al 6.57 min)

Postimees, Teeviida erileht (28. november)
Mida teha, et Teeviidal käimine 100 protsenti õnnestuks?
Kas oled mõelnud, et Teeviidale minek on tegelikult üksteise abistamine? Teisisõnu - messikontaktide ja sinuvaheline hea ja sujuv koostöö. Nad on igati valmis vajalikku infot andma, kuid samas peavad teadma, mida soovid. Selleks on messile minek vaja enese jaoks läbi mõelda.
Loe edasi

Postimees, Teeviida erileht (28. november)
Kuidas on seotud elukutsevalik ja tervis?
Enne ühele või teisele erialale õppima asumist peaks mõtlema ka tervise teemadele. Tervise ja elukutsevaliku teema võib jagada kaheks.
Loe edasi

Õhtuleht (28. november)
Kokapoisist tippklassi teenindajaks
Võistlusel «Noor teenindaja 2013» esikoha pälvinud Kristo Lassi ütleb, et tähtis on leida südamelähedane eriala – kui üks amet tõsiselt huvitab, siis ju tahadki olla selles võimalikult hea.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (26. november)
Tüdrukute eelistus õppida gümnaasiumis tingib kutsekoolide erialavaliku
Tüdrukud lähevad pärast üheksandat klassi rohkem gümnaasiumi kui kutsekooli edasi õppima, mistõttu õpib põhikooli põhistel erialadel poisse tüdrukutest kaks korda rohkem. See kajastub ka kutsekoolide pakutavates erialade valikus, mis on kaldu üldiselt mehelikeks peetavate ametite poole.
Loe edasi

Postimees (26. november)
Kutseharidus - kellele ja milleks?
Kellele?» ja «milleks?» on ehk kaks peamist küsimust, mis kerkivad pähe, kui mõelda oma tulevikuvalikute peale. Kellele sa õpid? Milleks sa õpid? Mida sa selle haridusega peale hakkad? Kas tahad silmaringi avardada, saada pärast hariduse omandamist valdkonna spetsialistiks või olla hoopis endale tööandjaks?
Loe edasi

Delfi (26. november)
Kujundusgraafika õpilase looming hakkab ehtima jäätisepakendit
22. novembril selgus Balbiino uue pulgajäätise „COOL” pakendi kujundus, mis tõi Tuuli Laumetsale Tartu Kõrgemast Kunstikoolist esikoha kujundusgraafika õpilaste kutsevõistlusel „Trükis 2013”.
Loe edasi

Raadio2 (26. november)
Mikk Kasesalga ja Helen Pärki  intervjuu, alates u 08.10.
Kuula

Postimees (22. november)
Kutseharidus - hea algus oma ärile
Tallinna Tööstushariduskeskuse rätsep-stilisti eriala lõpetanud Maarja Zupsmann meenutab vahel siiani, kuidas üks asi viis teiseni. Pärast kooli lõpetamist oli Maarja elu muretu, kuni hetkeni, mil oli vaja minna arsti visiidile ning selgus, et puudub tervisekindlustus. Omamata töökohta ning olemata ka õpilaste nimekirjas, võttis noor neiu end töötuna arvele. Töötukassa pakub erinevaid koolitusi, mis on suunatud tööelust kõrvale jäänud inimeste tagasitoomiseks tööturule. Ka Maarja kasutas võimalust ning koostas äriplaani õpitud erialal firma loomiseks.
Loe edasi

Õpetajate Leht (22. november)
Kutsehariduse maine on paranenud
15. novembril tutvustati OÜ Faktum & Ariko uuringut „Elanikkonna teadlikkus kutseõppes toimuvast ja kutsehariduse maine aastal 2013”.
Loe edasi

Õpetajate Leht (22. november)
Kutsehariduse konverents „ECVET – Räägime suu puhtaks!”
29. novembril on Lillepaviljonis rahvusvaheline konverents „ECVET – Räägime suu puhtaks!”, mis avab osalejatele Euroopa kutsehariduse ja -koolituse arvestuspunktide süsteemi (ECVET). Peaesinejad on Alexandra Costa Artur Portugalist, kes annab ülevaate ECVET-i arengust Euroopas, ning Rob van Wezel Hollandist, kes käsitleb parima praktika jagamist ja uue nähtusena ka õppiva kogukonna (community of practice) teket. Lisaks välisesinejatele on oodata põnevaid ettekandeid Eestist.
Loe edasi


Delfi (21.november)
Kutsekooli noored annavad jäätisepakendile uue kuue
21. ja 22. novembril toimub kolmandat korda Tallinna Polütehnikumis üle-Eestiline kutsevõistlus “Trükis 2013”, kus võtavad mõõtu graafilise disaini ja trükitehnoloogia õpilased ja tudengid. Seekordne võistlustöö teema sündis koostöös Balbiinoga ning võistluse võidutööd saame näha  juba kevadel uue jäätise pakendina poelettidel.
Loe edasi

Koit (21. november)

Hinnang kutseharidusele on viie aastaga paranenud
Möödunud nädalal tutvustati kutseõppeasutuste esindajatele ja kutsehariduse ekspertidele OÜ Faktum & Ariko uuringut «Elanikkonna teadlikkus kutseõppes toimuvast ja kutsehariduse maine aastal 2013». Sarnane uuring viidi läbi ka viis aastat tagasi.

Maalehe lisaleht (21. november)
Oma ala meistrid õpivad Võrumaa Kutsehariduskeskuses
Kutsehariduskeskus on suurepärane paik õppimiseks ja harjutamiseks. Lisaks üleriigilistele ja rahvusvahelistele mõõduvõtmistele korraldatakse ka kooli oma kutsemeistrivõistlusi.
Loe edasi

Maalehe lisaleht (21. november)
Värviste näppudega loominguline töö
Elsa Pärna maalib Leipzigis kutsemeisterlikkuse olümpial kosmosetüdrukut. Tallinna Ehituskooli ehitusviimistluse ala õpilane Elsa Pärna (20) esindas Eestit juuli alguses ülemaailmsel kutsemeisterlikkuse olümpial WorldSkills 2013, kus neiu läbis siseviimistluse vabakava maksimumpunktisummaga.
Maalhet_Koolileht_21_11_2013.pdf (2.0 MiB)Loe edasi (lk 8) (pdf, 2.0 MiB)


Pärnu Postimees (16. november)
Riina Müürsepp: Uus seadus muudab kutseõppe elulähedasemaks
Uus kutseharidusseadus muudab kutseõppe andmise Eestis paindlikumaks ja nüüdisaja töömaailma nõuetele vastavamaks, tõdes Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp.
Loe edasi

Raadio Kuku, uudised (16. november)

Hinnangud kutseharidusele on viie aastaga paranenud.

ERR (15. november)
Uuring: vaid 4% abiturientide vanemaist soovitab lapsele kutsekooli
Vaid neli protsenti abiturientide ja kuus protsenti põhikoolilõpetajate vanematest on neil soovitanud minna edasi õppima kutsekooli, selgus Faktum & Ariko uuringust.
Loe edasi

Vikerraadio, uudised (15. november)
Hinnangud kutseharidusele on viie aastaga paranenud.

Maaleht (15. november)
Kutsehariduse maine on paranenud
Täna tutvustati OÜ Faktum & Ariko uuringut „Elanikkonna teadlikkus kutseõppes toimuvast ja kutsehariduse maine aastal 2013“.

Loe edasi

Postimees, Teeviida erileht (14. november)
Noorkokk: kutseharidus on ideaalne, kui tead, mida teha tahad
Kellele? ja milleks? on ehk kaks peamist küsimust, mis kerkivad pähe, kui mõelda oma tulevikuvalikute peale. Kellele sa õpid? Kas teed seda oma vanematele? Lähed parima sõbra erialavalikuga kaasa või valisid õpinguid ennekõike iseenda huvist lähtuvalt? Milleks sa õpid? Mida sa selle haridusega peale hakkad? Kas sa tahad silmaringi avardada, saada pärast hariduse omandamist valdkonna spetsialistiks, olla endale tööandjaks? Mis on su eesmärk? Küsimusi on sama palju kui valikuid, kuid oma ajalisi ja majanduslikke ressursse arvestades jõuame reeglina põhjalikult tegeleda vaid ühe valikuga.
Loe edasi

Postimees, Teeviida erileht (14. november)
Miks kutseharidus?
Millised on gümnaasiumi lõpetanud noore valikud elu ees? Kõige standardsem ja soosituim valik on suund otse ülikooli - isegi siis, kui valitseb teadmatus erialavaliku ees, ent peale rusub ühiskondlik surve.

Loe edasi


Meie Maa (4. november)
Saarlased võistlesid parima noore teenindaja tiitlile
Reedel püüdsid Tallinna 15. toidumessi raames toimuva kutsevõistluse Noor Teenindaja 2013 kümme finalisti parima teenindaja tiitlit, kelle hulgas olid ka Kuressaare ametikooli teeninduseriala õpilased Merilyn Sepp ja Merliina Valdmann.
Loe lisa

Koolielu (4. november)
Ettevõtlusõpe on oluline
SA Innove 10. sünnipäeva tähistaval konverentsil ütles Euroopa Innovatsiooniakadeemia juht Alar Kolk, et ettevõtlusõpet peaks koolides rohkem olema, ehkki õpetamise teeb keerukaks kiirelt arenev tehnoloogia ja muutuv majandus.
Loe edasi

Õpetajate Leht (4. november)
Parimad pagarid ja parim noor teenindaja õpivad Tallinna Teeninduskoolis
Möödunud nädala lõpus peetud toidumessil selgitati välja aasta pagar ning parim noor teenindaja. Esimese tiitli uhkeks omanikuks said Inessa-Agnetha Malk ja Andro Kivik, teise tiitliga pärjati Kristo Lassi. Kõik kolm õpivad Tallinna Teeninduskoolis.
Loe edasi


Tarbija 24 (3. november)
Õppida pole kellelgi ega kunagi hilja
Elukestva õppe loosung pole tühipaljas sõnakõlks, vaid selle taga on nii ühiskonna huvi kui iga üksikisiku vajadus pidevalt areneda, et olla eluga kursis ja tunda ennast täisväärtuslikuna. Õppima peab eelkõige muidugi noores eas, kuid ka kõrges vanuses tuleb iga uus teadmine või oskus kasuks.
Loe lisa

Elu24 (2. november)

Parim noor teenindaja õpib Tallinnas
Tallinna toidumessil eile mõõtu võtnud noorte teenindajate seast parimaks hinnati Kristo Lassi Tallinna Teeninduskoolist.

Loe edasi


Maaleht (2. november)
Noore teenindaja tiitel läks Tallinna Teeninduskoolile
Neljapäeval ja reedel toimusid Eesti Näituste messikeskuses parima noore teenindaja valimised. Finaali pääsenud seitsmest noorest osutus võitjaks Kristo Lassi Tallinna Teeninduskoolist.

Loe edasi


Reporter+ (2. november)
Zoidumessil selgusid Eesti parimad noored teenindajad
Vaata klippi
(al 9.58 min)

Õhtuleht (2. november)
Toidumessil selgusid Eesti parimad noored teenindajad
1. novembril Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noored teenindajad selgitasid endi seast parima, kelleks on Kristo Lassi Tallinna Teeninduskoolist. Teisele ja kolmandale kohale tulid Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilased Krislin Kozik ja Tiina Kallaste.
Loe edasi


ERR (2. november)
Toidumessil selgusid parimad noored teenindajad
Tallinna toidumessil võtsid eile mõõtu noored teenindajad ning parimaks tunnistati Kristo Lassi Tallinna Teeninduskoolist. Teisele ja kolmandale kohale tulid Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilased Krislin Kozik ja Tiina Kallaste.
Loe edasi


Lääne Elu (2. november)
Haapsallane tuli noore koka võistlusel teiseks
Haapsalu kutsehariduskeskuse koka eriala neljanda kursuse õpilane Riho Sommerman sai teisipäeval Tallinna toidumessil Eesti parima noorkoka võistlusel teise koha.
Loe edasi

Tarbija 24 (2. november)

Parim noor teenindaja õpib Tallinnas
Tallinna toidumessil eile mõõtu võtnud noorte teenindajate seast parimaks hinnati Kristo Lassi Tallinna Teeninduskoolist. Teisele ja kolmandale kohale tulid Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilased Krislin Kozik ja Tiina Kallaste.
Loe edasi


Postimees (2. november)

Toidumessil selgusid Eesti parimad noored teenindajad
Eile, 1. novembril Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noored teenindajad selgitasid endi seast parima, kelleks on Kristo Lassi Tallinna Teeninduskoolist. Teisele ja kolmandale kohale tulid Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilased Krislin Kozik ja Tiina Kallaste.
Loe edasi

Läänlane (1. november)
Kolm Haapsalu kutsehariduskeskuse noort teenindajat jõudsid Toidumessi võistlusel finaali
Eile Tallinna Toidumessil mõõtu võtnud noored teenindajad selgitasid endi seast parimad, kes täna võistlevad juba finaalis. Finaali jõudsid kõik kolm Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilast, teatas veebileht kutseharidus.ee.
Loe edasi

Raadio 2 (1. november)
Reportaaž Toidumessilt Noor Teenindaja
Kuula

Lääne Elu
(1. november)
Kaks auhinnalist kohta noore teenindaja konkursilt
Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilased Krislin Kozik ja Tiina Kallaste tulid täna Tallinnas peetud noore teenindaja konkursil vastavalt teiseks ja kolmandaks, teatas kooli õpetaja Aile Nõupuu Facbookis.
Loe edasi

Maaleht (1. november)
Seitse vaprat noort teenindajat jõudsid finaali
Neljapäeval Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noored teenindajad selgitasid endi seast parimad, kes täna võistlevad juba finaalis.
Loe edasi


Delfi (1. november)
Seitse vaprat noort teenindajat jõudsid toidumessil finaali
Eile, 31. oktoobril Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noored teenindajad selgitasid endi seast parimad, kes täna võistlesid juba finaalis.
Loe edasi


Delfi (1. november)

DELFI VIDEO ja FOTOD: Pidulik lauateenindus toidumessil pakkus maitsvaid elamusi ja tulist vaatemängu
Täna võtsid Tallinna toidumessil mõõtu parimad noored teenindajad. Finaal koosnes piduliku laua katmisest ja teenindamisest. Lisaülesandeks oli töövahendite tundmise test.
Loe edasi


Valgamaalane (31.oktoober)
Eesti parim noorkokk õpib Pärnus
Eile Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noorkokad selgitasid endi seast parima, kelleks on Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Margo Paluoja.
Teisele kohale tuli Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilane Riho Sommerman ja kolmandale Tartu kutsehariduskeskusest Kristiina Rauba.
Loe lisa

Tallinna Postimee (31. oktoober)
Video: kuidas head ettekandjat ära tunda?
Vaata lisa

Virumaa Teataja (31. oktoober)
Eesti parim noorkokk õpib Pärnus
Eile Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noorkokad selgitasid endi seast parima, kelleks on Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Margo Paluoja.
Loe lisa

Meie Maa (31. oktoober)

Tuule Kivihall oli kokavõistlusel neljas
Eile Tallinna toidumessil toimunud noorkokkade võistlusel “Noorkokk 2013“ finaalis osales ka Kuressaare ametikooli kokaeriala teise kursuse õpilane Tuule Kivihall. Vabariigi parimaks noorkokaks 2013 valiti Pärnumaa kutsehariduskeskuse kokaõpilane Margo Paluoja.
Loe lisa

Kuku Raadio (31. oktoober)
Eesti Peakokkade Ühenduse president Rudolf Visnapuu ja Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidu president Siim Koovit rääkisid võistlustest „Noorkokk“ ja „Noor teenindaja“.
Kuula intervjuud

Läänemaa (31. oktoober)
HKHK õpilane saavutas AASTA NOORKOKA võistlustel II koha
30.oktoobrist 1.novembrini toimub Tallinnas Pirita messikeskuses igaaastane Toidumess, mille ühe osana toimuvad ka kokkade ja teenindajate võistlused. Noorkoka võistlusel saavutas sel aastal II koha Haapsalu Kutsehariduskeskuse koka eriala IV kursuse õpilane Riho Sommerman. Noorkokk 2013 tiitel läks sel aastal Margo Paluojale Pärnu Kutsehariduskeskusest, III koht Kristiina Raubale Tartu Kutsehariduskeskusest.

Loe edasi


Pärnu Postimees (31. oktoober)
Eesti parim noorkokk õpib Pärnus
Eile Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noorkokad selgitasid endi seast parima, kelleks on Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Margo Paluoja.

Loe edasi


Elu24 (31. oktoober)
Galerii: Noorkokk 2013 tiitli sai Margo Paluoja
Kolmapäeval toimus 19. Eesti kokkade meistrivõistluste raames võistlus Noorkokk 2013, mille võitis Margo Paluoja.
Loe ja vaata edasi

Terevisioon (31. oktoober)
Võistluse „Noor kokk“ tulemused.
Vaata klippi
(al 8.58 min)

Tarbja 24 (31. oktoober)

Parim noor kokk õpib Pärnus
Eile Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noorkokad selgitasid endi seast parima, kelleks on Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Margo Paluoja. Teisele kohale tuli Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilane Riho Sommerman ning kolmandale Tartu Kutsehariduskeskusest Kristiina Rauba, teatas SA Innove.
Loe edasi


Tallinn City (31. oktoober)

Tippkokk: hea kokk on tõeline kunstnik
Eesti Peakokkade Ühenduse president Rudolf Visnapuu juhtis Tallinna toidumessil noorkokkade võistlust. Tallinncityle antud videointervjuus rääkis ta kokaameti eelistest ja varjukülgedest.
Loe edasi


Õpetajate Leht (31. oktoober)

Eesti parim noorkokk õpib Pärnus
Kolmapäeval, 30. oktoobril pärjati Tallinna toidumessil parimaks noorkokaks Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Margo Paluoja, teatas SA Innove.
Loe edasi


Postimees (31. oktoober)

Tallinna toidumessil selgusid Eesti parimad noorkokad
Eile, 30. oktoobril Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noorkokad selgitasid endi seast parima, kelleks on Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Margo Paluoja. Teisele kohale tuli Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilane Riho Sommerman ning kolmandale Tartu Kutsehariduskeskusest Kristiina Rauba.
Loe edasi


Tallinn City (31. oktoober)

Video: kuidas head ettekandjat ära tunda?
Toidumessil võtavad täna ja homme mõõtu noored teenindajad. Tallinna, Narva, Kuressaare ja Viljandi kutseõppeasutuste noortel ettekandjatel ja kelneritel tuleb katta nii lõuna- kui piduliku õhtusöögi laud. Tallinncity küsis korraldajalt, kuidas head ettekandjat ära tunda.
Loe edasi


Delfi (30. oktoober)

DELFI FOTOD JA VIDEO: Vaata, mis toimus toidumessil, kus selgusid vabariigi parimad noorkokad!
Täna selgusid Tallinna toidumessil vabariigi parimad noorkokad.

Vaata edasi


Tallinn TV (30. oktoober)
Tallinna Toidumessil selgus parim noor kokk.
Vaata klippi
(al. 41 min)

Aktuaalne kaamera vene keeles (30. oktoober)
Võistlusest “Noor kokk“
Vaata klippi
(al. 23.45 min)

Postimees (30. oktoober)

Tallinnas võistlevad esikoha nimel Eesti noored kokad ja teenindajad
Täna, 30. oktoobril algaval Tallinna toidumessil selguvad vabariigi parim noorkokk ja teenindaja. Sel aastal püüdlevad esikohta kokku 15 ametikoolide õpilast koka, kelneri ja ettekandja erialalt.

Loe edasi


DELFI FOTOD JA VIDEO:
Vaata, mis toimus toidumessil, kus selgusid vabariigi parimad noorkokad!
Täna selgusid Tallinna toidumessil vabariigi parimad noorkokad.
I koht Margo Paluoja Pärnumaa Kutsehariduskeskusest
II Koht Riho Sommerman Haapsalu Kutsehariduskeskusest
III Koht Kristiina Rauba Tartu Kutsehariduskeskusest
Loe lisa

Delfi (30. oktoober)
Tallinnas võistlevad esikoha nimel Eesti noored kokad ja teenindajad
Täna, 30. oktoobril algaval Tallinna toidumessil selguvad vabariigi parim noorkokk ja teenindaja. Sel aastal püüdlevad esikohta kokku 15 ametikoolide õpilast koka, kelneri ja ettekandja erialalt.
Loe edasi

Maaleht (30. oktoober)
Noorkokk 2013 on Margo Paluoja
"Toiduga meil lapsepõlves mängida ei lubatud, kuid siin on luba antud," kirjeldab Eesti Peakokkade Ühenduse president ning "Noorkokk 2013" võistluse korraldaja Rudolf Visnapuu kokaõpingute võlu. Paljud vaatavad, et mis see ära ei ole – muna ja kartulit oskan praadida ning pastat oskaks ka nagu keeta, kuid tegelikkus on teine – väga paljud kokaõpilased näevad, kui raske tööga tegemist on ning valivad tööpõllul hoopis muu ameti.

Loe edasi


Maaleht (30. oktoober)

Tallinnas võistlevad esikoha nimel Eesti noored kokad ja teenindajad
Täna algaval Tallinna toidumessil selguvad vabariigi parim noorkokk ja teenindaja. Sel aastal püüdlevad esikohta kokku 15 ametikoolide õpilast koka, kelneri ja ettekandja erialalt.
Loe edasi

Lääne Elu (30. oktoober)
Riho Sommerman tuli noorkoka võistlusel teiseks
Tallinna toidumessil peetud noorkoka võistlusel tuli Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilane Riho Sommerman teiseks, teatas portaal kutseharidus.ee.
Loe edasi

Delfi (24. oktoober)
Jaga oma tulevikumõtteid kirjandi- ja esseevõistlusel ning võida nutitelefon!
Rajaleidja (SA Innove) ja Teeviit 2013 (Eesti Noorsootöö Keskus) korraldavad kirjandi- ja esseevõistluse „Minu elu kutse“.
Loe edasi


Postimees (23. oktoober)
Rajaleidja ja Teeviit kutsuvad noori jagama oma tulevikumõtteid kirjandi- ja esseevõistlusel " Minu elu kutse".
Rajaleidja (SA Innove) ja Teeviit 2013 (Eesti Noorsootöö Keskus) esitlevad: kirjandi- ja esseevõistlus "Minu elu kutse".
Loe edasi

Delfi RUS (21. oktoober)
Ида-Вирумааский центр профессионального образования продолжает оказывать поддержку Грузии
В рамках проекта ”Способствуем развитию грузинского профессионального образования II” представители Ида-Вирумааского центра профессионального образования находились c недельной командировкой в Грузии.
Loe edasi

Postimees (21. oktoober)
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus jätkab Gruusia toetamist
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse esindajad viibisid projekti "Aitame kaasa Gruusia kutsehariduse arengule II" raames nädalasel töölähetusel Gruusias.
Loe edasi

TV6 (20. oktoober)
Meistrid kutsehariduse olümpial
Juuli algul sõitsid 10 eesti noort maailma töötegemise tippvõistusele, kutsemeisterlikkuse olümpiaks kutsutavale WorldSkillsile. Saksamaal Leipzigis võisteldi 1000 noorega üle maailma. Erisaates selgub, millised tulemused eesti töösportlased koju töid ning milline on Eesti kutsehariduse tase muu maailmaga võrreldes. Saate autor on Sven Soiver.
Vaata lisa

Õpetajate Leht (18. oktoober)
Aga kutseõppuri tervis?
Eesti kutseharidusse on suunatud tohutult raha, kuid õpilaste tervis pole sellest võitnud.

Loe edasi

Valgamaalane (17. oktoober)

Minu elu kutse
Rajaleidja ja infomess Teeviit kutsuvad noori kirjutama oma tulevikuplaanidest ja kuulutavad 15–19aastatele noortele välja kirjandi- ja esseevõistluse «Minu elu kutse». Võistlustööks sobib kirjand või essee, mis käsitleb noore arusaama oma tulevikuplaanidest. Konkursi tingimused ning võistlustööde üleslaadimise võimaluse leiab Rajaleidja kodulehelt. Tööde esitamise lõpptähtaeg on 3. november. Parim kirjutaja saab auhinnaks nutitelefoni. Üllatuskingitusi jagub ka teistele tublidele kirjutajatele. Autasustamine toimub infomessil Teeviit Eesti näituste messikeskuses 29.–30. novembril.

Postimees
(14. oktoober)
Uus amet toob uusi võimalusi
Tartu Ülikoolis ajakirjanikuks õppinut Merike Mikk on 40 eluaasta jooksul mitut ametit proovinud. Kõigepealt oligi ta ajakirjanik - nii raadios kui televisioonis ning hiljem mitmes Eesti ajalehes - kokku 15 aastat. Olles vahepeal vabakutselise leiba söönud, otsustas naine ühel päeval hakata avalikke suhteid korraldama, vahendades viis aastat suhtlemist pressiga Rae vallas ja Rimi poeketis. Paraku ei pakkunud seegi töö loodetud rahuldust.
Loe edasi

Virumaa Teataja (12. oktoober)
Eluraskusi on lihtsam seljatada, kui tegutsema asuda varakult
Lääne-Viru rakenduskõrgkool pakub lisaks õppimis- ja enesetäiendamisvõimalustele ka mitmesugust nõustamist, alates personali- ja lõpetades karjäärinõustamisega. Möödunud aastal käivitus Euroopa Sotsiaalfondi tööle­saamist toetava programmi meetme abil projekt “Multiprobleemidega inimestele vajaduspõhiste teenuste pakkumine juhtumipõhise võrgustikutöö piloteerimise kaudu”.
Loe edasi siit ja siit

Õpetajate Leht (4. oktoober)

Kutsekoolidele vabamad käed ja elulähedasem õpe
Uut kutseharidus­seadust arutavad Narva kutse­õppekeskuse direktor Jüri Sasi ja Rakvere ametikooli direktor Hannes Mets.
Loe lisa

Hiiu Leht (4. oktoober)
Ametikooli õpetaja Taavi Tuulik valiti aasta kutseõpetaja nominendiks
Homme oodatakse tublisid haridustöötajaid ja neid tunnustamiseks esitanuid Tartusse, Vanemuise kontserdimajja aasta õpetaja auhinnagalale “Eestimaa õpib ja tänab”.
Loe lisa

Äripäev (2. oktoober)
Kutseharidus sammub tegeliku tööturu poole
Kutsehariduse maine on viimastel aastatel suuresti tänu investeeringutele hoonetesse ja seadmetesse küll oluliselt paranenud, kuid pikk tee on veel käia õppetöö sisu osas, kirjutab Narva Kutseõppekeskuse direktor ja Reformierakonna liige Jüri Sasi. 1. septembrist kehtima hakanud uus kutseõppeasutuse seadus seab aga fookusesse kaks olulist ja põhimõttelist muudatust, mis peaksid kogu haridust tööturule lähemale viima.
Loe edasi

Õpetajate Leht (27. september)
Kutsemeistrivõistlused panevad koolis elu keema
Juulis osales kümme Eesti parimat ametikooli­õpilast ülemaailmsel kutse­meisterlikkuse olümpial „WorldSkills 2013”.
Loe edasi

Pollumajandus.ee (22. august)
Reedel selgitavad metsamehed Alutagusel välja kutseala parimad
Reedel ja laupäeval, 23. ja 24. augustil, kogunevad sajad metsandusinimesed üle Eesti Alutagusele. Reedel toimuvad 45. metsanduse kutsevõistlused, laupäeval aga kohtuvad Talumetsamajandajate kokkutuleku raames talumetsade majandajad.
Loe edasi

Maaleht, Koolitusleht (15. august)
Kutseharidus annab kuldsed käed ja ameti terveks eluks Võrumaa kutsehariduskeskuses teisel kursusel puidutöötlemist õppiv Rain Toming (21) esindas Eestit juuli alguses Saksamaal ülemaailmsel kutsemeisterlikkuse olümpial World Skills 2013, kus saavutas eestlastest parima tulemuse.
Loe edasi

Õhtuleht, Kooli ABC (8. august)
Kutseolümpia „WorldSkills“                                                                                                                                                  
„WorldSkills“ on ametiõppurite ülemaailmne kutsemeisterlikkuse suurvõistlus, mida korraldatakse iga kahe aasta tagant, iga kord eri riigis.
Loe edasi

Postimees, Koolitaja (8. august)
Millist eriala õppida?
Eriala valides tuleb ühelt poolt lähtuda sellest, mida meeldiks tulevikus teha, kuid arvestada võiks ka sellega, millistes valdkondades lähiaastatel töökäsi vajatakse. Eesti suurima töö-portaali CV Online'i andmete põhjal on praegu suurim vajadus IT-spetsialistide, teenindajate ja müügiinimeste järele. IT-valdkonna heade spetsialistide olemasolu on raske alahinnata meie arvutistunud maailmas, samas ei kipu ilma professionaalse müügitiimita ükski äri pikalt püsima.
Loe edasi 

Peipsi Rannik (1. august)
Sillamäe kutsekooli esindajate reis Leipzigisse kutsehariduse maailmameistrivõistlustele
Saksamaal Lepzigis toimusid maailmameistrivõistlused kutsehariduses Worldskills 2013, millest osalesid ka Eesti 10 kutseõppurit kaheksal kutsealal.

Eesti Päevaleht (30. juuli)
6000 noort aastas jätab kutseõpingud pooleli
Koolist väljakukkumist võiks pidurdada suuremad toetused või tugiteenuste arendamine. Möödunud aasta statistika näitab, et igal aastal jätab üha enam kutseõppureid oma koolitee pooleli. Kahel viimasel aastal on see arv lausa üle 6000. Kutseõppega seotud inimesed nendivad, et selle arvu vähendamiseks on seni tehtud liiga vähe ning edaspidi võetakse toetused ja tugisüsteem tõsisemalt ette.
Loe edasi

TV3  / Seitsmesed uudised (22. juuli)
Ligi 300 õppurit teevad korduseksameid
Vaata uudislõiku (12:29)

TV3  / Seitsmesed uudised (19. juuli)
Uudislõik ülemaailmsetest kutsevõistlustest WorldSkills
Vaata

TV3  / Seitsmesed uudised (18. juuli)
Uudislõik ülemaailmsetest kutsevõistlustest WorldSkills
Vaata

Youtube
Vaata
Vaata             

Raplamaa Sõnumid (17. juuli)
WorldSkills 2013 ei kujunenud eestlastele edukaks
Kutseoskuste maailmameistrivõistlustel Leipzigis ei jõudnud ükski eestlane medalikohale ning põrumist tuli tunnistada ka kolmel Rapla maakonnaga seotud poisil. Ükski eestlane ei saanud kokku 500 punkti, mis oleks taganud meisterlikkuse medali. Kehtna MTK õpilane Taimo Avloi sai plaatimises 21. koha. Kokku oli võistlejaid 24. Avloi kogus 482 punkti ning jäi võitjast maha 45 punktiga. Plaatimises said kaksikvõidu sakslane Björn Bohmfalk ja šveitslane Thomas Fabian Siegenthaler, kes mõlemad kogusid 527 punkti.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (16. juuli)
Eesti parim noor tisler treis kõigest 22 tunniga uhke puhvetkapi
Võrumaa kutsehariduskeskuses teisel kursusel puidu­töötlemist õppiv Rain Toming (21) saavutas 11. koha juuli alguses Saksamaal Leipzigis toimunud üle­maailmsel kutse­meistri­võistlusel Worldskills. Tominga ülesandeks oli nelja päeva ehk 22 töötunni jooksul valmis treida neljal jalal seisev puhvetkapp.
Loe edasi

Virumaa Teataja (12. juuli)
Rain Toming: “Võistlustel ongi oluline, et asi oleks keeruline”
Et ülemaailmsel kutsehariduse olümpial edukalt esineda, tuleb end treenida. Seda ka siis, kui eriala on mööblitisler ning tundub, et selliseks võistluseks on veider trenni teha. Rakvere noormees Rain Toming, kes õpib Võrumaa kutse­hariduskeskuses, tegi aga koolis läbi põhjaliku ettevalmistuse ja sai võistlustel WorldSkills 2013 hea tulemuse.
Loe edasi

Virumaa Teataja (11. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
8. juulil saabusid Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt „WorldSkills 2013”, eestlastest parim oli Võrumaa kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.

Loe edasi

Võrumaa Teataja (11. juuli )
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
KUTSEHARIDUS • 8. juulil saabusid Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt „WorldSkills 2013”, eestlastest parim oli Võrumaa kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Delfi (10. juuli)
Vaata, mida tegid Eesti noored kutsehariduse olümpial WorldSkills
Möödunud nädalal, 2. juulil toimus üleilmsete kutsevõistluste WorldSkills 2013 suurejooneline avatseremoonia Leipzigis, kus osalesid ka 10 vaprat noort meistrit Eestist.

Loe edasi

 

Delfi (10. juuli)
VIDEO: Vaata, mida tegid Eesti noored kutsehariduse olümpial WorldSkills
Möödunud nädalal, 2. juulil toimus üleilmsete kutsevõistluste WorldSkills 2013 suurejooneline avatseremoonia Leipzigis, kus osalesid ka 10 vaprat noort meistrit Eestist
Loe edasi                                                                                         

Raadio 2 (9. juuli)
Saates „Siin Me Oleme“ rääkis WorldSkillsil osalemisest infotehnoloogia eriala noor Madis Männik.
Kuula klippi (al 28:40 min)
Kuula

Koit (9. juuli)
Noor tisler Rain Toming oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim 
8. juulil saabusid Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013. Eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.

Postimees (9. juuli)
Virulane sai kutsehariduse olümpial koha esitosinas
Eile saabusid Saksamaalt Leipzigist kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest oli parim Lääne-Virumaalt pärit noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Kylauudis.ee (8. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna, 8. juulil saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Virumaa Teataja (8. juuli)
Rakvere noormees oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Lääne-Virumaalt pärit noor tisler Rain Toming, kes õpib Võrumaa Kutsehariduskeskuses.
Loe edasi

Delfi / RUS (8. juuli)
Noor tisler Eestist saavutas ülemaailmsel kutsehariduse olümpial 11 koha
Loe edasi

ERR / RUS (8. juuli)
Noor tisler Eestist saavutas ülemaailmsel kutsehariduse olümpial 11 koha
Loe edasi

ERR 08. juuli
Eestlastest oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial parim noor tisler
Täna saabuvad Saksamaalt kümme Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, kus eestlastest parim oli Võrumaa kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Maaleht (8. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Rakvere teataja (8. juuli)
Rakvere noormees oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Lääne-Virumaalt pärit noor tisler Rain Toming, kes õpib Võrumaa Kutsehariduskeskuses.
Loe edasi

Õpetajate leht (8. juuli)
Eesti noored käisid kutsehariduse olümpial
Esmaspäeval, 8. juulil saabuvad Saksamaalt ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013 kümme Eesti meistrit, teatas SA Innove pressiesindaja. Eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming, kes tuli üldarvestuses oma erialal 11. kohale ja pälvis sellega „Best of Nation” medali.
Loe edasi

Delfi (8. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna, 8. juulil saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Postimees (8. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna, 8. juulil saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

ERR (8. juuli)
Eestlastest oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial parim noor tisler
Täna saabuvad Saksamaalt kümme Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, kus eestlastest parim oli Võrumaa kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Kuku raadio (8. juuli)
Liina Liiv andis Kuku raadiole intervjuu seoses Eesti noorte osalemisega ülemaailmselt kutsehariduse olümpial WorldSkills 2013.

Kuku raadio (08. juuli)
Eesti kutseõppurid osalevad ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013
2.-7. juulil sõidavad 10 vaprat kutseõppurit Saksamaale, et esindada Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013. Sel aastal osaleb WorldSkills´il 53 riiki ja võistlejaid on kokku üle tuhande.
Loe edasi

Virumaa Teataja (08. juuli)
Rakvere noormees oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Lääne-Virumaalt pärit noor tisler Rain Toming, kes õpib Võrumaa Kutsehariduskeskuses.
Loe edasi

Õpetajate leht (08. juuli)
Eesti noored käisid kutsehariduse olümpial
Esmaspäeval, 8. juulil saabuvad Saksamaalt ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013 kümme Eesti meistrit, teatas SA Innove pressiesindaja. Eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming, kes tuli üldarvestuses oma erialal 11. kohale ja pälvis sellega „Best of Nation” medali.
Loe edasi

Postimees (08. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt Worldskills 2013, eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi  

 

Delfi (08. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna, 8. juulil saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Külauudised (08. juuli)
Noor tisler oli ülemaailmsel kutsehariduse olümpial eestlastest parim
Täna, 8. juulil saabuvad Saksamaalt kümme vaprat Eesti meistrit ülemaailmselt kutsehariduse olümpialt WorldSkills 2013, eestlastest parim oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse noor tisler Rain Toming.
Loe edasi

Vooremaa (6. juuli) Luua metsanduskooli poisid WorldSkillsil Kolmapäeval algas Saksamaal Leipzigis ülemaailmsete kutsevõistluste WorldSkills 2013 võistlusprogramm. Võistlustel osaleb rohkem kui tuhat õppurit 53 riigist, Eestit esindab kümme noort meistrit, nende hulgas Luua metsanduskooli maastikuehituse eriala õpilased Oliver Haav ja Taavi Kõiv. Loe edasi

Maaleht (5. juuli)
Kutsehariduse olümpia WorldSkills 2013 on täies hoos
Täna on üleilmsetel kutsevõistlusel WorldSkills 2013 saavutanud Eesti meeskonna pinge oma haripunkti. Kõik kümme võistlejat on andnud endast maksimumi, kuid siiski on veel teadmatus, kes on kullavääriline.
Loe edasi 

Delfi (5. juuli)
Kutsehariduse olümpia WorldSkills 2013 on täies hoos
Täna, 5. juulil on üleilmsetel kutsevõistlusel WorldSkills 2013 saavutanud Eesti meeskonna pinge oma haripunkti. Kõik kümme võistlejat on andnud endast maksimumi, kuid siiski on veel teadmatus, kes on kullavääriline.
Loe edasi

Delfi (5. juuli)
Noored mehhatroonikud näitavad maailmale oma parimaid oskusi
Tallinna Tööstushariduskeskuse mehhatroonikud Marko Aus (21) ja Rauno Mändsalu (23) kuuluvad nende vaprate noorte hulka, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi

Delfi (05. juuli)
FOTOD: Kutsehariduse olümpia WorldSkills 2013 on täies hoos
Täna, 5. juulil on üleilmsetel kutsevõistlusel WorldSkills 2013 saavutanud Eesti meeskonna pinge oma haripunkti. Kõik kümme võistlejat on andnud endast maksimumi, kuid siiski on veel teadmatus, kes on kullavääriline. 
Loe edasi

Delfi (04. juuli)
Noored mehhatroonikud näitavad maailmale oma parimaid oskusi
Tallinna Tööstushariduskeskuse mehhatroonikud Marko Aus (21) ja Rauno Mändsalu (23) kuuluvad nende vaprate noorte hulka, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013. 
Loe edasi

Maaleht (4. juuli)
Algas ülemaailmne kutsehariduse olümpia WorldSkills 2013
2. juulil toimus üleilmsete kutsevõistluste WorldSkills 2013 suurejooneline avatseremoonia Leipzigis, kus osalevad Eestist 10 vaprat noort meistrit. Eilsest, 3. juulist algasid pingelised võistlused, mis kestavad kokku neli päeva.
Loe edasi

Lõunaleht (4. juuli)
Iga õpitav eriala ei anna tööd - mõelgem enne hoolega Osa äsja põhikooli ja gümnaasiumi lõpetanud noori pole veel jõudnud otsusele, millist eriala õppima minna, ega tea sedagi, et mitte igal erialal ei pruugi tööd leida. Tihti toetavad vanemad laste minekut gümnaasiumi ja sealt kõrgkooli, andmata aru, kas noor saabki valitud erialal tööd 

Koit (4. juuli)
Moonika Tohvri võistleb Saksamaal kutsehariduse olümpial 
Räpina Aianduskooli florist Moonika Tohvri (22) on üks kümnest tegusast noorest, kes sõitis juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistri-võistlustel WorldSkills 2013.

Koit (4. juuli)
Eesti noored osalevad ülemaailmsel kutsehariduse olümpial 9. juunil sõitsid kümme vaprat noort meistrit Eestit esindama ülemaailmsetele kutsevõistlustele WorldSkills 2013. Võistlused, kus sel aastal osalevad 53 riiki üle tuhande õppuriga, toimuvad 2.-7. juulil Saksamaal Leipzigis.

Maaleht (4. juuli)
Noor plaatija pürgib üleilmseks meistriks Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolis üldehitust õppiv Taimo Avloi (18) on üks kümnest vaprast noorest, kes sõitis juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi

Postimees (3. juuli)
Leipzigis astusid võistlustulle kümme Eesti noort meistrit
Täna algas Saksamaal Leipzigis ülemaailmsete kutsevõistluste WorldSkills 2013 võistlusprogramm. Võistlustel osalevad rohkem kui tuhat õppurit 53 riigist, Eestit esindavad kümme noort meistrit. Täna saabub Leipzigisse omadele kaasa elama Eesti ametlik delegatsioon eesotsas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Janar Holmiga.
Loe edasi

Raplamaa Sõnumid (03. juuli)
Kolm Raplamaa noort sõitis  ülemaailmsetele kutsemeistrivõistlustele
Teisipäeval said Saksamaal Leipzigis alguse ülemaailmsed kutsemeistrivõistlusted WorldSkills 2013, kuhu sõitis oma oskusi näitama ka kolm Raplamaa noormeest.
Loe edasi  

Postimees (03. juuli)
Leipzigis astusid võistlustulle kümme Eesti noort meistrit
Täna algas Saksamaal Leipzigis ülemaailmsete kutsevõistluste WorldSkills 2013 võistlusprogramm. Võistlustel osalevad rohkem kui tuhat õppurit 53 riigist, Eestit esindavad kümme noort meistrit. Täna saabub Leipzigisse omadele kaasa elama Eesti ametlik delegatsioon eesotsas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Janar Holmiga.
Loe edasi

Delfi (03. juuli)
Noor eesti plaatija pürgib üleilmseks meistriks
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolis üldehitust õppiv Taimo Avloi (18) on üks kümnest vaprast noorest, kes sõitis juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi   

Delfi (03. juuli)
Täna algas ülemaailmne kutsehariduse olümpia WorldSkills 2013
Eile, 2. juulil toimus üleilmsete kutsevõistluste WorldSkills 2013 suurejooneline avatseremoonia Leipzigis, kus osalevad Eestist 10 vaprat noort meistrit. Tänasest, 3. juulist algavad pingelised võistluspäevad
Loe edasi  

Raadio Kuku (02. juuli)
Ülemaailmsed kutsemeistrivõistlused.
Kuula 

Maaleht (02. juuli)
Luual maastikuehitust õppivad noored sõitsid ülemaailmsele kutsevõistlusele WorldSkills
Luua metsanduskoolis maastikuehitust õppivad Oliver Haav (20) ja Taavi Kõiv (18) kuuluvad nende vaprate noorte hulka, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi

Delfi (02. juuli)
Ülemaailmne kutsevõistlus WorldSkills annab maastikuehitajatele enesekindlust
Luua metsanduskoolis maastikuehitust õppivad Oliver Haav (20) ja Taavi Kõiv (18) kuuluvad nende vaprate noorte hulka, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013. 
Loe edasi

Bioneer (02. juuli)
Eesti noored siirdusid ülemaailmsele kutsehariduse olümpiale
29. juunil sõitsid kümme vaprat noort meistrit Eestit esindama ülemaailmsetele kutsevõistlustele WorldSkills 2013. Võistlused, kus sel aastal osalevad 53 riiki üle tuhande õppuriga, toimuvad 2.–7. juulil Saksamaal Leipzigis.
Loe edasi

R2 (02. juuli) "Siin me oleme"+C480

Võrumaa Teataja (02. juuli)
Noor Võrumaa tisler läheb Saksamaale kutsehariduse olümpiale
RAHVUSVAHELISTELE VÕISTLUSTELE • Võrumaa kutsehariduskeskuses puidutöötlemist õppiv Rain Toming (21) esindab Eestit juuli alguses Saksamaal ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel „WorldSkills 2013”, kus võtavad mõõtu 53 riigi parimad kutseõppurid.
Loe edasi

Postimees (01.juuli)
Eesti noored siirdusid ülemaailmsele kutsehariduse olümpiale
Täna, 29. juunil sõitsid kümme vaprat noort meistrit Eestit esindama ülemaailmsetele kutsevõistlustele WorldSkills 2013. Võistlused, kus sel aastal osalevad 53 riiki üle tuhande õppuriga, toimuvad 2.–7. juulil Saksamaal Leipzigis.
Loe edasi

R4 (01. juuli )
"Подробности"
Kuula

Delfi (29. juuni)
Eesti noored siirdusid ülemaailmsele kutsehariduse olümpiale
29. juunil sõitsid kümme vaprat noort meistrit Eestit esindama ülemaailmsetele kutsevõistlustele WorldSkills 2013. Võistlused, kus sel aastal osalevad 53 riiki üle tuhande õppuriga, toimuvad 2.–7. juulil Saksamaal Leipzigis. 
Loe edasi   

ERR (29. juuni)
Eesti noored siirdusid ülemaailmsele kutsehariduse olümpiale
Täna hommikul sõits kümme noort meistrit Eestit esindama ülemaailmsetele kutsevõistlustele WorldSkills 2013.
Kuula

Raadio Marta  (28. juuni) "Fookus" Monika Tohvri 

Maaleht (28. juuni)
Noored mehhatroonikud näitavad maailmale oma parimaid oskusi
Tallinna Tööstushariduskeskuse mehhatroonikud Marko Aus (21) ja Rauno Mändsalu (23) kuuluvad nende vaprate noorte hulka, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi  

Tallinna TV (28. juuni)
2.-7. juulini toimuvad Saksamaal ülemaailmsed kutsemeistrivõistlused WorldSkills, kus Eestit esindavad kümme vaprat kutseõppurit.
Vaata  

Raadio Elmar (27. juuni) "Elmari suvehommik" Rain Toming 

Maaleht (27. juuni)
Maalrile tuleb kasuks kunstimeel
Tallinna Ehituskooli ehitusviimistleja õpilane Elsa Pärna (20) on üks kümnest vaprast noorest, kes sõidab juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi 

Pärnu Postimees (27. juuni)
"Raeküla noormees võistleb Saksamaal"
Loe edasi

Delfi (27. juuni)
DELFI VIDEO: Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel esindav ehitusviimistleja loob vaba kavas haldjaliku kosmosetüdruku
Tallinna Ehituskooli õpilane Elsa Pärna sõidab Saksamaale kutsemeisterlikkuse võistlustele WorldSkills International.
Vaata
                                    

Delfi (27. juuni)
DELFI VIDEO: Kutsehariduse maailmameistrivõistlustel Eestit IT erialal esindav Madis peab oma trumbiks külma närvi
Vaata 

TV3 (26. juuni) 
Vaata

Maaleht (26. juuni)
Tisleriõpilane: praktika aitab teadmisi kinnistada
Võrumaa Kutsehariduskeskuses teisel kursusel puidutöötlemist õppiv Rain Toming (21) esindab Eestit juuli alguses Saksamaal ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013, kus võtavad mõõtu 53 riigi parimad kutseõppurid. 
Loe edasi

Delfi (26. juuni)
Noor tisler läheb Saksamaale suurendama kogemustepagasit
Võrumaa Kutsehariduskeskuses teisel kursusel puidutöötlemist õppiv Rain Toming (21) esindab Eestit juuli alguses Saksamaal ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013, kus võtavad mõõtu 53 riigi parimad kutseõppurid. 
Loe edasi   

Külauudised (25. juuni)
Eesti kutseõppurid osalevad ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013
2.-7. juulil sõidavad 10 vaprat kutseõppurit Saksamaale, et esindada Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013. Sel aastal osaleb WorldSkills´il 53 riiki ja võistlejaid on kokku üle tuhande.
Loe edasi    

Maaleht (25. juuni)
Noor trükkal pürgib ülemaailmseks kutsemeistriks
allinna Polütehnikumi trükitehnoloogia eriala õpilane Kevin-Gregori Kubjas (18) on üks neist kümnest vaprast noorest, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi

Maaleht (25. juuni)
Lilleseadja saab iga päev ilu keskel viibida
Räpina Aianduskooli floristika eriala kasvandik Moonika Tohvri (22) on üks kümnest vaprast noorest, kes sõidab juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi

Delfi (25. juuni)
Noor trükkal pürgib ülemaailmseks kutsemeistriks
Tallinna Polütehnikumi trükitehnoloogia eriala õpilane Kevin-Gregori Kubjas (18) on üks neist kümnest vaprast noorest, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013. 
Loe edasi 

Delfi (25. juuni)
Noor florist võistleb armastatul alal
Räpina Aianduskooli floristika kasvandik Moonika Tohvri (22) on üks kümnest vaprast noorest, kes sõidab juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit üleilmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.   
Loe edasi

Maaleht (20. juuni) 
Noor infotehnoloog läheb Saksamaale kulda püüdma
Tallinna Polütehnikumi infotehnoloogia eriala kasvandik Madis Männik (21) on üks neist 10 vaprast noorest, kes sõidavad juuli alguses Saksamaale, et esindada Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013.
Loe edasi

Vooremaa (21. juuni)
2.-7. juulil sõidavad kümme vaprat kutseõppurit Saksamaale, et esindada Eestit ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills 2013. Eesti noored meistrid astuvad võistlustulle kaheksal erialal ning oma oskused panevad proovile trükkal, mehhatroonikud, florist, mööblitisler, plaatija, ehitusviimistleja ja infotehnoloog.
Loe edasi

Õpetajate Leht (14. juuni)
Gruusia kutsekoole aitamas
Gruusial on meilt ja meil Gruusialtki mõndagi õppida, nendib Rakvere Ametikooli direktor Hannes Mets. Kaks nädalat tagasi külastas direktor Hannes Mets Iberia sõpruskutsekooli Gruusias, et korraldada kahele sealsele õpilasele praktika ja kahele õpetajale stažeerimine Rakveres.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (11. juuni)
Tööturul on suur puudus oskuslikest kutseõppuritest
Ainult kolmandik ettevõtteid leiab kutsekoolide lõpetajate hulgast piisaval hulgal töötajaid. See selgus Praxise eile esitletud uuringu tulemustest. Ühtlasi tuuakse esile, et tööandjad seostavad pädeva tööjõu nappust eelkõige kutsehariduse mainega.
Loe edasi

Sakala (8. juuni)
Kutseõppur astub erialale lähemale
Kutsehariduses on oodata muudatusi, mille järjel ilmselt ei kosta enam õpilaste suust küsimusi, miks nad üht või teist asja õpivad ja kus saadud teadmisi kasutavad. «Praegu tegeleme toitlustusvaldkonnas lõimimisega,» lausus Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli arendusjuht Marika Šadeiko ja selgitas, et üldaineid ei tule juurde, kuid need seotakse tihedamalt erialaga.
Loe edasi

Hiiu Leht (4. juuni)
Andmebaas aitab elukutset valida
Tänapäeva maailmas on tuhandeid põnevaid ja huvitavaid ameteid. Kuidas leida see õige? Üks peamine noorte kutse-või kõrgharidusest väljalangemise põhjus on vale erialavalik. Isegi siis, kui koolitee on lõpuni käidud, põrkutakse üha enam probleemiga, kuidas tööturul hakkama saada ning õpitud eriala töömaailmas kasutada.
Loe edasi

Koit (28. mai)
Parimad noortalunikud on Järva- ja Võrumaalt
Läinud nädalal Järvamaal mõõtu võtnud noortaluni­kud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann.
Loe edasi

Virumaa Teataja (25. mai)
Parim noortalunik elab Tapa vallas
Neljapäeval Järvamaal mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Tapa valla Näo küla noormees Reinard Kann.
Loe edasi

Postimees / Koolitaja (28. mai)
Eesti noored osalevad kutseoskuste olümpial
Tallinna Polütehnikumi in­fotehnoloogia eriala kasvan­dik Madis Männik (21) on üks kümnest vaprast, kes sõidab juuli alguses Saksamaale võist­lusele WorldSkills.
WorldSkills on ülemaailm­ne iga kahe aasta tagant kor­raldatav kutsemeistrivõistlus, mida peetakse üheks keeruka­maks kutseoskuste prooviki­viks.
Loe edasi

Valgamaalane (28. mai)
Parimad noortalunikud tulevad Järva- ja Võrumaalt
Eelmisel nädalal Järvamaal mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann.
Loe edasi

Vooremaa (25. mai)
Parimad noortalunikud tulevad Järva- ja Võrumaalt
23. mail Järvamaal mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann, teatas sihtasutuse Innove kommunikatsioonispetsialist.
Loe edasi

Õpetajate Leht (24. mai)
Ärgem kartkem eriarvamusi!
16. ja 17. mail arutas Eesti kutsehariduse edendamise ühingu (EKEÜ) juhatus oma edasist tegevuskava. „Küsimus on selles, mida me tahame oma ühinguga lähiaastatel saavutada,” ütleb EKEÜ juhatuse esimees, Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktor Tanel Linnus. „Meil on tuleviku kohta erinevaid arvamusi, kuid me ei karda neid, sest just eriarvamused panevadki kõige paremini järele mõtlema, kas sa ikka ajad õiget asja ning kas sinu tegevus on inimestele vajalik,” selgitab ta EKEÜ vaatenurka probleemide lahendamisele.
Loe edasi

Postimees (24. mai)
Eesti parim noortalunik: põllumajanduses saab olla iseenda peremees
Eile Järvamaal mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann.
Loe edasi

Võrumaa Teataja (24. mai)
Eesti parimad noortalunikud tulevad Järva- ja Võrumaalt
23. mail Järvamaal mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann.
Loe edasi

Delfi (24. mai)
Eesti parimad noortalunikud tulevad Järva- ja Võrumaalt
23. mail Järvamaal mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann.
Loe edasi

Maaleht (24. mai)
Eesti parimad noortalunikud tulevad Järva- ja Võrumaalt.
Järvamaal mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann.
Loe edasi

ERR uudised (23. mai)
Järvamaal selgitati parimad noortalunikud
Järvamaal Säreveres toimunud noortalunike kutsevõistlustel tunnistati edukaimaks nooreks peremeheks Reinard Kann Järvamaa Kutsehariduskeskusest, noorte perenaiste arvestuses oli parim tema kooliõde Liina Eilmann.
Loe edasi

Järva Teataja (23. mai)
Parimad noortalunikud tulevad Järvamaalt
Täna Säreveres mõõtu võtnud noortalunikud selgitasid endi seast parima, kelleks on Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilane Reinard Kann.
Loe edasi

Vooremaa (23. mai)
Reedel selgub parim noortalunik
Neljapäeval, 23. mail peetakse Järvamaal Säreveres noortalunike kümnevõistlus, kus selgitatakse kolmeteistkümnendat korda välja Eesti parim noortalunik. Teiste seas võistlevad ka üheksa Jõgevamaa õpilast Luua Metsanduskoolist ja Rakvere Ametikoolist, teatas Sihtasutuse Innove kutsehariduse info ja kvaliteedi keskus.
Loe edasi

Järva Teataja (23. mail)
Noortalunike kümnevõistlus läheb lahti täna
Täna kell 10 algab Järvamaa kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas noortalunike kutsevõistlus. «Võistlus tuleb vaatemänguline, sest me paneme oma noortalunikud proovile nii kaasaegsetel kui ajaloolistel aladel,» ütles peakorraldaja, Järvamaa kutsehariduskeskuse põllumajandusõppe osakonna juhataja Külli Marrandi.
Loe edasi

Äripäev online (23. mai)
Täna selgub Eesti parim noortalunik
Täna astub Järvamaal Säreveres võistlustulle üle 30 kutseõppuri, kes asuvad püüdma Eesti parima noortaluniku tiitlit.
Loe edasi

Vikerraadio (23. mai)
Uudised kl 9
Eesti kolmes kutsehariduskeskuses (Säreveres, Olustveres, Põltsamaal) koolitatavatel noortel põllumajandusspetsialistidel pole raskusi töö leidmisel - täna toimuvad Järvamaal nende kutsevõistlused

Koit (23. mai)

Uus andmebaas aitab elukutset valida
Üheks peamiseks noorte kutse- või kõrgharidusest väljalangemise põhjuseks on vale erialavalik. Isegi kui koolitee on lõpuni käi­dud, siis põrkutakse üha enam probleemiga, kuidas tööturul hakkama saada ning õpitud eriala töömaa-ilmas kasutada.
Loe edasi

Õpetajate Leht (22. mai)
Homme selgub Eesti parim noortalunik
Neljapäeval, 23. mail kell 10 toimub Järvamaal, Säreveres noortalunike kümnevõistlus, kus selgitatakse 13. korda välja Eesti parim noortalunik, teatas põllumajandusministeeriumi pressiesindaja.
Loe edasi

Delfi (22. mai)
Neljapäeval selgub Eesti parim noortalunik
Neljapäeval, 23. mail algusega kell 10.00 toimub Järvamaal, Säreveres noortalunike kümnevõistlus, kus selgitatakse kolmeteistkümnendat korda välja Eesti parim noortalunik.
Loe edasi

Maaleht (22. mai)
Eesti parimad noortalunikud panevad end proovile
Neljapäeval toimub Järvamaal, Säreveres noortalunike kümnevõistlus, kus selgitatakse kolmeteistkümnendat korda välja Eesti parim noortalunik.
Loe edasi

Äripäev online (22. mai)
Homme selgub Eesti parim noortalunik
Homme toimub Järvamaal Säreveres noortalunike kümnevõistlus, kus selgitatakse kolmeteistkümnendat korda välja Eesti parim noortalunik.
Loe edasi

Maaleht (18. mai)
Eesti parimad tulevased ettevõtjad õpivad Tallinna Majanduskoolis
Tallinna Majanduskoolis toimunud ettevõtlusalase kutsevõistluse „Äripäevad 2013” panid oma oskused proovile ärikorralduse ja väikeettevõtluse õpilased üle Eesti.
Loe edasi

Õpetajate Leht (17. mai)
Ida-Virumaa kutsehariduskeskus aitab Gruusiat
Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses stažeerisid kaks nädalat kaks kutseõpetajat Gruusia Kobuleti kolledžist. Kobuleti kutseõppeasutuse kokandusõpetajad Inga Jljavadze ja Tinatin Gagua viibisid Jõhvis SA Innove projekti „Aitame kaasa Gruusia kutsehariduse arengule II” raames.
Loe edasi

Delfi videod (17. mai)
- Vaata, kuidas katta lauda ja mil viisil valmib salvrätikust pidulauale vahva kujund!
Vaata
- Pidupäev tulemas? Paku laual kergesti valmistatavaid isetehtud maiustusi!
Vaata
- Vaata, milliseid lilli soovitab koolilõpetajatele kinkida Eestit kutsehariduse maailmameistrivõistlustel esindav florist!
Vaata

Lõunaleht (16. mai)
Eesti parimad noored aednikud õpivad Räpinas
Eelmisel neljapäeval toimus Räpina aianduskoolis vaba­riiklik kutsevõistlus „Noor Aednik 2013", kus oma osku­sed panid proovile Eesti ja Lä­ti parimad noored aednikud.
Loe edasi

Sekretar.ee (16. mai)
Taheva vallavanemast sai Eesti 2013. aasta tippsekretär
Sekretäride päeval toimunud kutsemeistrivõistlusel „Tippsekretär 2013” osutus Eesti parimaks Taheva vallavanem Monika Rogenbaum (33), kes õpib Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis sekretäritööd raamatupidamise ja personalitöö lisaoskustega.
Loe edasi

Postimees online (15. mai)
Ametite andmebaas aitab elukutset valida
Uus Rajaleidja ametite andmebaas hõlbustab noorte elukutsevalikut ning õpinguplaanide tegemist. Lihtsa ülesehitusega andmebaasist leiab 150 ametikirjeldust ja ametitundmise küsimustikku ning 124 kutsealakirjeldust.
Loe edasi

Koit (14. mai)
Eesti parimad noored aednikud õpivad Räpinas
Eesti tänavune parim noor aednik on aianduse eriala õpilane Kaidi Kask, kellele järgnes maastikuehitust õppiv Leegi Põder. Mõle­mad neiud on Räpina Aianduskooli kasvandikud. Üldarvestuses oli parim Anna Karlsone Läti Bulduri Aianduskoolist.
Loe edasi

Bioneer (14. mai)
Eesti parimad noored aednikud õpivad Räpinas
9. mail toimus Räpina Aianduskoolis vabariiklik kutsevõistlus „Noor Aednik 2013”, kus oma oskused panid proovile Eesti ja Läti parimad noored aednikud.
Loe edasi

Maaleht (11. mai)
Eesti parimad noored aednikud õpivad Räpinas
Räpina Aianduskoolis toimus vabariiklik kutsevõistlus „Noor Aednik 2013”, kus oma oskused panid proovile Eesti ja Läti parimad noored aednikud. Eesti parim noor aednik on aianduse eriala õpilane Kaidi Kask ja talle järgnes maastikuehitust õppiv Leegi Põder. Mõlemad neiud on Räpina Aianduskooli kasvandikud. Üldarvestuses oli parim Läti Bulduri Aianduskoolist Anna Karlsone.
Loe edasi

Õpetajate Leht (10. mai)
Viimased kaks nädalat on olnud ehitushariduse aruteludest tiined.
17. aprillil olid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi initsiatiivil koos ehitusinseneri haridust andvate üli- ja kõrgkoolide, Eesti ehitusinseneride liidu (EEL), Eesti projektbüroode liidu (EPBL), Eesti ehitusettevõtjate liidu (EEEL), riigi kinnisvara aktsiaseltsi (RKAS), SA Innove ja ka juhtivate kutseõppekeskuste ja -koolide esindajad. Teemaks „Kuhu suundud, Eesti ehitus?” ja kõneks võeti kutsete omandamine ning tööturule siirdumine.
Loe edasi

Põhjarannik (10. mai)
Gruusia kokad käisid Jõhvi kolleegidelt õppimas
Kaks nädalat stažeerisid Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses (IVKHK) kaks õpetajat Gruusiast Kobuleti kolledžist. Külalistele meeldisid iseäranis õpilaste ja õpetajate avatus ja sõbralikkus. Inga Iljavadze ja Tinatin Gagua viibisid Jõhvis SA Innove projekti "Aitame kaasa Gruusia kutsehariduse aren­gule II" raames.
Loe edasi

ETV / AK (9. mai)
Uudislõik Räpinas toimunud kutsevõistlustelt Noor Aednik 2013
Vaata (algus ca 23 min)

Maaleht (8. mai)
Räpinas võistlevad Eesti ja Läti parimad noored aednikud
Neljapäeval toimub Räpina Aianduskoolis kutsevõistlus „Noor Aednik 2013”, kus selgitatakse välja eriala parimad noored. Külalistena võistlevad ka Läti noored aednikud. „Võistlus annab noortele aianduse eriala õpilastele võimaluse oma oskused proovile panna ja võrrelda teiste kutseõppuritega,” rääkis Räpina Aianduskooli projektijuht Signe Zupsmann.
Loe edasi

Delfi (8. mai)
Räpinas selguvad Eesti parimad noored aednikud
Homme, 9. mail toimub Räpina Aianduskoolis vabariiklik kutsevõistlus „Noor Aednik 2013”, kus selgitatakse välja eriala parimad noored.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (8. mai)
DELFI VIDEO: Koolilõpetamine tulekul? Nii valmib kaunis 5 minuti soeng
Delfi Noorte hääl käis Tallinna Tööstushariduskeskuses, kus õpib Anna, kes meile lahkesti näitas, kuidas valmib väikese aja -ja rahakuluga ideaalne pidulik soeng.
Vaata

Delovõje Vedomosti (7. mai)
Ehitusõpetajaid ei hinnata
Loe edasi

TV 3 (5. mai)
Kes ei tööta, see ei võida
Erisaade märtsis toimunud kutsehariduse suursündmusest Noor Meister 2013
Vaata saadet

Saarte Hääl (2. mai)
Ametikooli õpilane naasis võistluselt kolmandana
Kuressaare ametikoolis hooldustöötajaks õppiv Eleri Anton pälvis reedel Tartus toimunud üleriigilisel kutsevõistlusel “Hooldustöötaja õpilane 2013” kolmanda koha.
Loe edasi

Delfi video (2. mai)
DELFI VIDEO: Tähtpäev tulemas? Nii saad koduste vahenditega pildistada stuudio-stiilis portreefotosid
Tulemas on emadepäev ja koolilõpetamised, mistõttu läheb paljudes peredes suuremat sorti pildistamiseks. Delfi Noorte hääl külastas Tallinna Polütehnikumi, kus üks kooli andekamaid noori fotograafe, Joanna Jõhvikas, näitas meile, kuidas teha koduste vahenditega fotosid, mille tulemus oleks sarnane stuudio omadele.
Vaata

Maaleht (29. aprill)
Parim noor hooldustöötaja tuleb Tartust
26. aprillil toimus Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis üleriigiline hooldustöötajate kutsevõistlus „Hooldustöötaja õpilane 2013”, kus parimaks hooldustöötajaks tunnistati Madeann Alamets ja talle järgnes Simone Epro, mõlemad neiud on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õpilased.
Loe edasi

TV 3 / Seitsmesed uudised (27. aprill)
Uudislõik hooldustöötajate kutsevõistlustelt
Vaata

Valgamaalane (27. aprill)
Vallavanem napsas Eesti tippsekretäri tiitli
Kolmapäeval panid Tartu kutsehariduskeskuses teadmised ja oskused proovile sekretäritöö viimase kursuse õpilased üle Eesti. Võidu napsas Taheva vallavanem Mo­nika Rogenbaum, kes täiendab end Olustve­re teenindus- ja maamajanduskoolis.
Loe edasi

Tartu Postimees (29. aprill)
Hooldustöötajaks õppiv Simone Epro naeratab patsiendi iga küsimuse peale ega väsi seletamast, kuhu ta vana lina paneb ja miks ta uue lina nurkadega nii palju jändab ning mis volt see on, mille ta kõige lõpuks tekile teeb – varbavolt. 22-aastane Simone Epro õpib Tartu tervishoiukõrgkoolis ja töötab samal ajal Viljandi haiglas sotsiaaltöötajana. Eelmisel reedel oli ta üks viieteistkümnest hooldustöötaja õpilaste kutsevõistlusel osalejast.
Loe edasi

Valgamaalane (26. aprill)
Tulevased hooldustöötajad võrdlesid oskusi
Täna, 26. aprillil toimus Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis üleriigiline hooldustöötajate kutsevõistlus «Hooldustöötaja õpilane 2013».
Loe edasi

Maaleht (26. aprill)
Tartus toimub üleriigiline hooldustöötajate kutsevõistlus
Laupäeval toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis üleriigiline hooldustöötajate kutsevõistlus „Hooldustöötaja õpilane 2013”.
Loe edasi

Tartu Postimees (25. aprill)
Võitmiseks peab sekretär õigesti reageerima
Mida hakata peale lobapidamatuse all kannatava müügimehega, vanainimesega, kes su laua juures minestab, või tülika telereporteriga? Ja seda kõike ajal, kui sul on vaja ülemusele kiiresti protokoll koostada.Eilsel kutsemeisterlikkuse võistlusel «Tippsekretär» pidid tulevased juhiabid rinda pistma just selliste keeruliste olukordadega ning mõistagi tegema seda viisakalt, professionaalselt ja viie minuti jooksul.
Loe edasi

Tartu Ekspress (25. aprill)
Kutsekool valis tippsekretäri
24. aprillil, sekretäride päeval, peeti Tartu kutsehariduskeskuses sekretäride kutsevõistlus „Tippsekretär 2013”, kus oma oskused ja teadmised panid proovile sekretäritöö õpilased üle Eesti.
Loe edasi

Delfi (24. aprill)
DELFI VIDEO: Väsinud oma toa üksluistest seinadest? Lihtsate võtetega on võimalik teha totaalne muutumine!
Delfi Noorte hääl käis külas Tallinna Ehituskoolis, kus esimese kursuse õpilane Henri näitas, kuidas on võimalik lihtsate ja oskuslike nippide ning vahenditega oma toale hoopis uus ja põnev väljanägemine anda.
Loe edasi

TV 3 / Seitsmesed uudised (24. aprill)
Uudislõik Tartu Kutsehariduskeskuses toimunud kutsevõistlustelt „Tippsekretär 2013“
Vaata (kl 19:42)

Kuku raadio (24. aprill)
Ärataja
Kutsevõistlusest „Tippsekretär 2013“ rääkis hindamiskomisjoni juht, Eesti Juhi Abi Ühingu president Riina Järve-Tammiste.
Kuula

Külauudised (24. aprill)
Sekretäride päeval selgub Eesti tippsekretär
Kolmapäeval, 24. aprillil toimub Tartu Kutsehariduskeskuses sekretäride kutsevõistlus „Tippsekretär 2013”, kus oma oskused ja teadmised panevad proovile sekretäritöö viimase kursuse õpilased üle Eesti.
Loe edasi

Maaleht (23. aprill)
Sekretäride päeval selgub Eesti tippsekretär
Homme, 24. aprillil toimub Tartu Kutsehariduskeskuses sekretäride kutsevõistlus „Tippsekretär 2013”, kus oma oskused ja teadmised panevad proovile sekretäritöö viimase kursuse õpilased üle Eesti.
Loe edasi

Delfi / Noote hääl (23. aprill)
Tippsekretär: võistlus on hea võimalus jääda silma potentsiaalsetele tööandjatele. Homme, 24. aprillil toimub Tartu Kutsehariduskeskuses sekretäride kutsevõistlus „Tippsekretär 2013”, kus oma oskused ja teadmised panevad proovile sekretäritöö viimase kursuse õpilased üle Eesti.
Loe edasi

Sekretär.ee (23. aprill)
Sekretäride päeval selgub Eesti tippsekretär
24. aprillil toimub Tartu Kutsehariduskeskuses sekretäride kutsevõistlus „Tippsekretär 2013”, kus oma oskused ja teadmised panevad proovile sekretäritöö viimase kursuse õpilased üle Eesti.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (22. aprill)
DELFI VIDEO: Õpi rahustavaid massaaživõtteid, mida juba köster "Kevade" Tootsi peal kasutas ja avasta tarkusepunkt, mis unustatu meelde tuletab!
Vaata

Külauudised (22. aprill)
Tuleproov selgitas Eesti parimad noored aednikud ja metsamehed
15.–16. aprillil 2013 toimusid Luua Metsanduskoolis kutsemeistrivõistlused, kus oma oskused panid proovile aiandus- ja metsandusala kutseõppurid üle Eesti.
Loe edasi

Delfi TV (22. aprill)
Tallinna Ehituskool: värskenda oma üksluiseid seinu
Vaata
Kata oma taburet marmoriga
Vaata

Bioneer (22. aprill)
Tuleproov selgitas Eesti parimad noored aednikud ja metsamehed
15.–16. aprillil toimusid Luua Metsanduskoolis kutsemeistrivõistlused, kus oma oskused panid proovile aiandus- ja metsandusala kutseõppurid üle Eesti.
Loe edasi

Maaleht (18. aprill)
Läbi muda parimaks metsameheks
15.-16. aprillil panid Luua Metsanduskoolis oma oskused proovile 130 aiandus- ja metsandusõppurit üle Eesti. Kahel päeval katsuti jõudu raie-võistlustel, kus hinnati täpsus-saagimist, laasimist ja langetamist. Võisteldi metsamasinate tundmises ja käsitsemises. Lisaks hinnati puu kõrgust ja vanust ning määrati taimede arvu.
Loe edasi

Maaleht (17. aprill)
Selgusid Eesti parimad noored aednikud ja metsamehed
15.–16. aprillil toimusid Luua Metsanduskoolis kutsemeistrivõistlused, kus oma oskused panid proovile aiandus- ja metsandusala kutseõppurid üle Eesti.
Loe edasi

Delfi (17. aprill)
Tuleproov selgitas Eesti parimad noored aednikud ja metsamehed
15.–16. aprillil toimusid Luua Metsanduskoolis kutsemeistrivõistlused, kus oma oskused panid proovile aiandus- ja metsandusala kutseõppurid üle Eesti.
Loe edasi

Tartu Postimees (16. aprill)
Luual lendas saepuru
Luua metsanduskooli kogunesid eile kolme kutsekooli õpilased, et välja selgitada, kes neist oskavad kõige paremini saagida, maastikku ehitada ja metsamasinaid käsitseda.
Loe edasi

Vooremaa (15. aprill)
Tuleproov selgitab Eesti parimad noored metsamehed ja aednikud
15.–16. aprillini peetakse Luua Metsanduskoolis kutsemeistrivõistlused, kus oma oskused panevad proovile aiandus- ja metsandusala kutseõppurid üle Eesti, teatas sihtasutuse Innove kommunikatsioonispetsialist.
Loe edasi

Maaleht (15. aprill)
Tuleproov selgitab Eesti parimad noored metsamehed ja aednikud
15.–16. aprillil toimuvad Luua Metsanduskoolis kutsemeistrivõistlused, kus oma oskused panevad proovile aiandus- ja metsandusala kutseõppurid üle Eesti.
Loe edasi

Delfi (15. aprill)
Tuleproov selgitab Eesti parimad noored metsamehed ja aednikud
15.–16. aprillil toimuvad Luua Metsanduskoolis kutsemeistrivõistlused, kus oma oskused panevad proovile aiandus- ja metsandusala kutseõppurid üle Eesti.
Loe edasi

Delfi (12. aprill)
Eesti parim noor raamatupidaja: majandusarvestuse eriala omandajal on edaspidi lihtsam õppida audiitoriks või finantsjuhiks
Majandusarvestuse eriala sobib lahtise peaga ja loogiliselt mõtlevatele noortele, kel ei tule puudu julgest pealehakkamisest pista rinda arvudega, kirjeldab Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis majandusarvestust õppiv Anu Sihver (21).
Loe edasi

Harju Elu (12. aprill)
Harju haridusjuhid kohtusid Arukülas
Teisipäeval kohtusid Harjumaa omavalitsuste haridusjuhid, koolide direktorid ja õppealajuhatajad Aruküla Põhikoolis tavapärasel ke-vadkoosolekul, et arutleda haridusmaastikul aktuaalsete teemade üle… Riigieksamite korraldamisest 2013/2014 õppeaastal rääkis SA Innovest Andres Ääremaa.
Loe edasi

Õpetajate Leht (12. aprill)
Gruusia kutseharidus õpib Eesti kogemusest
Gruusia pilootkoolide esindajad katsetamas Tallinna polütehnikumi õppevahendeid. Vasakul esiplaanil on projekti Gruusia-poolne koordinaator David Mtchedlishvili. Foto: Tallinna polütehnikum. 6.–10. märtsini viibis Eestis seoses SA Innove projektiga „Aitame kaasa Gruusia kutsehariduse arengule II” Gruusia delegatsioon, kuhu kuulusid 12 Gruusia pilootkoolide esindajat.
Loe edasi

Ehitaja (9. aprill)
Noored meistrid võtsid omavahel mõõtu
8.-9. märtsil toimus Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suurüritus "Noor meister 2013" kus peeti Eesti-siseseid kutsemeistrivõistlusi ja -haridusmessi, uudis­tajad said oma oskusi proovile panna erinevate erialade töötubades. Kutsevõistlustel oli 21 ala, oma võimeid pani ühe- ja kaheliikmelistes võistkon­dades proovile kokku 300 noort. Ehituserialadest olid esindatud ehituspuu-sepad, tislerid, ehitus viimistlejad, plaatijad, maastikuehitajad, müürsepad ja elektrikud.
Loe edasi

Maaleht (4. märts)
Kas eriala valida südame või mõistusega?
Kõrgharitud töötute ja madalapalgaliste noorte kõrval on ka palju teisi, sh ametikooli noori, kes end samuti tööturul tõestada püüavad. Eriala valik, sh teoreetiline vs. praktiline lähenemine, määrab suuresti noore tulevikuväljavaa­ted, aga väga palju loeb ka see, kes sa ise oled, kui palju oled en­dalt nõudnud, endasse investee­rinud ning end erialaselt välja­poole näidanud. Mina olen 25 aastat vana ja lõpetanud Tartu Kunstikooli kujundusgraafikuna. Kui küsida, miks valisin kutse-, mitte ülikooliõppe, siis vastan, et soovi­sin konkreetset eriala, mida pak­kus just ametikool.
Loe edasi

Pärnu Postimees (30. märts)
Pärnu noore raamatupidaja edu
Üleriigiline raamatupidajate kutsemeistrivõistlus toimus suurte pühade eel Pärnumaa kutsehariduskeskuses, võistlusel tuli kolmandaks sama kooli õpilane Margit Kõrnas, kes sai tubli tulemuse eest kutsetunnistuse ega pea enam tegema kutseeksamit.
Loe edasi


Virumaa Teataja (30. märts)
Eesti parim raamatupidaja õpib Virumaal
Kolmapäeval tunnistati Pärnus peetud üleriigilisel raamatupidajate kutsemeistrivõistlusel Eesti parimaks raamatupidajaks Anu Sihver Lääne-Viru rakenduskõrgkoolist.
Loe edasi

Vooremaa (26. märts)
Põltsamaa ametikooli õppuritel läks võistlusel hästi
Kutseõppeasutuste võist­lusel "Noor Meister" tuli Põltsamaal esimesel kursu­sel müügikorralduse eriala õppiv Mirjam Reinsoo koju teise ning sama ala õppiv Liina Tiirats viienda kohaga.
Loe edasi

Vooremaa (23. märts)
Paremad maastikuehitajad sõidavad taas Worldskillsile.
Kutsevõistlustel Noor Meister 2013 maastikuehituses teisele kohale tulnud Luua metsanduskooli õpilased Oliver Haav ja Taavi Kõiv sõidavad tänavu juulis Saksamaal Leipzigis peetavatele noorte maailmameistrivõistlustele Worldskills.

Loe edasi

 

Võrumaa Teataja (21. märts)
Võrumaa kutsehariduskeskuse mehhatroonikud saavutasid üleriigilistel kutsemeistrivõistlustel esikoha
8.-9. märtsil toimus Tallin­nas Eesti Näituste messikes­kuses kutsehariduse suur­sündmus ,,Noor meister 2013". Üleriigilistel kutse-meistrivõistlustel osalesid ka Võrumaa kutsehariduskeskuse kolmanda kursuse tu­dengid Martin Venski ja Erki Teemant, kes tõid mehhatroonika kutsemeistrivõistluselt koju kuldmedali.
Loe edasi

Õpetajate Leht (15. märts)
Kutseharidus määrab Euroopa Liidu tulevikku
Et läinud nädalavahetusel toimus mainekas kutsevõistlus „Noor meister 2013”, on igati asjakohane heita pilk meie kutsehariduse ühele peamisele suundumusele – rahvusvahelistumisele.
Loe edasi

Õpetajate Leht (15. märts)
Kutsekoolide tuleproov Eesti Näituste messikeskuses 
Tallinnas toimus 8. ja 9. märtsil Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus „Noor meister 2013”. Noorte huvi ürituse vastu oli suur, õpilasi tuli võistlusi vaatama isegi eribussidega ja messikeskus oli tihedalt rahvast täis. Magnetina mõjus ka tõsiasi, et sissepääs oli kõigile tasuta.
Loe edasi

Õpetajate Leht (15. märts)
Kunstikooli noored tegid ära reklaamifirma töö
Suurvõistluse „Noor meister 2013” üldkujunduse tegid Tartu kunstikooli 3. ja 4. kursuse õpilased. Eesti näituste messikeskuses oli 8. ja 9. märtsil kutsemeistriõppe suursündmus „Noor meister 2013”. 
Loe edasi

Postimees / vene k (15. märts)
Tallinnas toimus mess Noor Meister
8.-9. märtsil toimus Tallinnas Lillepaviljonis kutsehariduse mess Noor Meister, mille peamiseks sündmuseks oli kutsemeisterlikkuse konkurss. Kutsekoolide boksides jagati infot oma õppeasutuse kohta. Pealaval toimusid esitlused ja esinesid koolide loomingulised kollektiivid.
Loe edasi

Virumaa Teataja (13. märts)
Noored panid oma kutseoskused proovile
“Pinge on ikka, kui käivad fotograafid ja kohtunikud, kes näpuga järge ajavad,” kõneles möödunud nädalavahetusel kutsemeistrivõistlustest osa võtnud Rakvere ametikooli õpilane Mihkel Aruoja.
Loe edasi

Saarte Hääl (12. märts)
Martin Siilak on parim noor graafiline disainer
Kuressaare ametikooli keskkoolijärgsel multimeedia kujundaja erialal õppiv Martin Siilak (juhendaja Maila Juns-Veldre) tuli Tallinnas kutsehariduse suurüritusel “Noor meister 2013” graafilise disaini võistlusel esikohale.
Loe edasi

Pärnu Postimees (13. märts)
Pärnu sai juurde kümme noort meistrit
Kutsehariduse suurüritus „Noor meister 2013“ koondas kaheks päevaks Eesti Näituste messikeskusesse kogu Eesti kutseharidusmaastiku osalema kutsemeistrivõistlustel, töötubades ja kutseharidusmessil. Pärnumaa kutsehariduskeskuse õppurid tulid kutsemeistrivõistlustel esikolmikusse kümnel võistlusalal.
Loe edasi

Raplamaa Sõnumid (13. märts)
Parim noor plaatija õpib Kehras
Kutseharidusvõistlusel Noor Meister 2013 saavu­tas Kehtna majandus- ja tehnoloogiakooli II kursuse õpilane Taimo Avloi plaatijate võistlusel esikoha. Võistlustules olid 11 kooli esindajad, kellel tuli 11 tunni jooksul erivärvilistest plaa­tidest üles laduda purjeka kujutis mõõtudega 1 x 1.80 meetrit. Avloi tunnistas, et võistluse ajal oli närveeri­mist üksjagu. Lõunapausi ajal oli võimalik põgusalt silmata ka konkurentide tehtut ja juba siis hakkas talle silma selle noormehe töö kvaliteet, kes temaga tihedalt konkureerides saigi teise koha.
Loe edasi

Sakala (12. märts)
Kutseõppurid võitsid Tallinnas medaleid
Nädalavahetusel Tallinnas peetud kutsemeisterlikkuse võistlustel «Noor meister» pääses esikolmikusse kolm Viljandi ühendatud kutsekeskkooli õpilast. Kolmanda koha sai ehitusviimistleja Carola Tsäro, teise koha elektrik Taavi Peters ning infotehnoloogina näitas end parimast küljest ja sai esimese koha Tanel Peep. Lisaks medalile võitis Peep karika ning võimaluse minna osalema rahvusvahelistele võistlustele «EuroSkills» ja «WorldSkills».
Loe edasi


Valgamaalane (12. märts)
Logistikat õppiv noormees tuli võistlusel teiseks
Valgamaa kutseõppekeskuses logistikuks õppiv Martin Strumpe sai kutsemeisterlikkuse võistlusel Noor Meister 2013 teise koha.
Loe edasi

Delfi / eestielu.ee (12. märts)
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus võitis üleriigilistel kutsevõistlustel neli esikohta
Nädalavahetusel Tallinnas toimunud noorte kutsemeistrivõistlustel „Noor Meister 2013" võitsid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse (IVKHK) õpilased neli esikohta ning veel viis auhinnalist kohta.
Loe edasi

TV3 / Seitsmesed uudised (11. märts)
Videolõik Noorelt Meistrilt
Vaata (kl 19:31)

Delfi / Noorte hääl (11. märts)
Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad noored meistrid
Möödunud reedel ja laupäeval, 8.–9. märtsil toimus esmakordselt kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, mis koondas kaheks päevaks Tallinnasse Eesti Näituste Messikeskusesse kogu kutsehariduse.
Loe edasi

TV3 / Seitsmesed uudised (11. märts)
Videolõik Noorelt Meistrilt
Vaata (kl 19:31)

Maaleht (11. märts)
Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad noored meistrid
Möödunud reedel ja laupäeval, 8.–9. märtsil toimus esmakordselt kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, mis koondas kaheks päevaks Tallinnasse Eesti Näituste messikeskusesse kogu kutsehariduse.
Loe edasi

Bioneer (11. märts)
Nädalavahetusel selgusid Eesti parimad noored meistrid
Möödunud reedel ja laupäeval, 8.–9. märtsil toimus esmakordselt kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, mis koondas kaheks päevaks Tallinnasse Eesti Näituste messikeskusesse kogu kutsehariduse.
Loe edasi

Meie Maa (11. märts)
Ametikooli õpilane on parim noor graafiline disainer
Kuressaare ametikooli õpilased jõudsid kutsehariduse suursündmusel Noor Meister 2013 kahel erialal poodiumile, kõrgeima koha saavutas graafilise disaini võistlusel esikohale tulnud Martin Siilak (pildil).
Loe edasi

Delfi / vene k (10. märts)
Hakati tegelema kutsehariduse maine tõstmisega
Tallinnas toimub konkurss Noor Meister 2013.
Loe edasi

ETV / uudised (9. märts)
Ametikoolid tutvustasid end kutsevõistlustel
Tallinnas võttis kahe päeva jooksul üleriigilistel kutsevõistlustel "Noor Meister" omavahel mõõtu ligikaudu 300 kutsehariduse omandajat 21 alal.
Vaata uudislõiku

Postimees (9. märts)
300 kutseõppurit näitavad oma erialaoskusi
Eile algas Tallinnas kahepäevane kutsehariduse suursündmus „Noor meister 2013“.
Loe edasi

Päevaleht / LP (9. märts)
Noored kutseõppurid ei karda töötuks jääda
Kutsekooli õpilased unistavad kodumaal korralikust palgast, mõned neist näevad siiski oma tulevikku välismaal. Täna selgub kutsemeistrivõistlusel „Noor meister 2013” 21 oma ala
parimat meistrimeest müürsepast juuksurini.
Loe edasi

Vooremaa (9. märts)
Õpingud viivad mõtted oma ettevõtte loomise suunas
Luua metsanduskoolis maastikuehitust õppiv 20-aastane Oliver Haav kinnitas, et kutsevõistlused pakuvad võimalust kogemustest ja vigadest õppida, mis viibki elus sihile. Ta valmistus Noore Meistri võistluseks nii, et käis oma vabast ajast hallis plaane koostamas ning õppis teooriat.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (9. märts)
DELFI VIDEO: Kuidas katta lauda nii, et külaliste ees häbisse ei jääks?
Juba eile tehti algust kutsehariduse suursündmusega Noor Meister 2013, mis toimub 8.-9. märtsil Eesti Näituste Messikeskuses. Delfi Noorte hääles käis kohal ja uuris, milliseid põhitõdesid tuleks lauakatmise juures arvestada.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (9. märts)
DELFI VIDEO: Kuidas hindab tervisetöötaja noorte eestlaste tervist?
Eile tehti algust kutsehariduse suursündmusega Noor Meister 2013, mis toimub 8.-9. märtsil Eesti Näituste Messikeskuses. Delfi Noorte hääles käis tervise töötoas ja uudistas, mida seal täpsemalt tehti ning kes on oodatud õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (8. märts)
DELFI VIDEO: Floristid paljastavad spiraalkimbu keerukuse saladuse
Täna tehti algust kutsehariduse suursündmusega Noor Meister 2013, mis toimub 8.-9. märtsil Eesti Näituste Messikeskuses.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (8. märts)
DELFI VIDEO: Õhtusoengu mood hüüab: lained, lained, lained!
Täna tehti algust kutsehariduse suursündmusega Noor Meister 2013, mis toimub 8.-9. märtsil Eesti Näituste Messikeskuses. Delfi Noorte hääles käis kohal ja uuris juuksuritelt nende tegemiste kohta.
Loe edasi

Kuku raadio / Ärataja (8. märts)
Intervjuu Liina Liiviga kutsehariduse suursündmuse Noor Meister teemadel.
Kuula

Vikerraadio (8. märts)
Eesti kutsekoolid tahavad noortele pakkuda haridust, mis tööandjale vajalik. Täna ja homme peetakse Tallinnas kutseharidusmessi
Kõneisikud: Liina Liiv (Noor meister korraldaja); Liina Soosaar (Järvamaa kutsehariduskeskuse õpilane); Rein Oselin (Järvamaa kutsehariduskeskuse direktor)

Tallinna TV (8. märts)
Kutsehariduse prestiiž on tõusuteel
Vahepeal soiku vajunud kutsehariduse maine on Eestis tõusuteel. Sellest annab tunnistust kasvõi see, et Tallinnas toimuvad esmakordselt kutsevõistlused, kus saab suurepärase ülevaate arengutest erinevates valdkondades.
Vaata uudislõiku

PBK (8. märts)
Kutseõppurid selgitavad parimaid
Vaata uudislõiku

Pealinn (8. märts)
Pirital toimuvad õppurite põrandapesu võistlused
Reedel kogunevad Piritale tulevased müürsepad, tislerid, pagarid, juuksurid, floristid jpt noored meistrid, et omavahel kutseoskustes mõõtu võtta.
Loe edasi

Kanal 2 / Reporter (8. märts)
“Noor Meister 2013″ – Tallinnas võtavad mõõtu noored meistrid
Tänasest homseni toimub esmakordselt suursündmus- Noor Meister 2013! Kaheks päevaks koondatakse Tallinnasse kogu Eesti kutseharidus!
Vaata uudislõiku

Postimees (8. märts)
Galerii: Tallinnas võtavad mõõtu noored meistrid
Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimub täna ja homme kutsehariduse suurüritus Noor Meister 2013.
Loe edasi

TV3 / Seitsmesed uudised (8. märts)
Uudislõik üritusest Noor Meister 2013.
Vaata

Meie Maa (8. märts)
“Noorel meistril“ osaleb 19 Kuressaare ametikooli õpilast
Täna ja homme Tallinnas toimuva kutsehariduse suursündmuse “Noor meister 2013“ raames toimuvatel kutsevõistlustel lööb kaasa 19 Kuressaare ametikooli õpilast kümnel erialal.
Loe edasi

Delfi (7. märts)
Vaata, kuidas käivad ettevalmistused homme algavaks kutsehariduse suursündmuseks Noor Meister 2013
Juba homme tehakse algust kutsehariduse suursündmusega Noor Meister 2013, mis toimub 8.-9. märtsil Eesti Näituste Messikeskuses, kuhu kõik, kes üritusest huvitatud, pääsevad sisse tasuta.
Loe edasi

Eesti Ekspress (7. märts)
Guud
Noor Meister 2013
Sel nädalavahetusel saavad noored kutseõppurid eesti Näituste Messikeskuses omavahel mõõtu võtta. Oma oskusi näitavad logistikud, tislerid, elektrikud ja paljud teised, ilma kelleta meie igapäevane elu toppama jääks.

Lõunaleht (7. märts)
Kagu-Eesti kutseõppurid pürivad Nooreks Meistriks
Sel reedel ja laupäeval võtab 300 kutseõppurit üle Eesti mõõtu Tallinnas toimuval kutsehariduse suursündmusel „Noor Meister 2013". Valgamaalt pürib nooreks meistriks kuus kohaliku kutseõppekeskuse osavamat õppurit: rätsep, logistikud, tisler ja müüjad. Räpina aianduskool on kutsevõistlusel esindatud floristide ja maastikuehitajatega. Võru­maa kutsehariduskeskusest osalevad Noorel Meistril mehhatroonikud, infotehnoloogid, tisler, majandusteenindajad ja müüjad.

Koit (7. märts)
Aianduskool osaleb Noorel Meistril
8.-9. märtsil toimub Tallinnas üle-eestiline kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013. Kavas on nii mess ametikoolide tutvustami­seks kui kutsevõistlused. Põlva maakonda esindavad võistlustel Räpina Aianduskooli maastikuehituse ning floristi eriala õpilased.
Loe edasi

Postimees online (7. märts)
Homme algav Noor Meister tõmbab tähelepanu kutseharidusele
Sel reedel ja laupäeval, 8.-9. märtsil toimub esmakordselt kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, mis koondab kaheks päevaks Tallinnasse Eesti Näituste messikeskusesse kogu kutsehariduse.
Loe edasi

Maaleht (7. märts)
Erialane äratundmine viis kutseõppesse rätsepaametit omandama
Gümnaasiumi lõpus seisab noor teelahkmel, esitades endale mitmeid küsimusi seoses edasiõppimisega. 
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (7. märts)
Arstitudengist rätsepaks: inimesi, kes tahavad individuaaltellimusel rõivaid, on küllalt
Gümnaasiumi lõpus seisab noor teelahkmel, esitades endale mitmeid küsimusi seoses edasiõppimisega. On gümnasiste, kel juba lõpueksameid sooritades selge tulevikuvisioon silme ees, ent ka palju on neid, kes avastavad oma tõelise kutsumuse alles hiljem.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (6. märts)
Maastikuehituse õpingud viivad oma ettevõtte loomise poole 
Luua metsanduskoolis maastikuehitust õppiv Oliver Haav (20) kinnitab, et kutsevõistlused pakuvad võimalust kogemustest ja vigadest õppida, mis viibki elus sihile.
Loe edasi

Õpetajate Leht (6. märts)
Tuleb kutsehariduse suursündmus "Noor Meister 2013″
Reedel ja laupäeval, 8.–9. märtsil toimub esmakordselt kutsehariduse suursündmus „Noor Meister 2013", mis koondab kaheks päevaks Tallinna Eesti Näituste messikeskusesse kogu kutsehariduse, teatas SA Innove.
Loe edasi

Raadio Marta (6. märts)
Stuudios räägivad floristid ja maastikuehitajad oma erialast ja kutsevõistlustest.

Tallinna TV (5. märts)
Eeloleval nädalavahetusel toimub kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, kus kahe päeva jooksul toimuvad õpilaste kutsemeistrivõistlused. Lisaks on huvilistele õpetlikud töötoad ja kutseharidusmess ning õpetajatele seminarid.
Vaata videolõiku

Maaleht (5. märts)
Tulevane pagar: milleks minna ülikooli lihtsalt seepärast, et kuhugi sisse said? / Liina Liiv
Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis pagariks õppivad Karoliina Künnap (18) ja Robert Tupits (20) näevad pagariametis võimalust tulevikus inimestele tortide ja kookide valmistamisega heameelt teha.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (5. märts)
Maiasmokkade amet toob leiva lauale ja rõõmustab magusasõpru
Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis pagariks õppivad Karoliina Künnap (18) ja Robert Tupits (20) näevad pagariametis võimalust tulevikus inimestele tortide ja kookide valmistamisega heameelt teha.
Loe edasi

Raadio 2 (5. märts)
Siin Me Oleme
Stuudios on kutseõppeasutuste õpilased, kes räägivad oma erialast ja Noorest Meistrist.
Kuula saadet

Pärnu Postimees (5. märts)
Võistluse "Noor meister 2013" eel käib kibe töö
Kaks noormeest laovad Pärnumaa kutsehariduskeskuse õppekojas fassaadi, kutseõpetaja Janek Klaamas jälgib nende tegevust ja annab nõu, kuidas paremini teha.
Loe edasi

ETV / Terevisioon (5. märts)
Stuudios on Tallinna Ehituskooli õpilased.
Vaata saadet

Raadio Kadi (5. märts)
Kuressaare Ametikooli õpilased räägivad Noorest Meistrist.

Raadio Kuma (5. märts)
Info Noor Meister 2013 kohta

Terviseleht (5. märts)
Noor Meister 2013
Kutsehariduse suurüritus Noor Meister 2013 toimub 8.-9. märtsil kell 10.00-18.00 Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses. Ürituse sissepääs on külastajatele TASUTA! Võistlusel võtavad mõõtu kutseõppurid 21 erialalt - müüja, majutusteenindaja, mehhatroonik, florist, juuksur, pagar, kondiiter, ehituspuusepp, tisler, ehitusviimistleja, plaatija, maastikuehitaja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, müürsepp, logistik, puhastusteenindaja, elektrik, elektroonik ja rätsep.
Loe edasi

Maaleht (4. märts)
Kutsetunnistusega inimene leiab tööd kogu maailmas
Pärnumaa kutsehariduskeskuses hotelliteenindust õppivad Alice Libert (21) ja Kaidi Avloi (19) näevad kutsehariduses võimalust tõusta karjääriredelil hotelli juhataja ametikohale või asutada tulevikus oma majutusasutus.
Loe edasi

Raadio 2 (4. märts)
Siin Me Oleme
Stuudios on kutseõppeasutuste õpilased, kes räägivad oma erialast ja Noorest Meistrist.
Kuula saadet

Noorteleht Tankla (märts)
Kutseõppuri edu saladus – käi praktikal ja pane end võistlustel proovile / Liina Liiv
Lk 9
Loe edasi

ETV / Terevisioon (4. märts)
Terevisiooni stuudios on Tartu Kunstikooli õpilased "Noor Meister 2013" kunsti töötoa läbiviija Jaan Alexander Kari ja Kertu Väinsalu, kes näitasid, kuidas ise valmistada šabloone ning teha stencil-kunsti. Kutsehariduse suurüritust Noor Meister 2013 tutvustas Liina Liiv Innovest.
Vaata

Valgamaalane (3. märts)
Õpilased lähevad võistlusele oma oskusi näitama
Tuleval reedel ja laupäeval näitavad noored oma oskusi võistlusel Noor Meister 2013, kuhu läheb ka kuus Valgamaa kutseõppekeskuses õppurit.
Loe edasi

Kuku raadio / KoolOn (2. märts)
Stuudios rääkisid eelseisvast kutsehariduse suursündmusest Noor Meister 2013 Innovest Pille Rebane, Liina Liiv ja Tallinna ehituskoolist Helena Janson.
Kuula (27:30)

Maaleht (1. märts)
Kes on Eesti esimüürsepp?
Tallinnas 8.–9. märtsil toimuval sündmusel "Noor meister 2013" võtavad mõõtu 300 kutseõppurit 21 võistlusalal.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (1. märts)
DELFI VIDEO: Kutsehariduse suursündmuse Noor Meister 2013 kontseptsiooni panid kokku kutseõppurid ise
Reklaami ja meediatöö korraldaja Liina Liiv käis külas Tartu Kunstikoolis ja rääkis seal õppiva Viivika Vahesaarega.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (1. märts)
DELFI VIDEO: Graafiline disainer Noor Meister 2013 võistlusest: kogun inspiratsiooni, õppida pole enam midagi
Reklaami ja meediatöö korraldaja Liina Liiv uuris Emma Eensalult, millega viimane Tartu Kunstikooli arvutiklassis tegeleb ja sai teada, et neiu lööb kaasa kutsehariduse suursündmuse Noor Meister 2013 võistlusel ja tegeleb parasjagu ettevalmistustega.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (28. veebruar)
Lilleseade pakub eneseteostust kunstiinimestele, kes tahavad midagi ilusat teha
Lilleseade sobib kunstimeelega loomingulistele inimestele, kes tahavad oma ideid praktikas rakendada, märgivad Räpina aianduskoolis floristiks õppivad Janne Parts (18), Kadri Kirotar (20) ja Ketlin Ilumets (22).
Loe edasi

Külauudised (28. veebruar)
Tulekul on kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013
Sel kevadel toimub esmakordselt kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013.
Loe edasi

Maaleht (28. veebruar)
Kutsevõistlus annab floristile ideid ka igapäevatööks
Lilleseade sobib kunstimeelega loomingulistele inimestele, kes tahavad oma ideid praktikas rakendada, märgivad Räpina aianduskoolis floristiks õppivad Janne Parts (18), Kadri Kirotar (20) ja Ketlin Ilumets (22).
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (28. veebruar)
DELFI VIDEO: Kujundusgraafika tudeng: värskendav eriala, mis nõuab palju mõttetööd ja aitab paremaks suhtlejaks saada
Reklaami ja meediatöö korraldaja Liina Liiv uuris kujundusgraafikuks õppivalt kolmanda kursuse tudeng Mario Hansilt noormehe õpingute kohta Tartu Kunstikoolis.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (27. veebruar)
Mehine eriala, mis kindlustab töökoha ja põneva ameti
Mehhatroonikaõpingud pakuvad tulevikuks kindlat tasustatud töökohta ja võimalust tegeleda igapäevaselt oma huvidega, kinnitavad seda ala Võrumaa kutsehariduskeskuses õppivad Martin Venski ja Erki Teemant.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (27. veebruar)
DELFI VIDEO: Mis on Noor Meister 2013 ja kuidas leida oma kutsumus?
Reklaami ja meediatöö korraldaja Liina Liiv valgustab Noorte hääle lugejaid, mis on tänavapildis levinud plakatite Noor Meister 2013 taga.
Loe edasi

Maaleht (27. veebruar)
Tubli kutsetunnistuse omanik on asjalikum, kui niru kõrgharidusega kodanik
Mehhatroonikaõpingud pakuvad tulevikuks kindlat tasustatud töökohta ja võimalust tegeleda igapäevaselt oma huvidega, kinnitavad seda ala Võrumaa kutsehariduskeskuses õppivad Martin Venski ja Erki Teemant.
Loe edasi

Tartu Postimees (27. veebruar)
Noored tegid ära reklaamifirma töö
Naistepäeva nädalavahetusel hakkavad kutseõppurid Tallinnas võistlema saalis, mille on dekoreerinud ja kuhu külastajate kutsumiseks plakatid kujundanud Tartu kunstikooli õpilased... «Noor meister» on tänavu varasemast erinev, peale võistluse on kavas ka ametite õpitoad ja kutsekoolide mess. See on esimene omalaadne üritus Eestis ning sihtasutuse Innove kommunikatsioonispetsialisti Liina Liivi sõnul on huvi suur ja kohale tullakse paljudest koolidest.
Loe edasi

Goodnews (26. veebruar)
Kutsehariduse suurüritus Noor Meister 2013 toimub 8.–9. Märtsil
Kutsehariduse suurüritus Noor Meister 2013 toimub 8.–9. märtsil kell 10-18 Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Ürituse sissepääs on külastajatele tasuta.
Loe edasi

Maaleht (26. veebruar)

Kutseõppuri ametialase edu saladus: käi praktikal ja pane end võistlustel proovile / Liina Liiv
Sadade koolide ja erialavalikute hulgast endale kõige õigem leida ei pruugi olla ülesanne kergete killast. Kas õppida teoreetilisi või praktilisi erialasid? Kus õppida? – ja mitmed teised küsimused on aktuaalsed iga põhikooli ja gümnaasiumi lõpetaja peas.
Loe edasi

Delfi (25. veebruar)
Kutseõppuri ametialase edu saladus: käi praktikal ja pane end võistlustel proovile / Liina Liiv
Sadade koolide ja erialavalikute hulgast endale kõige õigem leida ei pruugi olla ülesanne kergete killast. Kas õppida teoreetilisi või praktilisi erialasid? Kus õppida? – ja mitmed teised küsimused on aktuaalsed iga põhikooli ja gümnaasiumi lõpetaja peas.
Loe edasi

Ring FM (15. veebruar)
Liina Liiv tutvustas märtsis toimuvat kutsehariduse suursündmust Noor Meister 2013.

Delfi / Noorte hääl (14. veebruar)
Kas tahad tunda tulevikus tööl käimisest sellist rõõmu nagu polekski tegemist kohustusega?
Noorus on ilus aeg, rokid ringi ja naudid hetke. Sel ajal valad vundamenti oma tulevasele elule, teed valikuid, mis tõenäoliselt saadavad sind kogu elu. 
Loe edasi

Tankla (13. veebruar)
Noor meister 2011 kutsehariduse suursündmus
8.–9. märtsil toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, mis koondab kaheks päevaks ühtekokku kogu Eesti kutsehariduse.
Loe edasi

Eesti Päevaleht, LP (2. veebruar)
Krestina Õun, Euroopa parim noorkokk
„Krestina on meil siin kõige ägedam," mainis meid teenindanud kelner, kui pärjatud kokaga restoranis Tchaikovsky juttu ajasime. „Krestina on punktuaalne ja täpne, meeletu töötahte ja keskendumisvõimega," lisab hil­jem Kristi Tiido, juhendaja Tallinna teeninduskoolist.
Loe edasi

Õhtuleht / Koolitus (22. jaanuar)
Lennuka karjääri nurgakivi on kirglik erialahuvi / Liina Liiv
Eestis on palju andekaid inimesi, kelle ta­lent tuleb ilmsiks alles siis, kui satutakse soodsasse keskkonda, kus anne saab aval­duda, kus on neid, kes seda arendavad ja lihvivad.
Noorte inimeste puhul on sood­sasse keskkonda sattumine nii mõnigi kord puhas õnneasi. Kes leiab õige koha esimese korraga, kes pikema ringiga - peaasi, et see leitakse. Mida arvavad asjast kaks noort talenti, kel on otsinguteaeg seljatatud, teeots leitud, esimesed sammud astutud ja si­hid tulevikuks kõrgele seatud?
Loe edasi