Avaleht / Kutseharidus / ESF programmid ja projektid / Kutsehariduse info 2007-2014 / Kutsehariduse sündmused / Messid ja infoüritused / Teeviit 2013

Teeviit 2013

Rajaleidja karjäärikohvik ja Kutseharidus.ee pakkusid Teeviidal hüva nõu

Rajaleidja karjäärikohvik ja Kutseharidus.ee jagasid infomessil Teeviit (29.11-30.11) noortele oma tuleviku teadlikuks planeerimiseks nõu ja teavet.

Rajaleidja karjäärikohvik pakkus noortele võimalust enne messisaginasse sisenemist oma plaanidest rääkida karjäärispetsialistiga. Karjäärikohvikust said õpilased eelnevalt järgi uurida, millistel erialadel tasub õppida, millised sobivad nende isikuomadustega või milline kool õpetab huvipakkuvat eriala. Karjäärikohviku menüüs oli ka spetsiaalselt messi tarbeks koostatud test, mis aitas välja selgitada noore isikuomadused ja sobivad erialad.

Infoportaal Kutseharidus.ee tutvustas Teeviidal noortele Eesti ametikoole, kutsehariduse õppimisvõimalusi ja erinevaid ameteid. Samas jagati infot eelseisvast kutsehariduse suursündmusest Noor Meister 2014 ja uuriti noorte arvamust kutseharidusest. Tublisid ja aktiivseid kaasalööjaid ootas ees ka väike preemia.

„Õpilane seisab esimese suurema valiku ees juba 9. klassis õppides, kui ta peab otsustama, kas asuda edasi õppima gümnaasiumisse või kutsekooli. Nii Rajaleidja karjäärikohvik kui ka Kutseharidus.ee saavad noortele pakkuda infot ja tuge, et teha läbimõeldud otsus. Seetõttu on meie jaoks oluline osaleda erinevatel haridusmessidel ja aidata noori tulevikuvalikute tegemisel“, selgitas SA Innove karjääriinfo vanemspetsialist Kati Raudsaar.

Kutseharidus.ee töö koordineerimise ja haldamisega tegeleb SA Innove.

Järgmine noortele suunatud hariduslik suursündmus on Noor Meister 2014, mis on toimub 7.-8. märtsil Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Ürituse peakorraldaja on SA Innove. Lisainfo: noormeister.ee

Vaata pilte siit

Teeviit 2013