Avaleht / Organisatsioonist / Meediakajastused / 2012

Meediakajastused 2012

Siit on leitavad meediakajastused alates augustist 2012. Varasema meediamonitooringuga saab tutvuda SIIN.

Delfi /eestielu.ee (31. detsember)
Lõppes Põlva valla esimese mahukas terviseprojekt
Projekti eesmärk oli kaasata tööealine elanikkond ning tutvustada ja propageerida neile tervislikke liikumisharrastusi ja toitumisvõimalusi eelkõige kohalike olemasolevate võimaluste baasil. Selleks on Põlva piirkonnas rohkelt nii tasuta kui ka tasulisi võimalusi.
Loe edasi

ERR Uudised (18. detsember)
Inimestele tuleb vananedes ette "hall lagi"
50-aastaseks saanud ja isegi selle lähedale jõudnud inimestele tuleb tööturul ja muudeski eluvaldkondades ette "hall lagi", mis on probleem mitte ainult Eestis, vaid ka mujal maailmas, rääkis raamatu "Vaikijate hääled, 3" koostaja ja toimetaja Helve Kase.
Loe edasi

ETV / Terevisioon (18. detsember)
Stuudios on raamatu "Vaikijate hääled, 3" koostaja ja toimetaja Helve Kase ning Innovest Ülle Luide
Vaata saatelõiku

Äripäev (18. detsember)
Sotsid küsisid Euroopast naiste õiguste uurimiseks toetust
Sotsiaaldemokraadid taotlesid Euroopa sotsiaalfondist parteisisese soolise võrdõiguslikkuse uurimiseks 20 000 eurot toetust. Tegemist on Eesti esimese suure parteisisese võrdõiguslikkuse uuringuga.
Loe edasi

Saarte Hääl (15. detsember)
Parimad müürsepad tulevad Saaremaalt
12.–13. detsembril toimus Viljandi ühendatud kutsekeskkoolis noorte müürseppade kutsevõistlus "Jõulukellu 2012", kus võidutsesid saarlased.
Loe edasi

Meie Maa (15. detsember)
Ametikooli müürsepad võitsid kutsevõistluse
Viljandi ühendatud kutsekeskkoolis 12-13. detsembril toimunud noorte müürseppade kutsevõistlusel "Jõulukellu 2012" võidutsesid saarlased.
Loe edasi

Valgamaalane (15. detsember)
Helkurid valgustasid edasiõppimise võimalusi
Kuna enamik Valga vene gümnaasiumi abi­turiente ei saanud pikka teekonda pealinna infomessile Teeviit ette võtta, otsustas kooli IT-spetsialist Marvin Mägi korraldada gümnasis­tidele Teeviida Valga moodi... Koostöös Tallinna Ülikooli, Esto­nian Business Schooli ja SAga Innove toimus teisipäeval vene gümnaasiumis Marvin Mägi eest­võttel esmakordselt üritus, millel gümnasistidele tutvustati kõrg­koolides edasiõppimise võimalu­si. Jagati ka helkureid.
Loe edasi

Sakala (15. detsember)
Jõulukellu võit läks Saaremaale
Neljapäeval Viljandi ühendatud kutsekeskkoolis lõppenud noorte müürseppade kutsevõistlusel «Jõulukellu» noppisid esikoha Kuressaare ametikooli õpilased Siim Kaljurand ja Steven Šubin.
Loe edasi

Eesti Ekspress / Teeviida erileht (november)
Artiklid kutsehariduse ja karjääriteenuste teemadel
Loe erilehte

Õpetajate Leht (14. detsember)
Gümnaasiumilõpetaja keeleoskuse tase ja üleminek tasemeeksamitele 2014
Riiklik õppekava seab võõrkeeltes keelepoliitiliseks eesmärgiks saavutada gümnaasiumi lõpuks vähemalt kahe võõrkeele valdamine iseseisva keelekasutaja, s.o B-tasemel.
Loe edasi

Delfi (14. detsember)
Parimad müürsepad tulevad Saaremaalt
12.–13. detsembril toimus Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis noorte müürseppade kutsevõistlus „Jõulukellu 2012", kus võidutsesid saarlased.
Loe edasi

Harju Elu (14. detsember)
Paldiski laadad õpetavad elukutseid
Neli aastat tagasi sai Paldiski koolis alguse ilus traditsioon hakata korralda­ma laatasid. Esimesel aastal korraldas koolipere kevad-, teisel aastal jõulu-, eelmisel aastal sügis- ja sellel aastal taas jõululaada. Idee sündis sellest, et Paldiski gümnaasium liitus neli aastat tagasi SA Innove projektiga, mis näeb ette karjääriõpetuse tun­dide läbiviimist ja erinevate tegevuste-ürituste katsetamist.
Loe edasi

Sirp (14. detsember)
Uus algus filmiaasta lõpuks
Eesti filmi andmebaas on avatud. Eesti filmi aasta lõpetati pidulikult 12. detsembril Balti filmi- ja meediakoolis Eesti filmi andmebaasi võrguvärava www.efis.ee avamisega.
Loe edasi

Delfi (13. detsember)
Avati eesti Filmi andmebaas
12. detsembril käivitus Eesti filmi andmebaas, millega lõpetati pidulikult Eesti filmi 100. sünnipäeva aasta... ELi struktuurifond INNOVE toetas ligi poole-aastast sisutoimetajate/kodeerijate koolituskursust, mille lõpetanud toimetajad tegelevad igapäevaselt filmiuuringutega, filmiinfo otsimise, analüüsi ja andmebaasi sisestamisega alates 2011. aasta kevadest.
Loe edasi

Postimees online (13. detsember)
Reedene Õpetajate Leht: asendus riigieksamite pingereale, uued võõrkeele eksamid, protest hooldusõppe õppekava vastu
Reedesest Õpetajate Lehest saab lugeda, milline võiks olla koolidele sobiv alternatiiv riigieksamite pingereale, uutest võõrkeele riigieksamitest ning ka sellest, et hooldusõppe õpilased vajavad õppekoormuse kasvu.
Loe edasi

Delfi (13. detsember)
Noortel müürseppadel on jõulueelne tuline jõuproov
Eile, 12. detsembril hakkasid Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis kõlksuma kellud ja kerkima müürid, sest algas Jüri Sammuli nimeline müürseppade kutsevõistlus "Jõulukellu 2012".
Loe edasi

Õpetajate Leht (12. detsember)
Viljandis võistlevad noored müürsepad
Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis algas täna kahepäevane noorte müürseppade kutsemeistrivõistlus "Jõulukellu 2012″, teatas sihtasutus Innove.
Loe edasi

MK Estonija (12. detsember)
Lugejad kirjutavad ja helistavad meile
Innove Fondi pressiesindaja Eva Sirel selgitab eesti keele eksami sooritamise tasemetest.
Loe edasi

Postimees (12. detsember)
Efis.ee kustutab filmi valge laigu
Eesti filmi aasta saab sümboolse lõpu, kui avatakse Eesti filmi andmebaasi esimene osa. Kas ma liialdan, kui väidan, et täna avatav www.efis.ee on oluline samm eesti filmi suurima valge laigu kustutamise suunas?...Mittetulundusühingu töö käib projektipõhiselt, peamised rahastajad on Eesti Filmi Sihtasutus, kultuurkapital, kultuuriministeerium ja Euroopa Liidu struktuurifond Innove.
Loe edasi

Vikerraadio (11. detsember)
Huvitaja
EuroSkills kutsevõistlustest. Stuudios on kokaekspert Kristi Tüvi ja IT valdkonna võistleja Madis Männik.
Kuula (09:15)

Postimees online (8. detsember)
Allar Veelmaa: eksamikünnis ei peaks tõusma
Riigieksami lävend ei peaks tõusma 50 punktile, vaid jääma 20-le või langema lausa üheni, kirjutab Loo Keskkooli matemaatikaõpetaja, pedagoog-metoodik Allar Veelmaa Õpetajate Lehes...Valikuliselt võib Innove ekspertide komisjon parandatud eksamitööd ka üle vaadata.
Loe edasi

Õpetajate Leht (7. detsember)
Eksamikünnis peaks olema üks punkt
23. novembri Õpetajate Lehes kirjutas Agu Ojasoo mõtlemapaneva loo „Miks me kardame uut eksamikünnist?". Olen temaga ühte meelt - õpilaste klassist klassi lohistamisest ja eksami­tulemuste kiirest "korrigeerimisest" tuleb lahti saada...Valikuliselt võib Innove ekspertide komisjon parandatud eksa­mitööd ka üle vaadata.
Loe edasi

Raplamaa Sõnumid (6. detsember)
Raikküla vallal on oma tervisekaart (meetme 1.3.4 projektist)
Selle aasta lõpuni kestab Raikküla vallavalitsuse projekt „Tervis kaardile!", millega saab Raikküla valla tööealine elanik­kond tasuta kasutada Kabala spordimaja teenuseid, peale selle ka Märjamaa ujulat ja Sadolini spordihoone jõusaali.
Loe edasi

Ajaleht AKEN (november)
Karjääriteenuste kättesaadavus paraneb Viljandimaal ja Läänemaal
Infomaterjal lastevanematele järeltulijate toetamiseks
Noorte haridus- ja karjäärikonverents: võimalused on planeerimise ja tahtmise küsimus
Loe artikleid

Saarte Hääl (5. detsember)
Tööle abistaja toel
Selle loo märksõnadeks on "puudega inimene" ja "töötamine". Miks peaks üldse puuetega inimesi tööle rakendama, on minult küsitud. Vastus sellele küsimusele on siin: puudega inimene on täpselt samasugune nagu iga teinegi.
Loe edasi

MK Estonija (5. detsember)
Õppimine on valgus
Seitsmenda klassi õpilaste lapsevanemad on šokis: nende lastega räägitakse koolitundides erootilistel teemadel...За комментариями «МК-Эстония» обратилась к Айми Пюйя, руко­водителю центра учебных про­грамм и экзаменов SA Innove.
Loe edasi

Delfi (3. detsember)
Filmiaasta lõpetab Eesti filmi andmebaasi pidulik avamine
Kolmapäeval, 12. detsembril kell 16 avatakse Eesti filmi andmebaas www.efis.ee. Balti Filmi- ja Meediakooli filmipaviljonis aset leidev sündmus lõpetab pidulikult ka Eesti filmi 100. juubeliaasta.
Loe edasi

Inseneeria (detsember)
Eesti noored meistrid tulid Belgiast tagasi viie medaliga
Oktoobri alguses Belgias toimunud Euroopa kutse-võistlustel EuroSkills 2012 osalesid Eesti noored väga edukalt. 19-liikmeline Eesti võistkond tõi koju viis medalit: kulla, hõbeda ja kolm pronksi.
Loe edasi

Valgamaalane (1. detsember)
Õpilased varjutasid linnapead ja pangajuhti
Valga põhikooli 9. klasside õpila­sed ja linna gümnasistid varjuta­sid töövarjupäeval nii ettevõtjaid kui ametnikke, linnapeast rääki­mata...Põhikool osaleb SA Innove karjääri- ja nõustamistee­nuste arenduskeskuse program­mis «Karjääriteenuste süsteemi arendamine» ning on ka üks pi­lootkoolidest.
Loe edasi

Vikerraadio (30. november)
Huvitaja
Stuudios on Kati Raudsaar Innovest ja Jaanika Palm ENTKst
Kuula

Raadio 2 (30. november)
Reportaaž Rajaleidja karjäärikohvikust
Kuula

Vikerraadio (29. november)
Uudis+
Intervjuu Ida-Harjumaa Rajaleidja keskuse töötajaga
Kuula

Õpetajate Leht (30. november)
Kristi Tüvi korraldab Pariisis kokkade meistrivõistlusi
Päris kõhe tunne oli algul, kui põhiliselt eakamatest meestest koosnev kohtunike kogu valis just minu," meenutab Kristi Tüvi tänavusel EuroSkillsil Belgias toimunud valimisi.
Loe edasi

Delfi (29. november)
Võru Järve koolis tegeldakse HEV-õpilaste karjääriõppega
Oleme tegelnud kooli loomisest saadik hariduslike erivajadustega (HEV) õpilaste karjääriplaneerimisega, kuigi siis me seda nii ei nimetanud... Sihtasutuse Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskus otsustas selle õppeaasta algul laiendada karjääriõpet edendavate koolide koostöövõrgustikku.
Loe edasi

Õhtuleht (28. november)
Tartu põlgab noortekeskuse ehituse liiga kalliks
Anne noortekeskuse inimesed kurdavad, et Tartu linn loobus juba projektidki saanud uue maja ehitamisest. Keskuse direktori sõnul on olukorra kurbloolisus see, et linna eelarvereal pole raha ka hallitanud vana hoone renoveerimiseks.
Loe edasi

Pärnu Postimees (28. november)
Lääne-Eesti pilootkoolide töörühm kogunes Pärnus
Pärnu Koidula gümnaasiumis oli SA Innove Lääne-Eesti pilootkoolide töörühma koostööseminar „Karjääriõppe korraldus koolis, karjääriteenuste korralduskavade ülevaatamine ja uuendamine".
Loe edasi

Raadio 2 (28. november)
Kati Raudsaar Innovest ja Kersti Aave Tallinna karjäärikeskusest tutvustasid karjääriteenuseid ja Rajaleidjat.
Kuula

Õhtuleht /Kooli ABC (27. november)
Krestina Õun – Euroopa parim kokk
Kõlab hästi, kas pole? Kusjuures on – väikese täpsustusega – sulatõsi: oktoobri alguses Belgias peetud noorte kutsemeistrivõistlustelt «EuroSkills» naasis Krestina Õun Euroopa parima noore koka tiitli ja kuldmedaliga.
Loe edasi (lk 2)

Postimees / Koolituse Extra (27. september)
Kutseharidus vormis neiust Euroopa parima noorkoka
Ta on tüdruk, kes ei usu pisaraid, sest sibula hakkimine osava randmeliikumise saatel toimub kiiremini, kui kibedad aurud lõikelaualt silma jõuavad kerkida
Loe edasi

Õpetajate Leht (23. november)
Aitab teooriast, tahan praktikat
Huvitav, kas äsja Euroopa mälumängu meistrivõistlustel hõbemedalile tulnud Igor Habal teab, millise ala Euroopa meister on Krestina Õun? Targa ja meediat jälgiva inimesena oskaks ta ilmselt siiski vastata, et kokkamise.
Loe edasi

Eesti Ekspress / erileht (22. november)
Kümme põhjust, miks külastada Rajaleidja keskust
Karjääriplaneerimist toetav portaal Rajaleid­ja on kümmekond aastat sihtgrupi tagaside põhjal edasi arenenud. Portaalil on kindel koostööpartnerite võrgustik ja infolaekumise süsteem, mis tagab pideva ajakohasuse ning kindluse, et sealt saadud info ka tege­likkusele vastab.
Loe edasi

Maaleht / erileht (22. november)
Kümme põhjust, miks külastada Rajaleidja keskust
Tunne nõustaja kabinetist lahkudes on parem kui tulles - närvilisus on kadunud ning meeleolu lootusrikas. Tulevik ei tundu enam nii ebakindel, sest nii palju saab juba praegu ära mõelda ja teha, et hiljem kergem oleks.
Loe edasi

Saarte Hääl (22. november)
Tuleviku kompass tõi massid kokku
Saare maakonna noorte kümnendat korda toimunud aasta suurim noorteinfo- ja karjääriteemaline üritus "Tuleviku kompass" ei löönud küll möödunud aasta külastatavuse rekordit (900), kuid messilt käis siiski läbi arvestatav hulk noori.
Loe edasi

Sõnumitooja (21. november)
HELLE LEPIK: „Viime riigikogusse omastehoolduse teema."
MTÜ Eesti Omaste hooldus asutaja ja juht HELLE LEPIK, oktoobri alguses anti Teile eakate festivalil üle konkur­si „Aastad täis sära ja väärikust" erakordse persooni preemia... Koostöös sihtasutu­sega Innove toimusid näiteks omastehooldajate 2aastased kursused.
Loe edasi

Delfi (19. november)
Erivajadustega noorte kutsevõistlus väärtustas inimeseks olemist
16. novembril toimus Tallinna Puuetega Noorte Keskuses JUKS erivajadustega noorte kutsevõistlus puhastusteeninduse erialal.
Loe edasi

ETV / Terevisioon (19. november)
Stuudios räägivad erivajadustega noorte puhastusteenistuse kutsevõistlustest Tallinna Kopli Ametikooli direktor Kaspar Kaugija ja Kati Kiiver Käo Päevakeskusest.
Vaata saadet (kl 07:11)

Hiiu Leht (16. november)
HAK loodab õpilaskodu lõpuni ehitada
Novembri algusest majutab taas õpilasi Hiiumaa ametikooli НАK õpilaskodu. Hoone keldriosa jäi veel osaliselt valmis ehitamata, aga ametikooli juhid on juba koostanud jätkuprojekti teise etapi töödeks, mille võimaliku rahastamise kohta oodatakse nüüd SA Innove otsust.
Loe edasi

ETV / Terevisioon (16. november)
Uudised kl 07:00
Uudislõik erivajadustega noorte puhastusteeninduse alastest  kutsevõistlustest
Vaata (07:00)

ETV / Ringvaade (16. november)
Stuudios on külas erivajadustega noorte puhastusteeninduse kutsevõistlusel osalenu õpilaneja tema õpetaja.
Vaata

TV3 / Seitsmesed uudised (16. november)
Uudislõik erivajadustega noorte puhastusteeninduse alastest kutsevõistlustest
Vaata (19:10)

ETV / Terevisioon (14. november)
Sel reedel tähistab Tallinna Ehituskool oma 65. sünnipäeva ja sel puhul on telemajja kutsutud puit- ja kiviehitiste renoveerijad, kes näitavad, kuidas valmistada vana kipsornamendi koopiat.
Loe edasi

Ehitaja (12. november)
Euroopa kutsemeistrivõistlused osutasid probleemidele
Belgias Spa-Francorchampsis 4.-6. oktoobrini toimunud kutsemeisterlikkuse Euroopa meistrivõistlustel EuroSkills saavutas Eesti võistkond küll läbi aegade parima, kümnenda koha, ent ehituserialade osa selles oli tagasihoidlik.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (10. november)
Õpilaste emakeeleoskus läheb üha hullemaks
Hoolimata edukamatest eksamitulemustest, on abiturientide õigekirjateadmised üha nõrgemad. Mure on ka noorte emakeeleõpetajate kehv keeleoskus.
Loe edasi

TV3 / Seitsmesed uudised (10. november)
Uudislõik noorte haridus- ja karjäärikonverentsilt „Sinu võimalused- väliskogemus"
Loe edasi

Vooremaa (9. november)
Põltsamaal peetakse Eesti keelenõukogu seminari
Neljapäeval, 8. novembril kell 11 algab Põltsamaa Ühisgümnaasiumis Eesti keelenõukogu väljasõiduseminar "Eesti keel eestikeelses üldhariduskoolis", teatas haridus- ja teadusministeerium.
Loe edasi

Lääne Elu (9. november)
Haapsalus on koos 150 matemaatikaõpetajat
Tänane hommik Haapsalu kutsehariduskeskuses võis mõjuda isegi pisut kõhedusttekitavalt, sest sinna kogunes 150 matemaatikaõpetajat pidama matemaatikaõpetajate sügispäevi.
Loe edasi

Õpetajate Leht (9. november)
Programmi „Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008-2014" erileht.
Loe artikleid

Pärnu Postimees (5. november)
Metoodikaseminar toob õpetajad koolipinki
Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilased on täna oma koolipingid loovutanud õpetajatele, kes peavad metoodikaseminari. Päeva esimeses osas tutvustavad SA Innove kutsehariduse agentuuri õppekavakeskuse esindajad sadakonnale õpetajale uusi suundi ja muutusi kutseharidus.
Loe  edasi

TV3 (4. november)
Erisaade EuroSkills kutsevõistlustest.
Vaata saadet

Elmari raadio (4. november)
Parim noorkokk saates „Parim kaaslane"

Õpetajate Leht (2. november)
Tehnoloogiaõpetajad käisid täienduskoolitusel
23. ja 24. oktoobril toimus tehnoloogiaõpetajatele Abja gümnaasiumis projekti „Tehnoloogiaõpetuse õpetajate täienduskoolitus" raames täienduskoolitus uute ainekavade rakendamiseks.
Loe edasi

Õpetajate Leht (2. november)
Toidumessil selgusid parimad noored kokad ja teenindajad
Toidumessil Tallinn FoodFest 25. ja 26. oktoobril toimusid noorte kokkade ja teenindajate kutsemeistrivõistlused.
Loe edasi

Sirp (2. november)
Eestisse tuleb luua haridusinnovaatika keskus
Ideid tipptasemel haritlaste ja teadlaste väljaõpetamiseks... SA Innove õppekava ja eksamikeskuse nõuniku Einar Rulli andmetel on pärast gümnaasiumi riigieksamite „filologiseerimist" meie õpilaste teadmised loodusteadustes ja ühiskonnaainetes sertifitseerimata, mistõttu ei võeta neid paljudel erialadel välismaa ülikoolidesse edasi õppima.
Loe edasi

Koit (1. november)
Eesti koolides väärtustatakse karjääriõpet
Sihtasutus Innove karjää­ri- ja nõustamisteenuste arenduskeskus laiendas karjääriõpet edendavate koolide koostöövõrgustik­ku. Oktoobri alguses toi­mus konkurss, mille käi­gus valiti 30 kooli, kes liidavad oma õpilased pari­mal moel teadlike haridus-ja töövalikute tegemisel toetavate koolide võrgus­tikku.
Loe edasi

Järva Teataja (1. november)
Võistlus kutsub kirjutama elu kutsest
Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskus ootab 15–19aastaseid noori osalema kirjandi- ja esseevõistlusel «Minu elu kutse». Eesmärk on panna noori oma tuleviku üle arutlema ja mõtlema.
Loe edasi

Meie Maa (31. oktoober)
Tantsutunnid Lümandas läksid korda
Oktoobrikuu saab läbi, ühes sellega on läbitud ka sportlikud tantsutunnid Lümanda vallas, mis viidi läbi projekti "Lümanda valla Tervise Teeviit 2012" raames.
Loe edasi

Äripäev (31. oktoober)
Uuring: ehitusettevõtetes ligi 50% erialase hariduseta
Projekti BuildEst raames teh­tud uuringu "Ehitusharidus ja ehitustööjõud Eestis" järgi on ligi pooled ehitussektoris hõi­vatud töölised erialase hari­duseta. Ligi pool küsitletud et­tevõtetest vajavad kohe juurde tööjõudu... Projekti BuildEst koordinaa­tor Eestis on KredEx ning projek­ti partnerid majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ehitusettevõtjate Liit ja SA Innove.
Loe edasi

Postimees (30. oktoober)
Parim noorkokk läheb võõrsile
Mihkel Manglus, Tartu kutsehariduskeskuse kokaeriala neljanda kursuse õpilane, alustab köögis toimetamist nagu mehed ikka: kõigepealt ihub ta noa teravaks. Kui see tähtis töö tehtud, võib pottidega kolistada ja juttu ajada.
Loe edasi

Delfi/ noorte hääl (29. oktoober)
Toidumessil katsusid jõudu parimad noored kokad ja teenindajad
Tänavusel toidumessil Tallinn FoodFest 25.–26. oktoobril toimusid noorte kokkade ja teenindajate kutsemeistrivõistlused. Tiitli „Aasta noorkokk 2012" napsas Tartu Kutsehariduskeskuse kasvandik Mihkel Manglus ja võitluse „Noor teenindaja 2012" võitis Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilane Kersti Künnapas.
Loe edasi

Lääne Elu (29. oktoober)
Parim noor teenindaja on Kersti Künnapas
Tallinnas toidumessi raames toimuval noorkokkade ja teenindajate kutsemeisterlikkuse võistlusel tunnistati 2012. aasta parimaks nooreks teenindajaks Kersti Künnapas Haapsalu kutsehariduskeskusest.
Loe edasi

Lääne Elu (27. oktoober)
Haapsalus peeti karjäärivaldkonna ümarlauda
Neljapäeval Haapsalus karjäärinõustamise ümarlauale kogunenud noorsootöötajad ja õpetajad leidsid, et vajalik on moodustada maakondlik koostöökogu.
Loe edasi

Delfi/ eestielu (26. oktoober)
Võru I põhikool 220
2012/13. õppeaastal õpib Võru I põhikoolis 218 õpilast 13 klassikomplektis. Neid õpetab 33 õpetajat. Võime olla uhked selle üle, et meie kaader on kvalifitseeritud ning püsiv. Et kõik õpilased saaksid võimetekohase hariduse, on koolis suurt tähelepanu pööratud tugisüsteemidele... Alates 2009. aastast, mil liitusime Innove projektiga „Karjääriteenuste süsteemi arendamine", töötab koolis karjäärikoordinaator, kes suunab õpilasi kutsevalikul.
Loe edasi

Õpetajate Leht (26. oktoober)
Õppematerjalid: õhinapõhisus versus metoodilisus
20. septembril toimus rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis VII infopoliitika foorum „Kultuuripärand ja e-haridus"... Remargina: kui ei taheta nullist alustada, siis õppematerjali koondava e-kogu loomiseks on potentsiaali nii Koolielu portaalil kui ka sihtasutusel Innove. Tuleb vaid otsustada, kummale usaldada see riiklikult tähtis ülesanne.
Loe edasi

Õpetajate Leht (26. oktoober)
Usundiõpetuse õpetajatesse pole veel piisavalt usku
Alustame ülevaadet Tartu katoliku hariduskeskusest, mis kuulub samuti kristlike koolide perre.
Loe edasi

Lääne Elu (27. oktoober)
Haapsalus peeti karjäärivaldkonna ümarlauda
Neljapäeval Haapsalus karjäärinõustamise ümarlauale kogunenud noorsootöötajad ja õpetajad leidsid, et vajalik on moodustada maakondlik koostöökogu.
Loe edasi

Koit (25. oktoober)
Kirjandi- ja esseevõistlus «Minu elu kutse»
Sihtasutuse Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskus ootab 15-19-aastaseid noori osalema kirjandi- ja esseevõistlusel «Minu elu kutse».Võistlus toimub juba kümnendat korda, kandes eelnevalt nime «Tulevik ja karjäär».
Loe edasi

ERR Novosti (24. oktoober)
Keelekümbluskonverentsil saavad sõna lapsevanemad
MISA korraldab 25-26. oktoobril keelekümblusele pühendatud konverentsi, kus arutatakse õppeasutuste koostööd lapsevanematega.
Loe edasi

Raadio 4 (23. oktoober)
Hommikuprogramm
Intervjuu Krestina Õunaga (ajavahemikus 8:35-9:00).
Kuula

ERR uudised (23. oktoober)
Ida-Virumaa koolides õpetatakse ettevõtlikkust
Ida-Virumaal on kohalikud omavalitsused, ettevõtjad ja koolid jõudnud arusaamale, et kool peaks lisaks faktiteadmiste andmisele toetama ka ettevõtliku noore kujunemist.
Loe edasi

Postimees, vene (19. oktoober)
Haapsalu KHK vilistlane on Euroopa parim noorkokk
Loe edasi

Pärnu Postimees (19. oktoober)
Koidula gümnaasiumis prooviti ametioskusi
Pärnu Koidula gümnaasiumis peeti eile põhikooli konverentsi, mille raames toimus 16 karjääriteemalist õpituba ja võõrustati Soome külalisi, kes tutvustasid pedagoogidele Soome haridus- ja õppenõustamissüsteemi.
Loe edasi

Sakala (19. oktoober)
Piret Jamnes: Olustverre minek oli parim otsus
Sihtasutuse Innove peaspetsialistina töötav Piret Jamnes oli 1998. aastal Olustvere ametikooli turismieriala esimese lennu lõpetaja.
Loe edasi

Õpetajate Leht / pressisõnumid (18. oktoober)
Kirjandi- ja esseevõistlus „Minu elu kutse" kutsub noori juba kümnendat aastat kirjutama
Sihtasutuse Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskus ootab 15–19-aastaseid noori osalema kirjandi- ja esseevõistlusel „Minu elu kutse". Konkursi eesmärk on noori oma tuleviku üle arutlema ja mõtlema panna.
Loe edasi

Tartuekspress (18. oktoober)
Pisike kapp ja uus logo tõid Eestile medaleid
Oktoobri algul Belgias toimunud üleeuroopaline kutsemeistrivõistlus oli Eesti noortele kehva korralduse kiuste väga edukas ning koju naasti viie medaliga, sealhulgas ühe kullaga.
Loe edasi

Sakala (15. oktoober)
Noorte suunamiseks on vaja teha paremat koostööd
Eelmise nädala kolmapäeval Viljandis peetud karjäärivaldkonna seminaril tõusis esile mõte, et sel alal tegutsevad inimesed ja asutused peaksid oma teenustega koolide karjäärikoordinaatoritele rohkem appi minema. Viljandimaa Rajaleidja keskuse korraldatud seminaril «Teeme koos!» osales mitu huvirühma.
Loe edasi

Pärnu Postimees (15. oktoober)
Põhikooli konverents vaatab targalt tulevikku
Pärnu Koidula gümnaasiumis saab neljapäeval, 18. oktoobril taas teoks konverents põhikoolile. Sel aastal kannab see pealkirja „Targalt tulevikku" ja keskendub karjääriteemale.
Loe edasi

Ring FM (15. oktoober)
Martin Kangur räägib EuroSkillsist
Kuula

ETV / Terevisioon (12. oktoober)
Stuudios teeb süüa EuroSkillsil esimese koha võitnud kokk Krestina Õun
Vaata saadet (Alates 07:30)

Sakala (11. oktoober)
Nõustajad aitavad õiget ametit leida
Mida teha, kui tunned, et praegune amet on ennast ammendanud, kuid uut otsida ei oska? Või kui oled hätta jäänud töökuulutuses nõutavate paberite vormistamisega? Ehk soovid leida hoopis sobivat õppimisvõimalust?
Loe edasi

Lõunaleht (11. oktoober)
VKHK õppurid Belgias edukad
Möödunud nädalal Belgias toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud 19-liikmeline Eesti võistkond tõi koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kolm pronksi.
Loe edasi (pdf)

Õpetajate Leht (12. oktoober)
Eesti noored tõid Belgiast koju viis medalit
Belgias toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud 19-liikmeline Eesti võistkond tõi koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kolm pronksi.
Loe edasi

Lääne Elu (12. oktoober)
Euroopa parim noor kokk Krestina Õun näitas oma oskusi "Terevisioonis"
Täna hommikul näitas Euroopa parima noore koka tiitliga pärjatud haapsallanna Krestina Õun ETV "Terevisioonis", kuidas valmistada šokolaadi mousse'i ehk šokolaadivahtu.
Loe edasi

Delfi RUS (11. oktoober)

Valitsus kiitis heaks uue integratsiooniprogrammi kava
Arengukava „Lõimuv Eesti 2020" koostamisettepanek sai valitsuse heakskiidu.
Loe edasi

Postimees / firmateated (11. oktoober)
Loodusturismiaasta toob Euroopa kogemuse Tartusse kokku
Täna-homme toimub Tartu Kutsehariduskeskuses III rahvusvaheline turismihariduse konverents „Loodusturism ja rekreatsioon", mida korraldavad MTÜ Eesti Turismihariduse Liit (ETHL), Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja SA Innove
Loe edasi

Pärnu Postimees (11. oktoober)
80 noort oodatakse koolitusele ja kindlustatakse tööga
Euroraha toel algab Pärnus 80 töötule noorele töökoolitus, pärast mida kindlustatakse kõik lõpetajad töökohaga.
Loe edasi


ETV / Terevisioon (10. oktoober)

Stuudios on EuroSkillsil võistelnud teenindaja ning tema juhendaja
Vaata saatelõiku (kl 07:46, 08:28)

Sakala (10. oktoober)
Seminar otsib koostöövõimalusi
Viljandimaa Rajaleidja keskus korraldab täna Sakala keskuses seminari «Teeme koos!», kus võetakse vaatluse alla maakonna karjäärivaldkonnas tehtav koostöö.
Loe edasi

Põhjarannik (10. oktoober)
Juuksurikool Maridel tõi ilumessilt karikaid
Messi "Ilu sõnum 2012" raames toimus nädala­vahetusel rahvusvaheline juuksurite karikavõistlus "Kuldne pääsuke", mida Sõltumatu Stilistide Ühen­dus korraldas juba neljandat korda. Juuksurite era­kool Maridel saavutas taas parimaid tulemusi....Loomingulise mõtlemisega juuksurid ei kavatse loorberite­le puhkama jääda, vaid valmis­tuvad juba järgmisteks, märt­sis Tallinnas Innove korraldata­vateks võistlusteks.
Loe edasi

Vooremaa (9. oktoober)
Nädal maakonnas
Kell 15.00 kohtuvad haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Monika Aasa ja juhataja asetäitja Aime Meltsas SA Innove esindajatega Jõgevamaa Nõustamiskeskuses.
Loe edasi

Delfi video (9. oktoober)
DELFI VIDEOD: Euroopa kutsemeistrivõistlustelt naasid kuld- ja hõbemedalist
Möödunud nädalal Belgias toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud 19-liikmeline Eesti võistkond tõi eile koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kolm pronksi.
Loe edasi

Lääne Elu (9. oktoober)
Haapsallanna Krestina Õun on Euroopa parim noor kokk
Haapsalu kutsehariduskeskuse vilistlane Krestina Õun nimeta­ti kutsemeistrivõistlustel EuroSkills Euroopa parimaks nooreks kokaks, ühtlasti tunnustati Õuna meisterlikkuse medaliga.
Loe edasi

Tartu Postimees (9. oktoober)
Tartlased tõid kutsemeistrivõistlustelt kaks pronksi
Eelmisel nädalal Belgias Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud Eesti võistkond tõi koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kolm pronksi.
Loe edasi

Raadio2, kl 13.40 (9. oktoober)
Intervjuu EuroSkillsil osalenud mehhatroonikutega

PBK (8. oktoober)
Uudislõik EuroSkills kutsevõistlustest
Vaata uudislõiku

TV3 / Seitsmesed uudised
Uudislõik EuroSkills kutsevõistlustest
Vaata saadet (21:30)

ETV / AK (8. oktoober)
Uudislõik EuroSkills kutsevõistlustest
Vaata uudislõiku

ERR uudised (8. oktoober)
Eesti noored tõid Euroopa kutsemeistrivõistlustelt koju viis medalit
Möödunud nädalal Belgias toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud 19-liikmeline Eesti võistkond tõi koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbenda ja kolm pronksi. Kuldmedaliga nimetati Euroopa parimaks nooreks kokaks Krestina Õun, keda tunnustati ühtlasi ka meistrerlikkuse medaliga.
Loe edasi

Vikerraadio / kl 15 uudised (8. oktoober)
Eestlased olid EuroSkills 2012 võistlustel edukad
Belgias Spa linna lähedal selgusid eile õhtul parimad noored, kokad, müürsepad, tislerid ja veebidisainerid. Üleeuroopalistel kutsemeistrivõistlustel EuroSkills võtsid mõõtu 450 kuni 25 aastast meistrit 23st riigist. Nende seas 19 eestlast. Johannes Tralla käis kohal.
Kuula uudislõiku

Delfi.ee / Noorte hääl (8. oktoober)
Eesti noored toovad Belgiast koju viis medalit
Möödunud nädalal Belgias toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills osalenud 19-liikmeline Eesti võistkond toob koju viis medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kolm pronksi.
Loe edasi

Delfi.ee / eestielu.ee (8. oktoober)
Haapsalu kutsehariduskeskuse vilistlane on Euroopa parim noor kokk!
Euroopa parima noore koka tiitli ja kuldmedali sai Haapsalu kutsehariduskeskuse vilistlane Krestina Õun, keda tunnustati ka meisterlikkuse medaliga.
Loe edasi

Vooremaa (6. oktoober)
Eesti noored meistrid sõitsid Euroopat vallutama
Nädalaks pühkisid Eestimaa tolmu jalgadelt parimad noo­red meistrid, kes sõitsid 4.-6. oktoobrini Belgias toimuvatele üleeuroopalistele kutsemeistrivõistlustele EuroSkills 2012, teatas sihtasutuse Innove infojuht.
Loe edasi

Delfi.ee / Noorte hääl (5. oktoober)
FOTOD Belgiast: Eesti noored meistrid näitavad oma oskusi Euroopale
Eesti vapratel noortel meistritel on selja taga esimene võistluspäev. „Ametlikke tulemusi veel teada ei ole," ütles SA Innove juhatuse liige Tõnis Arvisto, kuid tema sõnul on kõigil hea tuju ja siiani on kulgenud Eesti parimatel kutseõppuritel kõik plaanipäraselt.
Loe edasi

Postimees (4. oktoober)
Kui hästi oskavad pealinna lapsed matemaatikat?
Äsja valmisid kokkuvõtted kevadistest Tallinna koolide riiklikest tasemetöödest 3. ja 6. klassides...Aastaid matemaatika tasemetöid ette valmistanud SA Innove õppekava- ja eksamikeskuse matemaatika peaspetsialisti Deivi Taali sõnul kõiguvad tulemused igal aastal siia-sinna, aga mitte palju.
Loe edasi

Delfi / Noorte hääl (4. oktoober)
FOTOD otse Belgiast: 19 Eesti noort asusid võistlustulle EuroSkills 2012-l
Täna, 4. oktoobri varahommikul algasid Belgias Spa linnas üleeuroopalised kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2012, et selgitada välja parimatest parimad kutseõppurid.
Loe edasi

Tartuekspress (4. oktoober)
Kutsevõistlusele ei saa kirvega lööma minna
Kaks Tartu noormeest sõitsid Belgiasse üleeuroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills 2012, et selgeks teha, kas neile leidub väljaspool kodu katuste ehitamises konkurentsi.
Loe edasi

TV3 / Seitsmesed uudised (3. oktoober)
Uudislõik EuroSkills ettevalmistustest
Vaata uudislõiku

Sakala (3. oktoober)
Konverentsil on luubi all turismiharidus
Homme on Olustvere lossis konverents «15 aastat turismiharidust Olustveres — minevikust tänapäevani»...Turismiharidusest maailmas kõneleb Tartu ülikooli Pärnu kolledži õppejõud Heli Tooman, ülevaate Eesti turismiharidusest annab Piret Jamnes sihtasutusest Innove.
Loe edasi

Ring FM (3. oktoober)
Saates Kultuuriaken intervjuu Liina Liivi ja Tartu Kutsehariduskeskuse noore meistriga rahvusvaheliste kutsemeistrivõistluste EuroSkills teemadel.
Kuula

ERR uudised (3. oktoober)
Autoerialade kutseõpe sai Tartus uue õppehoone (ERF projekt)
Tartu Kutsehariduskeskus avas uue õppehoone, kus oskusi hakkavad omandama tulevased autoerialade spetsialistid.
Loe edasi


Ring FM (3. oktoober)
Saates Kultuuriaken intervjuu Liina Liivi ja Tartu Kutsehariduskeskuse noore meistriga rahvusvaheliste kutsemeistrivõistluste EuroSkills teemadel.
Kuula

Delfi / Noorte hääl (2. oktoober)
Eesti noored meistrid sõitsid Euroopat vallutama
Tänastel varajastel hommikutundidel pühkisid nädalaks Eestimaa tolmu jalgadelt parimad noored meistrid, kes sõitsid 4.–6. oktoobril Belgias toimuvatele üleeuroopalistele kutsemeistrivõistlustele EuroSkills 2012.
Loe edasi

Postimees / avalikud firmateated (2. oktoober)
Eesti noored meistrid sõitsid Euroopat vallutama
Tänastel varajastel hommikutundidel pühkisid nädalaks Eestimaa tolmu jalgadelt parimad noored meistrid, kes sõitsid 4.–6. oktoobril Belgias toimuvatele üleeuroopalistele kutsemeistrivõistlustele EuroSkills 2012.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (2. oktoober)
Emad-isad õpivad, koolid korraldavad lastehoidu
Kui ema on koolitunnis, saab laps Paide täiskasvanute keskkooli lastehoius hoidja järelevalve all mängida. Mitmel koolil on samas majas lastehoid, et emadel­-isadel oleks tundide ajaks last kuhugi jätta... Lastehoiu avamiseks ja ülapidamiskulude katmiseks kirjutas kool direktori sõnul Innovesse projekti ja sai rahastuse kaheks aastaks, millest teine nüüd jooksebki.
Loe edasi

Postimees (1. oktoober)
Euroopa Kool avatakse Ülemiste Citys
Järgmise aasta 1. septembril avatava Euroopa Kooli asukohaks saab mõneks aastaks Ülemiste City aadressil Keevise 2, kuhu kolib ajutiselt ka Eesti Rahvusvaheline Kool. Samal ajal kavandatakse ümber ehitada riigi omandis olev Juhkentali 18 hoone, kuhu mõlemad koolid pärast remonti kolivad, teatas sihtasutus Innove.
Loe edasi

Delfi.ee (1. oktoober)
Tallinna Euroopa Kool alustab tööd Ülemiste Citys
2013. aasta 1. septembril avatakse Ülemiste Citys Tallinna Euroopa Kool, mis hiljem kolitakse remonditud hoonesse Juhkentali 18.
Loe edasi

ERR uudised (1. oktoober)
Euroopa Kool tuleb esialgu Ülemiste Citysse
Järgmise aasta 1. septembril avatakse Tallinnas Euroopa Kool. Uue rajatava kooli asukohaks saab mõneks aastaks Ülemiste City aadressil Keevise 2, kuhu asub ajutiselt ka Eesti Rahvusvaheline Kool.
Loe edasi

Kuku raadio (1. oktoober)
Uudised 15:00. Euroopa Kool tuleb esialgu Ülemiste Citysse
Järgmise aasta 1. septembril avatakse Tallinnas Euroopa Kool. Uue rajatava kooli asukohaks saab mõneks aastaks Ülemiste City aadressil Keevise 2, kuhu asub ajutiselt ka Eesti Rahvusvaheline Kool.
Loe edasi

Eesti Päevaleht / Elu Maal (30. september)
Häid kutsehariduse sõnumeid Hiiumaalt
Õppimine on muutumas elustiiliks – ametikooli uute õppijate hulgas on koguni 15 võistlejat.
Loe edasi

Õpetajate Leht (28. september)
Pressisõnumid. Videokonkurss lennutab hakkaja noore Leipzigi
Sihtasutus Innove kuulutab välja videokonkursi „Meistrid teevad tulevikku!", kuhu on oodatud noorte kutsehariduseteemalised videoklipid. Konkursi peaauhinna võitja sõidab vaatama Leipzigis toimuvaid rahvusvahelisi kutsemeistrivõistlusi WorldSkills 2013, lisaks jagatakse parimatele eripreemiaid.
Loe edasi

Tartu Postimees (28. september)
Puusepad lihvivad end võistluseks
Kaks noort ehituspuuseppa on kutsehariduskeskuses kaks päeva ränka vaeva näinud, et saada rahvusvaheliseks võistluseks liigutused täpseks ja koostöö sujuma. Allar Rähn ja Tauri Lepasild on praegu Eesti parimad õppuritest ehituspuusepad. Selle tõestuseks pidid nad siin kohalikul kutsemeisterlikkuse võistlusel ehitama pingi ja mängumaja, üleeuroopalisel EuroSkillsi võistlusel tuleb aga valmis ehitada keerukate detailidega katusekonstruktsioon.
Loe edasi

Maaleht (27. september)
Elu nagu lasteaias, saab mängida ja ka laulda
Eakate päevahoid on sarnane lasteaiaga, kuhu nad hommikul viiakse ja kust õhtul koju tuuakse. Paraku on selline võimalus ainult linnainimestel...Päeva-hoiuteenuse koordinaatori Anu Jonuksi sõnul käivitus neil kaheaastane Innove projekt, mis on loodud selleks, et Tapa ümbruses ei peaks pered hooldatava pärast oma tööst loobuma.
Loe edasi

Eesti Päevaleht / Elu Maal (27. september)
Õppimine on muutumas elustiiliks-ametikooli uute õppijate hulgas on koguni 15 vilistlast.
Hiiumaa ametikooli asutami­sest täitub sügisel 35 aastat. Kui kooliaasta algusega seotud kiired ajad on möödas, kavat­setakse kooli aastapäeva pidu­likult tähistada, lubab kooli direktor Ülo Kikas.
Loe edasi

Gamma noorteportaal (26. september)
Puusepad treeningpäeval: EuroSkills'ilt vähemalt kolmas koht!
Üle-euroopaliselt kutsemeistrivõistluselt EuroSkills'ilt 2012, mis toimub Belgia pealinnas Brüsselis, võtavad osa 19 noort üle Eesti. Neist viis õpivad Tartu Kutsehariduskeskuses.
Loe edasi

Universitas Tartuensis (26. september)

Avastusõpe annab võimaluse muuta haridusparadigmat
Tänavu Käärikul toimunud Metsaülikoolis arutleti laiemalt hariduse ja harituse üle. Osavõtjate jaoks oli suurimaks avastuseks avastusõpe ise, mille juurdumine haridussüsteemis aitaks koolitada vajalikku teadlaste järelkasvu.
Loe edasi

Pärnu Postimees (26. september)
Videokonkurss lennutab võitja Leipzigisse
Sihtasutus Innove kuulutab välja videokonkursi „Meistrid teevad tulevikku!", kuhu on oodatud noorte kutsehariduseteemalised videoklipid.
Loe edasi

Vikerraadio (26. september)
Huvitaja
EuroSkills kutsevõistlustest. Saates külas noor teenindaja ning koka eriala ekspert.
Kuula saadet

Delfi.ee (25. september)
DELFI VIDEO: Tchaikovsky restoranis töötav Eesti parim noorkokk sööstab Belgias võistlustulle
Eesti kutsemeistrivõistlused saadavad noored kutseõppurid rahvusvahelistele kutsemeistrivõistlustele EuroSkills. Eestit esindab kokandusalal Belgias parim noorkokk Krestina Õun.
Loe edasi

Neljas.ee (24. september)
Eesti noored valmistuvad astuma kutsevõistluste rahvusvahelisele areenile
Eesti noortel meistritel on suvi möödunud usinalt harjutades ning praegu annavad parimad kutseõppurid veel viimast lihvi oma oskustele, et sõita 4.-6. oktoobril Belgias toimuvatele üleeuroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills 2012.
Loe edasi

Delfi.ee (24. september)
FOTOD: parimad kutseõppurid lihvivad oma oskuseid, et Belgias edu saavutada
Eesti noortel meistritel on suvi möödunud usinalt harjutades ning praegu annavad parimad kutseõppurid veel viimast lihvi oma oskustele, et sõita 4.-6. oktoobril Belgias toimuvatele üleeuroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills 2012.
Loe edasi

Õpetajate Leht (21. september)
Parimad noored ehitusmeistrid valmistuvad rahvusvahelisteks kutsevõistlusteks
10. septembril kogunesid Tallinna ehituskooli noored ehitusmeistrid, et anda viimane lihv oma kutseoskustele, sest parimatest parimad sõidavad oktoobri alguses Belgias toimuvatele üleeuroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills 2012.
Loe edasi

Postimees / avalikud firmateated (21. september)
Narva Kutseõppekeskus jätkab õpilaste karjäärinõustamist
Narva Kutseõppekeskuse (Narva KÕK) Info- ja Karjäärinõustamiskeskus alustas oma teist tööaastat, abistamaks õppijaid karjääriga seotud probleemide lahendamisel ja karjääri arendamisel.
Loe edasi

Valgamaalane (20. september)
Valga linnavalitsus käivitab toetuse abil tugiisiku teenust
Selgusid projektid, mis saavad toetust Euroopa Sotsiaalfondi meetmest «Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed», andis teada SA Innove infojuht.
Loe edasi

TV3 / Seitsmesed uudised (19. september)
Intervjuu Mare Kasuriga vene keele eksamite teemadel
Vaata klippi

Saarlane.ee (18. september)
Selgus Saare maakonna Aasta Õpetaja 2012
Saare Maavalitsus ja Saaremaa Haridustöötajate Liidu ühiskomisjon otsustas tunnustada Saare maakonna Aasta Õpetaja 2012 tiitliga Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpetaja-metoodik Indrek Peili.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (18. september)
Autistlike laste vanemad tahavad samuti tööl käia
Probleem: Autistlikke lapsi ei soovita lasteaeda vastu võtta, mistõttu istuvad vanemad nendega kodus...2011. aastal sai Põh­ja-Eesti Autismi Liit Innove kaudu Euroopa Sotsiaalfondist 172 548 eurot ja tänavu 172 548 eurot.
Loe edasi

Postimees online (17. september)
Eesti kasutab euroraha naabritest usinamalt
KPMG analüüs kinnitab, et Eesti võtab ELi struktuurifondidest maksimumi ning on Kesk- ja Ida-Euroopas parim rahakasutaja.
Loe edasi

Delfi/Eesti Elu (15. september)
Eesti bioloogiaõpetajad tutvusid Iisaku ja Ida-Virumaaga
21.-23. augustini toimus Eesti Bioloogiaõpetajate suvekool. Sel aastal olime Ida-Virumaal ja suvekooli teisel päeval uurisime, missugused on Ida-Virumaa looduskaunid paigad. Hommikupoolikul olime Kalina rabas ja vaatasime, kuidas on muutunud rabakooslus siis, kui tema all on kaevandus...Suvekooli toetasid Innove ja Euroopa Liidu Sotsiaalfond.
Loe edasi

Narvaskaja Gazeta (15. september)
Karjäärikoolitus Narva kolledžis
Narva kolledžis pakub karjäärikoolitust vene keeles ning võimalus sooritada põhiseaduse eksami.
Loe edasi

Õpetajate Leht (14. september)
Noored ehitusmeistrid valmistuvad rahvusvaheliseks kutsevõistluseks
10. septembril kogunesid noored ehitusmeistrid Tallinna ehituskooli, et anda viimane lihv oma kutseoskustele ja sõita oktoobri alguses Belgiasse üleeuroopalistele kutsevõistlustele „EuroSkills 2012".
Loe edasi

Õpetajate Leht (14. september)
Kutsekoolis ei saa koormust kätte
Hulk üldainete õpetajaid töötab kutsekoolides alakoormusega...SA Innove õppekavakeskuse juhataja Kaie Piiskop ütles, et uutes kutsekeskhariduse õppekavades on planeeritud võtmepädevusi toetavaid üldharidusõpinguid vähemalt 40 õppenädala mahus.
Loe edasi

Postimees / avalikud firmateated (14. september)
Euroopa keeltepäeval tunnustatakse keeleoskusuuringus osalejaid
Reedel, 14. septembril algusega kell 11 tähistatakse Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis Euroopa keeltepäeva.
Loe edasi

Postimees / avalikud firmateated (13. september)
Reedel, 14. septembril 2012.a. kell 13.00 toimub Jõhvi kontserdimajas projekti „Innovaatiline Ida-Virumaa" teaduskooli lõpukonverents, kus tehakse kokkuvõtteid Jõhvi, Toila, Mäetaguse ja Illuka koolide teadusandekatele õpilastele suunatud tegevustest 2011.
Projekti rahastas Euroopa Sotsiaalfond ja SA Innove meetme "Kooli poolelijätmise vähendamine, haridusele juurdepääsu suurendamine ning õppe kvaliteedi parandamine" alameetme „Kaasav, mitmekesine ja turvaline üldharidus" toetusel.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (4. september)
Einar Rull: Võidurelvastumine hariduses
Eesti lapsed lähevad Euroopa kontekstis kooli üpris hilja: lisaks meile minnakse seitsmeaastaselt kooli veel Soomes ja Rootsis. Kõige levinum on kooliminek kuueaastaselt: selles vanuses minnakse kooli näiteks Prantsusmaal ja Saksamaal, aga ka Hiinas.
Loe edasi 

Postimees (4. september)
Koolipingeread ei anna väärpilti
Haridusministeeriumi asekantsler Kalle Küttis räägib Postimehe arvamusportaalile, et koolide riigieksamite põhjal pingeritta seadmine ei eksita – ta peabki näitama vaid õpilaste hetkeoskust selle aasta eksamiülesandeid lahendada.
Loe edasi

Pärnu Postimees (1. september)
Peeter Putk: Meie tugevus on see, et pühendume õpilase arendamisele.
Pärnumaa üks suuremaid maagümnaasiume, äsja 90. aastapäeva tähistanud Vändra gümnaasium astub ühes õpilastega algaval kooliaastal oma uude aastakümnesse ... On teil karjäärinõustamine, et noored suudaksid selle äratundmiseni jõuda? Kui tulla tagasi õpilase toetamise ja arendamise juurde, siis karjäärinõustamises oleme üks Innove karjäärinõustamise projektis osalejatest.
Loe edasi

Õpetajate Leht (31. august)
Tekstianalüüs koolitunnis arendab noorte mõtlemisvõimet
Eri liiki tekstide mõtestamine peab saama koolitunnis olulisimaks. Tänavuse eesti keele riigieksami tulemused näitavad, et uus eksamivorm on end õigustanud – keskmine tulemus oli 3,5 protsenti mullusest parem. Õpetajad seisavad aga väljakutse ees: kuidas õpetada nii, et tulemused ka järgnevatel aastatel samm-sammult paranemise märke näitaksid.
Loe edasi


Sakala (31. august)
Ühe võõrkeele rääkimisest võib väikese rahva liikmel väheks jääda
Saksa keelt on hakatud Eestis varasemast vähem õppima. Ometi leiavad augustis Võsul suveseminari pidanud saksa keele õpetajad, et selle keele valinuil avaneb võimalus edasi õppida Saksa kõrgkoolides ning lüüa läbi Saksa tööturul...«Inglise keele vastu ei saa, seda on kahtlemata vaja,» märkis sihtasutuse Innove saksa keele peaspetsialist Reet Taimsoo, kes on saksa keelt õpetanud mitmes Viljandi koolis.
Loe edasi

Valgamaalane (30. august)
Mitu Valgamaa kooli tegi tubli tõusu
Postimees avaldas taas Eesti koolide pingerea, mis põhi­neb tänavuste riigieksamite keskmistel tulemustel. Riik­liku eksamikeskuse tulemus­te põhjal arvutatud tabelisse on koondatud andmed kõigi riigieksamite lõikes ja koondarvuna.
Loe edasi

Põhjarannik (30. august)
Tippu viivad hiilgavad õpetajad ja õpilased
Tänavuses Eesti koolide pingereas võimsa hüppe teinud koolid said julgust edaspidiseks kõrgeid sihte seada. "Eliitkoolidega võisteldes tuleb siiski ühel hetkel piir ette," tõdes Jõhvi gümnaasiumi direktor Tiit Salvan.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (30. august)
Kaotavad just õpilased
Riigieksamite tulemustele tuginev iga-aastane koolide edetabel on armastatud ja vihatud: koolid ja õpetajad ootavad edetabelit sama pingega nagu õpilased eksamihinnet.
Loe edasi

Viru Prospekt (29. august)
Lõpueksamid lubavad saada rahvusvahelist sertifikaati
Alates 2014. aastast hakatakse kolme riigieksamit - prantsuse keel, saksa keel ja vene keel kui võõrkeelena - läbi viima sertifitseeritud testi vormis.
Loe edasi

Eesti Ekspress (29. august)
Interaktiivne kaart: eesti parimad koolid
Avaldame koolide pingeread riigieksamite tulemuste põhjal. Keskmine hinne on leitud tulemuste kaalumisel eksami sooritajate arvuga.
Loe edasi

Postimees (28. august)
Vaata, mitmes on sinu kool pingereas
Riikliku eksamikeskuse tulemuste põhjal arvutatud tabelisse on koondatud 230 kooli andmed kõigi riigieksamite lõikes ja koondarvuna.Konkreetse kooli riigieksamite keskmine tulemus ei ole saadud lihtsalt eksamitulemusi kokku liites ja saadud numbrit koolide arvuga jagades, vaid arvestatud on ka seda, mitu õpilast konkreetset eksamit tegi.Statistika kokku kogunud sihtasutus Innove palub sarnaselt eelmiste aastatega meeles pidada, et statistiliste andmete põhjal järelduste tegemisel on vaja arvestada nende sisulist tausta.
Loe edasi

Eesti Päevaleht (29. august)
Koolide pingerea esitosin ei paku erilisi üllatusi
Koolide paremusjärjestus on suurlinlikku eliitkoolide nägu nagu eelmistelgi aastatel.
Loe edasi

Postimees (28. august)
Vaata, mitmes on sinu kool riigieksamite pingereas
Postimees.ee avaldab Eesti koolide pingerea, mis põhineb tänavuste riigieksamite keskmistel tulemustel.
Loe edasi

Postimees / firmateated (28. august)
Valmisid esimese Euroopa keeleoskusuuringu Eesti tulemuste analüüsid
Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži rakendusuuringute keskuses (TÜ RAKE) valmisid Sihtasutuse Innove tellimusel esimese Euroopa keeleoskusuuringu (ingl European Survey on Language Competences) tulemuste analüüsid Eesti põhikoolilõpetajate inglise ja saksa keele oskuse kohta.
Loe edasi

Kuku raadio / Ärataja (28. august)
Intervjuu riigieksamite tulemuste teemadel Aimi Püüaga
Kuula intervjuud
 
Virumaa Teataja (24. august)

Ühe võõrkeele rääkimine pole väikese rahva jaoks piisav
Saksa keele õppimine Eestis on vähenenud. Samas, kes selle keele valib, sellele avanevad edasiõppimisvõimalused Saksa kõrgkoolides ning Saksa tööturg, leiavad augustikuus Võsul suveseminari pidanud saksa keele õpetajad...Valikut põhjendavad lapsevanemad sellega, et meie kontekstis tööjõuturul ilma vene keeleta läbi ei löö," märkis SA Innove saksa keele peaspetsialist Reet Taimsoo.
Loe edasi

Virumaa Teataja (23. august)

Sotsiaalfond pakub väikeettevõtjatele tuge
Sellest kevadest on avatud väiksematele äriühingutele ja FIEdele taotlusvoor Euroopa Sotsiaalfondi meetmes "Tööelu kvaliteedi parandamine". Toetatakse ettevõttes riskianalüüsi, mis sisaldab töökeskkonna ohutegurite (nt müra, vibratsioon, tolm) parameetrite mõõtmist, lisaks on võimalik suunata töötajaid projekti raames ka vajadusel tervisekontrolli. Seni on toetust antud 21 väikeettevõttele Eestis.
Loe edasi

Järva Teataja (21. august)
Väikeettevõtted saavad parandada töökeskkonda
Euroopa raha toel on väikeettevõtetel võimalik mõõta töökeskkonnas müra ja vibratsiooni või saata töötajaid tervisekontrolli.
Loe edasi

Delfi (18. august)
Eesti väikeettevõtted saavad sotsiaalfondi toel oma töökeskkonda parandada
Käesoleva aasta kevadest on avatud väiksematele äriühingutele ja FIEdele suunatud taotlusvoor Euroopa Sotsiaalfondi meetmes "Tööelu kvaliteedi parandamine".
Loe edasi

Raplamaa Sõnumid (18. august)
Vigala ametikooli õpilaskodu remont valmib plaanitust varem
Tänavu märtsis nurga­kivi saanud Vana-Vigala ametikooli õpi­laskodu A-plokk pidi projekti järgi valmima alles tuleva aasta märtsis, kuid saab val­mis plaanitust varem, selle aasta jõuludeks. B- ja C-plokk saavad valmis plaanipäraselt juba uue kooliaasta alguseks.... «Kutseõppeasutuste õppe-keskkonna kaasajastamise" projekti kogumaksumus on 4 529 949 eurot, millest enam kui 3,7 miljonit eurot tuleb Euroopa Liidult, keda esindab sihtasutus INNOVE.
Loe edasi

Koit (18. august)
Töötud noored on suures osas kehva suhtlusoskuse ja madala enesehinnanguga
Projekti «Nupp tööle!» raames noortele tööotsijatele üle Eesti läbiviidud suvelaagrite kogemus näitab, et suurele osale noortest ei ole töö puudumine probleem, vaid loomulik olukord, millega paremini või halvemini hakkama saadakse.
Loe edasi

Õpetajate Leht (17. august)
Parimatel kutseõppuritel unetud ööd
13. ja 14. augustil olid pingelised treeningpäevad Eesti parimal noorel kokal ja teenindajal, kes sõidavad oktoobri alguses üleeuroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills 2012. Eestit esindavad rahvusvahelisel areenil kokk Krestina Õun ja kelner Merlyn Kallaste Haapsalu kutsehariduskeskusest.
Loe edasi

Vooremaa (16. august)
Parimatele kutseõppuritele saabuvad unetud ööd
13.-14. augustil olid pingeli­sed treeningpäevad Eesti pari­mal noorel kokal ja teenindajal, kes sõidavad oktoobri alguses üleeuroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills 2012, teatas Sihtasutuse Innove infojuht.
Loe edasi

Postimees/firmateated (15. august)
Väikeettevõtted saavad sotsiaalfondi toel töökeskkonda parandada
Eesti väikeettevõtted saavad sotsiaalfondi toel oma töökeskkonda parandada Käesoleva aasta kevadest on avatud väiksematele äriühingutele ja FIEdele suunatud taotlusvoor Euroopa Sotsiaalfondi meetmes "Tööelu kvaliteedi parandamine".
Loe edasi

Bioneer (14. august)
Parimad kutseõppurid harjutavad rahvusvahelisteks võistlusteks
Teisipäeval, 14. augustil on Tallinna Teeninduskoolis tihe harjutuspäev Eesti parimal noorel kokal ja teenindajal, sest silmapaistvaimad kutseõppurid sõidavad oktoobri alguses Belgiasse, et osaleda üleeuroopalistel kutsevõistlustel EuroSkills 2012.
Loe edasi

Lääne Elu (14. august)
HKHK vilistlased Krestina Õun ja Merlyn Kallaste valmistuvad EuroSkillsiks
Täna on Tallinna teeninduskoolis tihe harjutuspäev Eesti parimal noorel kokal Krestina Õunal ja teenindajal Merlyn Kallastel, kes sõidavad oktoobri alguses Belgiasse Spa linna üle-euroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills 2012.
Loe edasi

Postimees / Koolieri (13. august)

Kutseharidusega lööd elus läbi /Liina Liiv
Lk 5
Loe edasi

Elva Postipoiss (11. august)
Noorte tööhõive programm "Nupp tööle"
Projekti "Nupp tööle" raames noortele tööotsijatele üle Eesti läbi viidud suvelaagrite kogemus näitab, et suure osa noorte jaoks ei ole töö puudumine probleem, vaid pigem loomulik olukord, millega paremini või halvemini hakkama saadakse.
Loe edasi

Põhjarannik (11. august)
Keeleõppe hüvitamist saab taotleda veel aasta
Avaldusi eesti keele õppe kulude kompenseerimiseks Euroopa sotsiaalfondi toel võetakse vastu veel järg­mise aasta septembrini. Po­le kindel, kas programm pärast seda jätkub.
Loe edasi

Õpetajate Leht (10. august)
Innove võttis üle eksamikeskuse tegevuse
SA Innove kasvas suurimaks üld- ja kutsehariduse teemadega tegelevaks asutuseks HTM-i haldusalas. 1. augustil anti halduslepingu alusel riigi sihtasutusele Innove üle senise riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse tegevus, sihtasutuse koosseisu läksid ka eksamikeskuse töötajad.
Loe edasi

Maaleht / Koolitusleht (9. august)
Kokakoolist kultusrestoranini
Loe edasi

Õhtuleht / Kooli ABC (4. august)

Eesti ametiõppurid astuvad võistlustulle / Liina Liiv
Oktoobri alguses sõidavad Eesti parimad kutseõppurid võistlusele «EuroSkills 2012» Belgiasse, et panna taas oma oskused ja teadmised proovile üleeuroopalisel võistlusel.
(lk 12)
Loe edasi

Järva Teataja (2. august)

1. augustil lõpetas riiklik eksami-ja kvalifikatsioonikeskus tegevuse
1. augustil lõpetas riiklik eksami-ja kvalifikatsioonikeskus tegevuse. Kõik senised eksamikeskuse kohustused anti halduslepingu alusel üle riigi sihtasutusele Innove.

Kuku raadio / uudised (1. august)

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo käskkirja alusel lõpetatakse kolmapäevast riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse tegevus.
Kõik senised eksamikeskuse tegevused anti halduslepingu alusel üle riigi sihtasutusele Innove, teatas eksamikeskus BNS-ile.
Loe edasi

ERR uudised (1. august)
Innove võttis üle eksamikeskuse tegevused
Tänasest anti halduslepingu alusel riigi sihtasutusele Innove üle senise riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse tegevused, sihtasutuse koosseisu läksid üle ka eksamikeskuse töötajad.
Loe edasi