Avaleht / Uudised

Eesti parimad tulevased ettevõtjad õpivad Tallinna Majanduskoolis

17.05.2013

16. mail toimunud ettevõtlusalase kutsevõistluse „Äripäevad 2013” võitsid Tallinna Majanduskooli õpilased Rain Järv, Esta Rahno, Krista Rattus ja Karin Kirst. 

Teise koha saavutasid Kuressaare Ametikooli kasvandikud Mikk Saarela, Tenno Lauri, Janari Toomson ja Keete Viira. Kolmandaks tulid Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist Roland Jõesalu, Rasmus Kuusemets, Mariana Rõbakova ja Marek Pärn.

Võistlus koosnes kahest osast. Esmalt oli teoreetiline test ja seejärel oli meeskondlik praktiliste kodutööde esitlus. Kodutööks oli ettevõtte Pagar Võtaks! bränditeadlikkuse tõstmine ja jaekaubanduse müügi suurendamine. Õpilased pidid võtma loovagentuuri rolli ja leidma kliendi ärilisele probleemile lahenduse. Lisaks tuli lahendus ka haarava esitlusega kliendile maha müüa.

Tänavustel võistlustel võtsid mõõtu 28 kutseõppurit Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Kuressaare Ametikoolist. 

Kutsevõistlust „Äripäevad 2013” korraldas SA Innove koostöös Tallinna Majanduskooliga. Võistlust rahastas Euroopa Sotsiaalfond.