Avaleht / Uudised

Avati rahvusvaheline Tallinna Euroopa kool

26.08.2013

26. augustil toimus Tallinna Euroopa kooli avaaktus. Tervituskõne pidas külalistele kooli direktor Olavi Otepalu, Tallinna Euroopa kooli kuulutas avatuks haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo. Päeva modereeris Tallinna Euroopa Kooli asedirektor Paul Senosi.

Peale aktust toimus Tallinna Euroopa kooli ees (Ülemiste City, Keevise 2) pidulik lindilõikamise tseremoonia, kus osalesid haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, kooli direktor Olavi Otepalu, diplomaatilise korpuse vanem ja kooli õpilane. Kooli avaaktusel osalevad esindajad saatkondadest, rahvusvahelistest organisatsioonidest, ülikoolidest ja avalikust sektorist.

Euroopa koolide eesmärk on võimaldada ühtset haridust Euroopa Liidu teenistujate lastele sõltumata sellest, millises liikmesriigis nad parajasti elavad. Lisaks Euroopa Liidu teenistujate (sealhulgas IT-agentuuri töötajate) lastele võimaldab uus kool rahvusvahelist haridust välisekspertide, Eesti diplomaatide ja välisriikide diplomaatide lastele ning mistahes rahvusvahelises koolis õppinud või õppima siirduvate Eesti kodanike lastele. Septembris alustab kooliteed 75 õpilast.

Euroopa Kooli õppekavades on olulisel kohal emakeelne õpetus ning emakeele ja omakultuuri õpe. Euroopa Koolis edukalt läbitud õppeaastaid ja nendega seoses välja antud diplomeid ja tunnistusi tunnustatakse Euroopa Liidu liikmesriikides ja paljudes muudes riikides.

Tallinna Euroopa kool on loodud sihtasutuse Innove poolt ning kool tegutseb erakooliseaduse alusel. Õppe kvaliteedi tagamiseks viivad Euroopa Kooli inspektorid iga kolme aasta tagant läbi auditi, mis on akrediteerimislepingu sõlmimise ja pikendamise aluseks.

Lisainfo: www.est.edu.ee