Avaleht / Uudised

Vene keele riigieksamina saab sooritada Venemaa Föderatsioonis koostatavaid teste

19.09.2013

Järgmisest aastast saab võõrkeele riigieksamitena teha rahvusvaheliselt tunnustatud eksameid. Seetõttu allkirjastatakse neljapäeval, 19. septembril Moskva Rahvaste Sõpruse Ülikooliga vene keele kui võõrkeele testimisalane leping. Eesti poolt allkirjastab lepingu sihtasutus Innove.

Leping annab meie gümnasistidele võimaluse sooritada võõrkeele riigieksamina vene keele kui võõrkeele teste. Need testid mõõdavad iseseisva keelekasutaja ehk B1 ja B2 taset ning nende edukas sooritamine annab rahvusvahelise keeleoskustunnistuse, mida tunnustavad ka vastava riigi ülikoolid

Lepingu pidulik allkirjastamine toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduse suures saalis (Tõnismägi 11) kell 15. 

Alates 2014. a kevadest muutub võõrkeele riigieksam gümnasistidele kohustuslikuks. Eesti õpilastel on võimalus sooritada prantsuse, saksa või vene keele rahvusvaheline eksam, mis annab sooritajale ka rahvusvahelise keeleoskustunnistuse. Rahvusvahelised eksamid on võrdsustatud Eesti võõrkeele riigieksamiga.

Inglise keele puhul saavad õpilased valida kas Eestis koostatud inglise keele riigieksami, mis ei anna rahvusvahelist keeleoskustunnistust, või sooritada omal kulul Eestis tunnustatud inglise keele rahvusvaheline eksam.