Avaleht / Uudised

Koolijuhid arutavad hariduskonverentsil kuidas hästi kooli juhtida

01.10.2013

Hariduskonverentsile „Koolijuht kui kooli väärtuste hoidja ja visiooni looja“ kogunenud osalejad arutavad üheskoos, kuidas kooli arengut juhtida ning muutusi ellu viia. 160 osaleja seas on haridusasutuste juhid, õppeasutuste pidajad, maakondade ja kohalike omavalitsuste haridusspetsialistid. Eile ja täna toimuva konverentsi korraldas SA Innove koostöös Eesti Koolijuhtide Ühendusega.

Konverentsi eesmärk on täiendada koolijuhtide teadmisi ja oskusi õpilaskeskse kooli arengu eestvedamisel. SA Innove programmi „Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008-2014“ programmijuht Keiu Tamm selgitab, et koolituse tulemusel suureneb juhtidel usk õpilasekeskse kooli loomise võimalikkusesse ja tugevneb tahe seda ellu viia koostöös oma meeskonnaga.

„Koolijuht peab olema oma koolis väärtuste hoidja ja visiooni looja. Kui väärtuste hoidmisel peab koolijuht kuulama eelkäijate ja oma südame häält, siis visiooni loomisel peab ta aru saama keerukatest ja kiiresti muutuvatest ümbritsevatest protsessidest – nägema suurt pilti. Koolijuhi oskus hoida kooli väärtusi, kuid samas luua ja järgida visiooni, on eriti oluline tänapäevases tempokalt muutuvas keskkonnas, kus muutuvad ja kasvavad nii noorte kui ka ühiskonna ootused“, lisab Tamm.

Konverentsil tutvustavad oma kogemusi ka Soome Koolijuhtide Assotsiatsiooni president ja Cygnaeuse keskkooli pikaaegne direktor Dr Ari Pokka ning Taani koolijuhtide assotsiatsiooni juhatuse liige ja Kvaglundskolen direktor Dr Torben Moerup.

„Kui ma 1998. aastal Cygnaeuse keskkooli direktoriks sain, oli see üks tavaline Soome kool. Täna on see aga Soome kõige eesrindlikemate koolide seas oma tulemuste kui ka koolikultuuri poolest. Kooli iseloomustavad ennekõike hoolivus ja austus õpilaste suhtes, rahvusvaheline atmosfäär ning väärtuskeskne juhtimine“, tutvustab Ari Pokka põgusalt oma kogemust koolijuhtimisel.

Konverents toimub SA Innove programmist „Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008-2014“.