Avaleht / Uudised

Eesti ja vene lapsed hakkavad üheskoos lasteaias keeli õppima

23.10.2013

Täna, 23. oktoobril, korraldab Sihtasutus Innove keelekümbluskeskus Tallinnas Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses seminari, kus esmakordselt kohtuvad kuue lasteaia juhtkonnad ja õpetajad, kes hakkavad 2015/2016 õppeaastal läbi viima kahesuunalist keelekümblust.

Kahesuunaline keelekümblus on uus ja värske lähenemine keeleõppes. Kuues lasteaias üle Eesti alustavad 2015. a sügisest rühmad, kus on koos nii eesti kui ka vene kodukeelega lapsed. Õppetöö toimub pool päeva eesti ja pool päeva vene keeles. Esimesed lasteaia rühmad avatakse Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kundas ja Tapal.

Lasteaedades kahesuunalise keelekümbluse ettevalmistamisel kasutatakse ka kogemusi Euroopast. Õpetajate koolitamiseks teeb SA Innove koostööd Tandem International Language School’ga Šveitsist. 23. oktoobril toimuval seminaril toimubki õpetajatele juba esimene koolitus, mida viivad läbi Sonya Maechler Dent ja Lee-Anne Weber. Lisaks koolitusele tutvustatakse seminaril kahesuunalise keelekümblusega seonduvaid tegevusi ja selle käivitamisega seotud küsimusi.

Tegevusi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove keelekümbluskeskus koordineerib ettevalmistust ja käivitamist.