Avaleht / Uudised

Toidumessil selgusid Eesti parimad noored teenindajad

02.11.2013

Eile, 1. novembril Tallinna toidumessil mõõtu võtnud noored teenindajad selgitasid endi seast parima, kelleks on Kristo Lassi Tallinna Teeninduskoolist.

Teisele ja kolmandale kohale tulid Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilased Krislin Kozik ja Tiina Kallaste.

Finaal koosnes piduliku laua katmisest ja teenindamisest. Pidulikul lauateenindusel pidid võistlejad näitama oma teadmisi ja oskusi lauakatmises, veinide tundmises ja serveerimises, flambeerimises ning juustude serveerimises. Kristo Lassi pärjati tiitliga "Noor Teenindaja 2013". Lisaks tiitlile sai võitja auhinnaks kinkekoti Ahlströmilt, dekanteri, 450 € väärtuses kinkekaarte sponsoritelt ja Gastro messikülastuse Soomes.

Finaalis võistlesid kokku seitse õpilast Tallinna Teeninduskoolist, Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolist, Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkoolist ja Kuressaare Ametikoolist. Võistlus „Noor Teenindaja” toimub alates 2005. aastast ning võistlusest saavad osa võtta Eesti ametikoolide toitlustusalade õpilased.

Võistlust korraldavad Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liit, Profexpo OÜ ja SA Innove. Võistlusi rahastab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

Foto Noor Teenindaja 2013 võitjatest on leitav SA Innove kodulehel.

Lisainfo Noor Teenindaja võistlusest Toidumessi kodulehelt