Avaleht / Uudised

Abituriendid saavad kevadel saksa keele riigieksamina sooritada rahvusvahelisi tasemeeksameid

06.11.2013

Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ja Goethe Instituut allkirjastasid saksa keele eksamite (Goethe-Zertifikat B1 ja B2) lepingu.

Alates 2014. aastast on kõikidel gümnaasiumilõpetajatel võimalus võõrkeele riigieksamina sooritada rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse, saksa või vene keele eksam, mille edukas sooritamine annab õpilasele rahvusvahelise keeleoskustunnistuse ning mida tunnustavad ka teiste riikide ülikoolid. Võõrkeele riigieksam on gümnaasiumi lõpetamisel üks kolmest kohustuslikust riigieksamist.

Teistes riikides koostatud rahvusvaheliste eksamite kasutamine eeldab rahvusvahelisi lepinguid. 6. novembril sõlmitakse Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Innove ning Goethe Instituudi vahel sõlmitav saksa keele eksamite leping. Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe, SA Innove juhatuse esimees Lea Orro ning Goethe Instituut Eestis juhataja dr Ralf Eppeneder allkirjastavad lepingu kell 12 Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11). Üritusel osalevad haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ja Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Christian Matthias Schlaga.

Lepingu kohaselt hakkab Sihtasutus Innove alates 2014. aastast korraldama saksa keele riigieksamina nn Goethe-Zertifikat eksameid, mille sooritamine tõendab keeleoskust B1 ja B2 tasemel. Seni on Eesti sõlminud vastavad lepingud Prantsusmaa ja Venemaaga.