Avaleht / Uudised

Rajaleidja karjäärikohvik ja kutseharidus.ee on kohal infomessil Teeviit

28.11.2013

Rajaleidja karjäärikohvik ja Kutseharidus.ee jagavad sellel reedel ja laupäeval infomessil Teeviit noortele oma tuleviku teadlikuks planeerimiseks nõu ja teavet. 

Rajaleidja karjäärikohvik pakub noortele võimalust enne messisaginasse sisenemist oma plaanidest rääkida karjäärispetsialistiga. Karjäärikohvikust saavad õpilased eelnevalt järgi uurida, millistel erialadel tasub õppida, millised sobivad nende isikuomadustega või milline kool õpetab huvipakkuvat eriala. Karjäärikohviku menüüs on ka spetsiaalselt messi tarbeks koostatud test, mis aitab välja selgitada noore isikuomadused ja sobivad erialad. Testitulemusi saab iga noor personaalselt analüüsida koos karjäärinõustajaga. Lisaks tutvustatakse noortele maakondlike Rajaleidja karjäärikeskuste võrgustikku ning Rajaleidja portaali, kui võimalust, kust saab seoses oma tulevikuvalikutega aastaringselt nõu ja tuge.

Infoportaal Kutseharidus.ee tutvustab Teeviidal noortele Eesti ametikoole, kutsehariduse õppimisvõimalusi ja erinevaid ameteid. Samas jagatakse infot eelseisvast kutsehariduse suursündmusest Noor Meister 2014 ja uuritakse noorte arvamust kutseharidusest. Tublisid ja aktiivseid kaasalööjaid ootab ees ka väike preemia.

„Õpilane seisab esimese suurema valiku ees juba 9. klassis õppides, kui ta peab otsustama, kas asuda edasi õppima gümnaasiumisse või kutsekooli. Nii Rajaleidja karjäärikohvik kui ka Kutseharidus.ee saavad noortele pakkuda infot ja tuge, et teha läbimõeldud otsus. Seetõttu on meie jaoks oluline osaleda erinevatel haridusmessidel ja aidata noori tulevikuvalikute tegemisel“, selgitab SA Innove karjääriinfo vanemspetsialist Kati Raudsaar.


Silmatorkavad Rajaleidja karjäärikohviku ja Kutseharidus.ee ala leiab Teeviidal C halli sissepääsu juurest. Rajaleidja ja Kutseharidus.ee messil osalemist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Sotsiaalministeerium, Euroopa Sotsiaalfond, Elukestva Õppe Programm ja Eesti Noorsootöö Keskus.


Rajaleidja karjäärikohviku ja Kutseharidus.ee töö koordineerimise ja haldamisega tegeleb SA Innove.

Järgmine noortele suunatud hariduslik suursündmus on Noor Meister 2014, mis on toimub 7.-8. märtsil Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses.
Ürituse peakorraldaja on SA Innove. Lisainfo: www.noormeister.ee.