Avaleht / Uudised

Noorte kirjandi- ja esseevõistlus „Minu elu kutse“ üllatas julgusega

29.11.2013

Täna, 29. novembril, andis SA Innove juhatuse liige Robert Lippin noorte infomessil Teeviit üle auhinnad kirjandi- ja esseevõistluse „Minu elu kutse“ kolmele parimale kirjutajale. Võistlusel osales 80 noort.

Žürii hindas esimese koha vääriliseks Tallinna 21. Kooli õpilase Cassandra Herne töö, mis oli täis julgust, kirge, omapära ning oli kantud tahtejõust ja armastusest muusika vastu. Teise koha saavutas Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilane Liisbet Säde Kala, kelle töö paistis silma revolutsiooniliste ja ühiskonnakriitiliste hoiakutega ning eristus silmapaistva keelekasutusega. Kolmanda koha sai Nõmme Erakooli õpilane Theodor Künnapuu, kelle tööd iseloomustavad suurepärased metafoorid, isikupärasus ja huumor ning huvitavad mõtted selle kohta, kuhu maailm liikumas on.

Parimaid võistlustöid saad lugeda portaalist Rajaleidja.

Võistlus toimus juba üheteistkümnendat korda, varem on kirjutajate mõõduvõtmine kandnud nime kirjandivõistlus „Tulevik ja karjäär“. Võistlust korraldavad SA Innove ning Eesti Noorsootöö Keskus. Võistlus toimub Euroopa Sotsiaalfondi programmist Karjääriteenuste süsteemi arendamine.