Avaleht / Uudised

Alushariduse konverents „Lapsest lähtuv kasvatus ja tegevuskultuur“

28.03.2014

Laupäeval, 29. märtsil toimub Tallinnas alushariduse rahvusvaheline konverents „Lapsest lähtuv kasvatus ja tegevuskultuur“. Konverentsi ligi 400 osaleja seas on lasteaiaõpetajad, lasteaedade juhid ning õppealajuhatajad, alushariduse edendamisest huvitatud osapooled.

Konverents algab kell 10.00 Tallinna Ülikooli Astra õppehoones ruumis A002 (Narva mnt 32).

Konverentsi ettekanded ja töötoad rõhutavad mõtet, et lapsest lähtuv tegevuskultuur  tekib kõikide nende inimeste kaudu, kes on seotud laste kasvatamise ja õpetamisega.  Tegevuskultuur koosneb nii täiskasvanute kui laste panusest, oluline on mõista täiskasvanute ja laste maailmade sisu ning vastastikust lõimumist. Alushariduse keskmes on laps ja lasteaia tegevuskultuuri alus on lapse huvi.

Konverentsi  peaesineja on Itaalia Reggio Emilia koolituskeskuse pedagoog-nõustaja Paola Strozzi, kes tutvustab Reggio Emilia lähenemisviisi hariduses. Reggio Emilia töökogemuses on kasvukeskkond teiste laste, lapsevanemate ja õpetajate kõrval samuti lapse õpetaja. Tähtsaks peetakse miljöö uudsust ja selle muutmist, mis soodustab laste loovust. Eesti pedagoogikas võib paralleele tõmmata Johannes Käisi üldõpetusliku tööviisiga, mis rõhutab õppimisel koduloolist aspekti.

Konverentsil esinevad ka alushariduse spetsialistid Soomest ja Rootsist, toimuvad töötoad ning konverentsi eel ja vaheaegadel saab külastada minimessi, mis vahendab lasteaedade parimaid kogemusi.

Täpse päevakava leiab siit

Konverentsist tehakse ka videoülekanne, mida saab jälgida siit