Avaleht / Uudised

Innove on 10 aastaga vahendanud Eesti elu edendamiseks 495 miljonit eurot

14.05.2014

Homme, 15. mail korraldab SA Innove Tallinnas Nokia Kontserdimajas Euroopa Liidu struktuuritoetuste teemalise konverentsi 10 aastat struktuuritoetusi Innoves. Kohal on 10 aasta jooksul toetusi saanud projektide, programmide töötajad, ministeeriumide esindajad ning koostööpartnerid.

SA Innove on hariduse ja tööelu valdkonnas alates 2004. aastast vahendanud 495 miljonit eurot  Euroopa Liidu struktuuritoetusi. Selle abil on näiteks koolitatud ligi 220 tuhat ja tööle saanud 80 tuhat inimest, ehitatud või renoveeritud on üle 112 tuhande ruutmeetri, sealhulgas on kaasajastatud pea kõik Eesti kutseõppeasutused. Uuel struktuuritoetuste perioodil 2014 – 2020 Innove vahendatav toetussumma pea kahekordistub, ulatudes 918 miljoni euroni.

Innove juhatuse esimehe Lea Orro sõnul ongi paras aeg teha vahekokkuvõtteid, vaadata tagasi möödunud kümnele aastale ning seada plaane edaspidiseks. „Rõõm on näha kui palju head Eesti hariduse ja tööelu valdkonnas struktuuritoetuste kaasabil korda on saadetud - renoveeritud ja kaasaegsete õppevahenditega varustatud kutseõppeasutusi, loodud moodsaid noortekeskusi, toimunud koolitusi, läbiviidud karjäärinõustamist, töötute ümberõpet ja palju muud,“ tõdeb Orro.

Struktuuritoetuste vahendamise 10. aastapäevale pühendatud konverentsi avavad Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse nõunik Katrin Höövelson ning SA Innove juhatuse esimees Lea Orro.

Lisaks toimuvad töötoad, kus teevad ettekande projektide elluviijad, tutvustades erinevate projektide raames tehtut. Põnevust lisab paneeldiskussioon, kus Margus Haidak Haridus- ja Teadusministeeriumist ning Merlin Tatrik Sotsiaalministeeriumist diskuteerivad teemal Kuhu jõuab Eesti haridus- ja sotsiaalvaldkond aastaks 2023?
Päeva juhib Urmas Vaino.

Täpne ajakava on leitav siit: http://www.innove.ee/et/struktuuritoetused/stk10


Huvilised ajakirjanikud on oodatud.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.


Konverentsi lisainfo:
Mari Annus
mari.annus@innove.ee
Tel. 52 76 159