Avaleht / Uudised

Taotlusvoor töölepingu ja meretöö seadust tutvustavatele koolitustele

19.09.2014

Tööandjate, ettevõtjate ja töötajate esindusorganisatsioonidel on 25. augustist kuni 30. septembrini 2014 võimalik SA Innovest taotleda toetust töölepingu seadust ja uut meretöö seadust tutvustavate koolituste läbiviimiseks. Tegemist on Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Tööelu kvaliteedi parandamine“ avatud taotlusvooruga.

SA Innove struktuuritoetuste keskuse tööelu üksuse juhataja Ülle Luide sõnul saavad esindusorganisatsioonid tänu toetusele korraldada erinevaid koolitusi, et nii töötajad kui ka tööandjad tunneksid oma õiguste kaitseks töölepingu seadust võimalikult hästi. „Samuti on võimalik tutvustada juunis vastu võetud meretöö seadust, sest väga oluline on, et ka meretöösuhte osapooled tunneksid ja rakendaksid õigusakte korrektselt,“ tõdeb Luide.

Taotlusi on oodatud esitama ametiühingute registrisse kantud ametiühingud, ametiühingute liidud, ametiühingute keskliit ning mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud juriidilised isikud, kelle põhikirjast nähtub tegutsemine tööandjate või ettevõtjate esindusorganisatsioonina. Toetust võib taotleda maksimaalselt 85 % ulatuses projekti maksumusest. Toetust antakse ühe projekti kohta alates 6000 eurost kuni 45 000 euroni.


Toetuse taotlejatele toimub 5. septembril Tallinnas infopäev. Täpsem teave taotlusvooru kohta ning registreerimine infopäevale SIIN. 


Meetme kohta leiab lisainfot ka Sotsiaalministeeriumi kodulehelt