Avaleht / Uudised

Innove keelekümbluskeskus toob keelekümbluse õpetajaid koolitama eksperdid Ameerikast

15.09.2014

15.-19. septembrini toimuvad Tallinna Ülikoolis SA Innove keelekümbluskeskuse eestvedamisel kahesuunalise keelekümbluse ja keelekümbluse õpetajakoolituse koolitused. 

Koolitusi on läbi viima kutsutud valdkonna tunnustatud ja laia keelekümbluse kogemusega eksperdid  Diane Tedick ja Tara Fortune Ameerika Ühendriikidest.

Koolitused on suunatud kõigile kahesuunalise keelekümblusega liitunud Eesti lasteaedade õpetajatele, kes hakkavad 2015. aasta septembrist töötama kahesuunalise keelekümbluse rühmades. Samuti oodatakse koolitustele keelekümblusprogrammi partnereid õpetajakoolituse valdkonnas. Kokku oodatakse osalema kuni 70 spetsialisti.

Koolituse läbiviimist rahastavad Eesti Haridus-ja Teadusministeerium ja Ameerika Ühendriikide saatkond. Ameerika Ühendriigid peavad kahesuunalise keelekümbluse programmi arengut Eestis oluliseks ning on seda toetanud  5000 US dollariga. Koolituse läbiviimist toetab ruumidega Tallinna Ülikool.

Kahesuunalise keelekümbluse programm pakub eesti ja vene kodukeelega lastele kakskeelset õppekeskkonda lasteaias, võimaldades neile õppimist ja arenemist kahes keeles. Esimesed lasteaia rühmad avatakse õppeaastal 2015/2016 Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kundas ja Tapal. Kahesuunalise keelekümbluse programmi ja ka keelekümblusprogrammi tervikuna rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. SA Innove keelekümbluskeskuse koordineerib programmi ettevalmistust ja käivitamist.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Lisainfo: Anna Golubeva, keelekümbluskeskuse peaspetsialist, e-post anna.golubeva@innove.eeAnneli Aab