Avaleht / Uudised

Keelekümbluskonverents „Juhtimine ja meeskonnatöö – visioonid, ideed ja rakendused“

22.10.2014

23.- 24. oktoobrini toimub Tallinnas, TTÜ Tudengimajas keelekümbluse traditsiooniline aastakonverents teemal „Juhtimine ja meeskonnatöö – visioonid, ideed ja rakendused“. Konverentsi korraldab SA Innove keelekümbluskeskus ja üritusel osaleb üle 200 inimese. Esinejate hulgas on Eesti ühiskonna ja hariduse valdkonna arvamusliidreid. 

Konverentsil osaleva haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski sõnul on Eesti kultuuriline mitmekesisus ühiskondlik rikkus, mis võimaldab meil üksteiselt õppida. „See on tänaseni suuresti kasutamata potentsiaal. Oleme siiani liialt rõhutanud formaalset õpikupõhist keeleõpet ning jätnud lõpuni kasutamata võimalused õppida keelt reaalses suhtluses. Ka keelekümbluses võiksime hakata kasutama kahesuunalist keelekümblust, mis annab nii kahe keele oskuse kui ka võime üksteise eripärast paremini aru saada.“

2014. aasta konverentsi põhiettekanded on seotud juhtimise ja meeskonnatöö erinevate aspektidega. Keskendutakse mitmekeelse haridusasutuse juhtimise küsimustele ja tutvustatakse toimivaid koostöömehhanisme nii Eestis kui mujal.

Kahe konverentsipäeva jooksul saab kuulata lisaks minister Jevgeni Ossinovskile üleilmselt tunnustatud mitmekeelse hariduse eksperti Peeter Mehistot Londoni Ülikoolist, välisministeeriumi asekantslerit Marina Kaljuranda, FC Flora peatreenerit Martin Reimi  ja mitmeid teisi. Lisaks plenaarsessioonidele toimuvad  konverentsil erinevad töötoad, kus osalejad saavad oma seisukohti esitada ja nende üle arutleda.

Konverentsi auditooriumiks on keelekümblusprogrammiga liitunud koolide ja lasteaedade juhid ja õpetajad, haridustöötajad, mitmed keelekümbluskeskuse partnerid ning ülikoolide esindajad.

Sel aastal toimub keelekümbluskonverents juba 14. korda. Konverentside korraldamine sai alguse 2001. aastal sooviga luua ettekannete ja aruteluga alus keelekümblusvõrgustiku liikmete meie-tunde kujunemisele, jagada keelekümblusprogrammi edulugusid ja rahvusvahelisi kogemusi, tutvustada programmi uuringute tulemusi ja tugevdada võrgustikku. Aastakonverentsil vaadatakse tagasi tehtule ja seatakse uusi sihte.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Konverentsi päevakava on leitav kodulehel.

ja ürituse ettekannetest saab osa ka konverentsilehel edastatava videoülekande kaudu.