Avaleht / Uudised

Rahvusvaheline hariduskonverents keskendus õpilaste hindamisele 21. sajandil

12.11.2014

6.-8. novembrini toimus Tallinnas SA Innove korraldusel rahvusvahelise haridusassotsiatsiooni  Association for Educational Assessment (AEA) hariduskonverents „Õpilaste hindamine 21. sajandil“. Organisatsiooni 15. juubelikonverents toimus Eestis, Meriton Grand Conference Spa hotelli konverentsikeskuses.

Konverentsil astusid üles paljud tuntud ja tunnustatud haridustegelased üle maailma. Nii olid võtmeesinejateks näiteks  Randy Bennet, Art Graesser ja Alar Kolk. Konverentsi avasid Eesti poolt Riigikogu liige Jaak Aaviksoo ja Sihtasutus Innove juhatuse liige Robert Lippin.

Jaak Aaviksoo sõnul nõuab elu 21. sajandil inimestel lisaks akadeemilistele teadmistele palju erinevaid oskusi: „ Tänase maailma märksõnad on kohanemisvõime, loovus, kriitiline mõtlemine, suhtlemine, infotehnoloogia, otsustamine ja meeskonnatöö. Peame õppima hindama lisaks õigetele ja vigadeta vastustele ka kõiki neid oskusi, ilma milleta tulevikus ka kõige targem inimene toime ei tule.“

Konverentsil osales pea 260 haridusvaldkonna spetsialisti maailma väga erinevaist paigust Soomest Bangladeshi ja Nepaalini. Kolme konverentsipäeva jooksul toimusid nii ettekanded kui ka erinevad temaatilised töötoad. 

Konverentsi kodulehekülghttp://www.aea-europe.net/