Avaleht / Uudised

Tallinna Euroopa kool toob Eestisse esinema Luksemburgi Euroopa kooli koori

16.03.2015

Pühapäeval, 22. märtsil kell 13.00 esineb Solarise keskuses Luksemburgi Euroopa kooli koor. Luksemburgi Euroopa kool on Euroopa Liidu koolide hulgas vanim, mille tütarlastekoor on edukalt esinenud paljudes Euroopa riikides. Kontsert toimub Solarise keskuse aatriumis ja on tasuta.  

Luksemburgi kooli kooris laulab nelikümmend 12-17aastast lauljat. Koori juhatab dirigent Mr Noel Morgan. Koori repertuaar on mitmekesine ning alati on tavaks üllatada publikut ka vastuvõtjamaa keeles kõlava lauluga. Praegusel turneel antakse kontserte nii siin kui sealpool Soome lahte.  

Luksemburgi Euroopa kool on loodud 1953. aastal ning koolis õpib 9 keelesektsioonis kokku 3800 õpilast. Euroopa koolide hulka kuulub hetkel 14 kooli seitsmes erinevas Euroopa Liidu riigis.  

Euroopa koolide eesmärk on võimaldada ühtset haridust Euroopa Liidu teenistujate, välisekspertide, diplomaatide, välisriikide diplomaatide lastele. Euroopa kooli õppekavades on olulisel kohal emakeelne õpetus ning emakeele ja omakultuuri õpe. Koolis edukalt läbitud õppeaastaid ja nendega seoses välja antud diplomeid ja tunnistusi tunnustatakse Euroopa Liidu  liikmesriikides ja paljudes muudes riikides.  

Luksemburgi Euroopa kooli toob Eestisse pea kaks aastat tegutsenud Tallinna Euroopa kool, mis tegutseb samas, Euroopa koolide süsteemis. Tallinna Euroopa kool asutati 2013. aasta augustis Sihtasutus Innove poolt. Kool pakub ingliskeelset põhiharidust Euroopa Liidu institutsioonide ametnike, diplomaatide jt lastele. Kool asub Tallinnas Ülemise Citys värskelt renoveeritud lapsesõbralikus hoones, aadressil Keevise 2. 

 Anneli Aab