Avaleht / Uudised

Vabaduse väljaku tunnelgaleriis avati laste joonistusnäitus

02.04.2015

Täna, 2. aprillil kell 17.00 avatakse Vabaduse väljaku tunnelgaleriis Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse korraldatud joonistuskonkursi parimate tööde näitus, mis jääb avatuks aprilli lõpuni. Avamisel autasustatakse parimate piltide autoreid ja külalisi kostitatakse muusikalise üllatusega. Konkursile laekus üle 900 joonistuse ligikaudu 50st Tallinna ja Harjumaa koolist ja noortekeskusest.

Jaanuari alguses kuulutas Põhja-Eesti Rajaleidja keskus välja Tallinna ja Harjumaa algklasside õpilastele suunatud joonistuskonkursi „Suureks saades teen suuri tegusid“. Konkursi eesmärk oli arendada laste loovust ja ärgitada neid pingevabalt oma tuleviku peale mõtlema. Toreda üllatusena laekus töid ka ühest Valgamaa noortekeskusest ja Ida-Virumaa koolist.

„Laste tööd olid nutikad ja siirad, paljudel kujutati ameteid, mida lapsed suureks saades proovida soovivad,“ sõnas karjääriinfo spetsialist Reelika Paju, konkursi üks eestvedajatest. Võistlustöödest joonistus välja, et laste seas on populaarsemad elukutsed arst, laulja, politseinik, õpetaja ja baleriin. Üllatavalt menukaks osutus ka teaduse teema, eriti kosmoserännud ja leiutamine. „Laste fantaasia on piiritu ja seda oli tore näha,“ rõõmustas Paju. Tema sõnul on lapsed väga empaatiavõimelised, mida võib järeldada nende tulevikumõtetest, mis on suuresti suunatud just teiste abistamisele.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskus on osa Innove juhitavast Rajaleidja võrgustikust. Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas.Siim Kumpas