Avaleht / Uudised

Eesti parimad aednikud õpivad Räpina Aianduskoolis

17.04.2015

Eile, 16. aprillil Maamessil mõõtu võtnud noored aednikud selgitasid endi seast parimad, kelleks on Räpina Aianduskooli õpilased Karl-Matteus Nemliher ja Liisi Kont.

Teisele kohale tulid samuti Räpina Aianduskooli õpilased Regina Müür ja Marian Põldmets ning neile järgnesid Krišs Sedlinš ja Ieva Klibus Läti Bulduru Aianduskoolist.

„Läksin pärast Maaülikooli lõpetamist õppima Räpina Aianduskooli aednikuks, kuna tahtsin saada praktilisi oskusi,” ütles üks võitjatest Liisi Kont. Ta lisas, et tänaseni pole ta oma otsust kahetsenud. „Olen esikoha üle väga rõõmus. See on tunnustus, mis näitab, et tean õpitavast erialast palju,” selgitas Kont. Tema sõnul oli võistluse raskeim ülesanne lillekasti monteerimine, aga kui esimesed postid said püsti, siis sujus kõik ladusalt.

Võistluse korraldaja Tõnis Soopere sõnul oli noorte jaoks suurim katsumus lillekasti monteerimine. „Kuna lillekasti ehitamine pole just aedniku igapäevane töö, siis võistluseks oli see paras pähkel,” ütles Soopere. Ta lisas, et kõige lihtsam oli noorte jaoks kastmissüsteemi komplekteerimine.

Võistlusel pidid noored aednikud tundma seemneid, pookima, monteerima lillekasti, istutama taimed ja paigaldama kastmissüsteem ning arvutama taimedele vajalikud substraadi ja väetise mahud. Tänavusel võistlusel võtsid mõõtu 12 õpilast Räpina Aianduskoolist, Luua Metsanduskoolis, Tallinna Kopli Ametikoolist ja Läti partnerkoolist.

 „Noor Aednik 2015“ on kutsevõistlus, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad noored aednikud, kes õpivad kutsekoolis aiandusega seotud erialal. Lisaks juhib võistlus tähelepanu aianduse eriala tähtsusele.

Foto Noor Aednik 2015 võitjatest.  Foto – SA Innove.Liina Liiv