Avaleht / Uudised

Tuleviku parimad ettevõtjad tulevad Tallinnast

18.04.2015

Eile, 17. aprillil võtsid Tartu Kutsehariduskeskuses mõõtu ettevõtluse ja ärikorralduse õpilased üle Eesti. Parimaks osutus Tallinna Majanduskooli võistkond, kuhu kuulusid Maiken Vuks, Jaan Miikael Rääts, Liisi Tamra ja Kadri Tõrva.

Teisele kohale tuli Pärnumaa Kutsehariduskeskuse meeskond koosseisus Ruslana Barinova, Kert Klementi, Ronald Bertil Sang ja Anneli Veinšteins ning neile järgnesid Kuressaare Ametikoolist Valdo Saar, Deily Reinart, Andreas Hõlpus ja Liina Allik.

Võistlustel pidid kõik meeskonnad sooritama teooriatesti ning lahendama Tallink Grupi pakutud äriprobleemi, millele leitud lahendus tuli haarava esitlusega žüriile maha müüa. Žürii koosnes kahest grupist: teooriatesti hindasid kõigi osalevate õppeasutuste juhendajad ning praktilist kodutööd AS Tallink Grupi tootejuht Ulvi Reinurm, Tartu Ülikooli turunduse õppejõud Kristian Pentus ja Neway AD OÜ partner Jaan Naaber.

Võitjate juhendaja Heli Rannik jäi oma õpilaste esitusega väga rahule. Ühtlasi kiitis ta ürituse korralduslikku poolt: „Võistlus oli selgelt läbimõeldud ja hästi organiseeritud.“ Tallink Grupi esindaja Ulvi Reinurmi sõnul oli innustav näha, et noored andsid endast parima. „Saime mitmeid häid ideid, mida edasiseks kõrva taha panna,“ märkis Reinurm. Ta andis noortele ka kaks soovitust: „Esiteks, olge esinemisel julgemad. Samuti soovitan ma tulevastel ettevõtjatel keskenduda pigem ühele ideele ja selle tervikuks viimistlemisele.“

Disainistuudio Neway AD partner Jaan Naaber, kes oli samuti üks žürii liikmetest, pidas võistlusülesandeid üsnagi keerulisteks ja mitmetahulisteks, kuid leidis, et noored said nendega hästi hakkama. Naabri arvates on võistlused, kus noored peavad end tõestama suurettevõtte silmis, väga vajalikud. „Võimalus tegeleda reaalse probleemiga ja saada tagasisidet ettevõtetelt endilt annab tulevastele ettevõtjatele väärtusliku kogemuse,“ lisas ta.

Võistlustulle astusid 36 õpilast neljaliikmeliste võistkondadena Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Majanduskoolist, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist, Kuressaare Ametikoolist, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Narva Kutseõppekeskusest ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Kutsevõistlust „Äripäevad 2015” korraldasid SA Innove ja Tartu Kutsehariduskeskus. Järgmisel aastal toimub võistlus tänavuste võitjate juures, Tallinna Majanduskoolis.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Lisainfo Äripäevade võistlusest: http://bit.ly/Aripaevad-2015Siim Kumpas