Avaleht / Uudised

Täna selgub Eesti parim noor raamatupidaja

24.04.2015

Täna, 24. aprillil toimuvad Innove eestvedamisel Tallinnas üleriigilised raamatupidajate kutsemeistrivõistlused, kus panevad oma oskused proovile majandusarvestuse, raamatupidamise, väikeettevõtluse ja ärikorralduse kutseõppurid üle Eesti.

Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimehe Margus Tammeraja sõnul on enamikest Eesti kutseõppeasutustest tulevad raamatupidajad väga asjalikud ja omandanud teadmised tublide õpetajate käe all. „Õpinguid lõpetavate raamatupidajate kutseeksamite soorituse keskmine tase on aastaid olnud üle 80%, mõne kooli puhul isegi 100%,” tõdes Tammeraja. „Professionaalsed raamatupidajad on alati nõutud nii avalikus, äri- kui ka kolmandas sektoris,” lisas Tammeraja. Tema sõnul oodatakse tänaselt raamatupidajalt sisuliste teadmiste kõrval järjest enam orienteerumist IT-lahendustes, mis muudavad suhteliselt rutiinse töö aasta-aastalt üha tõhusamaks.

Tänavusel võistlusel võtavad mõõtu 20 kutseõppurit Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Olustvere Teenindus- ja Majanduskoolist, Hiiumaa Ametikoolist, Narva Kutseõppekeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist, Tartu Kutsehariduskeskusest, Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolist, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest ja Tallinna Majanduskoolist.

Raamatupidajate kutsevõistluse eesmärk on tugevdada majandusarvestuse eriala head mainet, ühtlustada õppetaset, vahetada kogemusi ning innustada õppureid ja koole saavutama paremaid õpitulemusi. Kutsemeistrivõistlusi korraldab SA Innove.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Lisainfo ja täpne ajakava: http://bit.ly/1bzJl0ISiim Kumpas