Avaleht / Uudised

Põhja-Eesti Rajaleidja keskus korraldab noortele suvetöö messi

24.04.2015

Täna, 24. aprillil kell 15–18 toimub Kesklinna noortekeskuses (Raua 23, Tallinn) suvetöö mess, kuhu on oodatud kõik noored, kes suveks tööd leida soovivad. Päeva jooksul toimub mitmeid töötube, kus õpetatakse noori elulookirjeldust koostama ja töövestlusel edukalt hakkama saama ning tutvustatakse nende õigusi tööturul.

Teema aktuaalsust ilmestab kõige paremini noorte endi suur huvi. Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriinfo spetsialisti Kadri-Ann Lee sõnul on ürituse Facebooki lehel end tulijaks märkinud enam kui 1800 inimest. “Eeldasime, et noortel on teema vastu huvi, kuid me ei osanud arvata, et see nii suur on,” rõõmustas Lee.

Messile on kutsutud tööandjad, kes pakuvad tööd eelkõige alla 18-aastastele noortele. Teiste seas on oma tuleku kinnitanud Tallink Grupp AS, Premier Restaurants Eesti AS (McDonalds), Nordic Hotel Forum, AS Sokotel, Eesti Tarbijateühistute Keskühistu (Maksimarket, Konsum jt), ISS Eesti, Maxima Eesti OÜ, ja LPP Estonia OÜ (Reserved, Cropp, House ja Mohito).

Lisaks ettevõtetele ootavad noori Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriinfo spetsialistid ja karjäärinõustajad, töövahendusportaali CV Keskus esindajad, Euroopa Noored, Vabatahtlike värav, SA Kutsekoda/Europassikeskus, Töötukassa ja SA Õpilasmalev.

Rajaleidja on SA Innove juhitav hariduse tugiteenuste võrgustik, kuhu kuulub 16 maakondlikku keskust ja arenduskeskus. Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas.Siim Kumpas