Avaleht / Uudised

Eesti parim noor raamatupidaja tuleb Pärnumaalt

25.04.2015

Eile, 24. aprillil toimusid Tallinnas SA Innove korraldatud üleriigilised raamatupidajate kutsemeistrivõistlused, kus parimaks osutus Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Mari Ann Randpõld. Teisele kohale tuli Narva Kutseõppekeskuse õpilane Alla Krivonossenko ning kolmandat kohta jagasid Mari Sutri Tallinna Majanduskoolist ja Jaanika Karp Tartu Kutsehariduskeskuses. Eesti Raamatupidajate Kogu tunnustas esikolmikut 5. taseme raamatupidaja kutsetunnistusega.

“Rebimine oli täna väga tihe,” kommenteeris toimunut võistlusjuhendi koostaja EBSi juhtimiskoolituskeskuse lektor filosoofiadoktor Juta Tikk. “Esikolmik sai paika pandud minimaalse punktide vahega, kusjuures kõik olid erinevatest koolidest,” lisas ta. Tema sõnul ilmestab see selgelt noorte raamatupidajate kõrget taset. Kõige rohkem raskust valmistasid võistlejatele juhtimisarvestuse ülesanded, kuid parimad said ka nendega suurepäraselt hakkama.

Tänavusel võistlusel võtsid mõõtu 20 kutseõppurit Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Olustvere Teenindus- ja Majanduskoolist, Hiiumaa Ametikoolist, Narva Kutseõppekeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist, Tartu Kutsehariduskeskusest, Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolist, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest ja Tallinna Majanduskoolist.

Raamatupidajate kutsevõistluse eesmärk on tugevdada majandusarvestuse eriala head mainet, ühtlustada õppetaset, vahetada kogemusi ning innustada õppureid ja koole saavutama paremaid õpitulemusi. Kutsemeistrivõistlusi korraldab SA Innove.

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Täpsem võistluse info ja ajakava: http://bit.ly/1bzJl0I

Raamatupidajate kutsevõistluse fotogalerii: http://on.fb.me/1DrURSE

Pressiteatele on lisatud foto I koha saavutanud Mari Ann Randpõllust, kes esindas Pärnumaa Kutsehariduskeskust. Foto – SA Innove.Siim Kumpas