Avaleht / Uudised

Eesti nõustab Gruusia üldharidussüsteemi korrastamist

15.05.2015

Gruusia ja Eesti haridus- ja teadusministeeriumid ning sihasutus Innove sõlmisid eile koostöömemorandumi, mille kohaselt abistab Eesti oma teadmiste ja kogemustega Gruusiat sealse üldharidussüsteemi korrastamisel. Koostööd rahastab Eesti Välisministeerium.

„Peaaegu kümme aastat on Eesti toetanud Gruusia kutsehariduse arengut,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets pärast memorandumi allkirjastamist. „Nüüd saame rõõmustada selle üle, et koos hakkame uuendama Gruusia üldharidussüsteemi ja selle töö käigus on mõlemal riigil võimalus teineteiselt õppida.“

Ühiselt võetakse ette Gruusia üldhariduse õppekavade ja õpetajate täiendkoolitussüsteemi uuendamine ning üldhariduse strateegia väljatöötamine.

Praegu Gruusias viibiv Haridus- ja Teadusministeeriumi ning sihtasutuse Innove delegatsioon tutvub sealse riikliku hariduse infosüsteemiga, Mermisi kõrgkooli näitel kutsehariduse korraldusega ning Gruusia ja Saksamaa rahvaülikoolide liidu koostööga.

Eile õhtul kohtus delegatsioon Gruusia haridus- ja teadusministri Tamar Sanikidzega, kelle juuresolekul allkirjastati koostöömemorandum.

Eesti ja Gruusia haridus- ja teaduskoostöö on kestnud pikka aega. Alates 2007. aastast on Eesti kutseõppeasutused nõustanud Gruusiat kutsehariduse arendamisel. Eestis õpib käesoleval õppeaastal 110 Gruusia üliõpilast, Eesti ja Gruusia ülikoole seovad mitmed koostöölepingud. Eestlased on Gruusia teadlasi haaranud kaasa ka Euroopa teadusprojektidesse.

Vaata videolõiku memorandumi allkirjastamisest