Avaleht / Uudised

Keelekümbluskeskuse kutsel koolitavad õpetajaid eksperdid Minnesota Ülikoolist

25.05.2015

25.- 29. maini toimub Tallinna Sokos Viru Hotelli Konverentsikeskuses SA Innove keelekümbluskeskuse eestvedamisel kahesuunalise keelekümbluse ja keelekümbluse õpetajakoolituse seminar. Seminari on läbi viima kutsutud valdkonna tunnustatud ja laia keelekümbluse kogemusega eksperdid Diane Tedick ja Tara Fortune Ameerika Ühendriikidest Minnesota Ülikoolist.

Seminar on suunatud kõigile kahesuunalise keelekümblusega liitunud Eesti lasteaedade õpetajatele, kes hakkavad 2015. aasta septembrist töötama kahesuunalise keelekümbluse rühmades. Samuti oodatakse koolitustele keelekümblusprogrammi partnereid õpetajakoolituse valdkonnas ja piirkondlikest koolieelsete lasteasutuste eesti keele kui teise keele metoodikakeskustest.

Kahesuunalise keelekümbluse programm pakub eesti ja vene kodukeelega lastele kakskeelset õppekeskkonda lasteaias, võimaldades neile õppimist ja arenemist mõlemas keeles ja kultuuriruumis. Esimesed lasteaia rühmad avatakse 2015/2016 õppeaastal Tartus, Pärnus, ja Tapal.

Sihtasutus Innove koordineerib kahesuunalise keelekümblusprogrammi ettevalmistust ja käivitamist, seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Ameerika Ühendriikide ekspertide seminari rahastavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Ameerika Ühendriikide saatkond.


Lisainfo:

Karin Piirsalu
SA Innove keelekümbluskeskuse peaspetsialist
karin.piirsalu@innove.ee
Tel. 735 0642