Avaleht / Uudised

Omavalitsused saavad toetust taotleda lapsehoiukohtade loomiseks

16.06.2015

29. juunil avaneb Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvoor suuna „Sotsiaalse kaasatuse suurendamine“ meetmes „Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0–7-aastastele lastele". Kokku jagatakse projektidele 4 885 056 eurot Euroopa Sotsiaalfondi toetust, mis võimaldab luua juurde ligi tuhat uut lasteaia- või lapsehoiukohta üle Eesti.

Toetust on oodatud taotlema kohalikud omavalitsused, kes võivad lapsehoiuteenuse osutamist või alushariduse andmist korraldada ise või hankida vastavad teenused erasektorist. Projektide raames on abikõlblik õpetaja, lapsehoidja ja lasteaia õpetaja abi palgakulu.

SA Innove struktuuritoetuste agentuuri tööelu keskuse juhataja Ülle Luide sõnul peavad projekti raames loodavad lapsehoiukohad aitama eelkõige lapsevanematel tööle naasta või tööl käimist jätkata ning lühendama kohalike omavalitsuste lasteaiajärjekordi.

Taotlusi saab Innovesse esitada 29. juunist kuni 31. augustini 2015 kl 17.00. Taotlusvooru tutvustamiseks toimuvad infopäevad Tallinnas ja Tartus.

Täiendav teave ja infopäevadele registreerimine