Avaleht / Uudised

Innove kutsub Arvamusfestivali Õpiorgu hariduse teemadel kaasa rääkima

10.08.2015

Arvamusfestivali Õpiorus toimub kahe päeva jooksul s.o 14. ja 15. augustil, neljal arutelualal on tosin inspireerivat mõttevahetust haridusega seotud teemadel.

Innove poolt algatatud teema „Elukool või elukestev õpe – kus õpime eluks tegelikult vajalikke oskusi?“ on laval ja arutlusel laupäeval, 15. augustil kell 15.00-16.30 uutmoodi õppimise alal.

Teemas tuleb juttu sellest, et tänapäev eeldab inimeselt suutlikkust teha pidevalt ja väga erinevaid valikuid oma elus ja karjääris, ümber õppida, ennast täiendada ja areneda – elukestvat õpet. Õppimine nii põhikoolis ja gümnaasiumis kui ka kutse- ja täiskasvanuhariduses peab toetama vastavate võimete, oskuste ja hoiaku kujunemist. Kuidas leiaks iga Eesti inimene just endale õiged teed ja valikud? Kuidas tagada, et hariduses poleks tupikteid ning iga inimese potentsiaal leiaks täieliku rakenduse? Mida saavad selleks teha hariduse korraldajad, tööandjad, õppijad ise?

Arutavad Piret Tatunts (Tartumaa Rajaleidja keskuse juht), Marko Ala (Oot-oot tegevjuht), Andrus Mõttus (Tartu Kutsehariduskeskuse direktor) ja Vahur Ausmees (Tallinki personalidirektor). Modereerib Mari Karm.

Ootame kõiki hariduse valdkonna ja selles kaasa rääkida soovivaid inimesi kaasa mõtlema!

Arvamusfestivali Õpioru kava ja põhjalik info.
Õpioru kommuun Facebookis.
Arvamusfestivali Facebooki leht ja koduleht.