Avaleht / Uudised

Innove käis Paide Arvamusfestivalil

16.08.2015

Reedel ja laupäeval toimus Paides juba kolmas Arvamusfestival. Laupäeval, 15. augustil oli ka Innove uutmoodi õppimise alal väljas teemaga „Elukool või elukestev õpe – kus õpime eluks tegelikult vajalikke oskusi?“

Juttu oli sellest, et tänapäev eeldab inimeselt suutlikkust teha pidevalt ja väga erinevaid valikuid oma elus ja karjääris, ümber õppida, ennast täiendada ja areneda – elukestvat õpet. Õppimine nii põhikoolis ja gümnaasiumis kui ka kutse- ja täiskasvanuhariduses peab toetama vastavate võimete, oskuste ja hoiaku kujunemist. Kuidas leiaks iga Eesti inimene just endale õiged teed ja valikud? Kuidas tagada, et hariduses poleks tupikteid ning iga inimese potentsiaal leiaks täieliku rakenduse? Mida saavad selleks teha hariduse korraldajad, tööandjad, õppijad ise?

Arutlesid Piret Tatunts (Tartumaa Rajaleidja keskuse juht), Marko Ala (Oot-oot tegevjuht), Andrus Mõttus (Tartu Kutsehariduskeskuse direktor) ja Vahur Ausmees (Tallinki personalidirektor). Modereeris Mari Karm.

Arutelust jäi kõlama, et igal inimesel on oma tee ja inimeste eluvalikud ja valikute tegemise hetked ongi erinevad. Elukool tuleb niikuinii ja elukestev õpe on tänases maailmas paratamatu. Iga paneelis osaleja sai ka välja öelda, mida tema isiklikult oma mõjuulatuses ära teeb elukestva õppe toetuseks. 

Vaata videolõiku, kus Tartumaa Rajaleidja keskuse juht Piret Tatunts räägib, millised mõtted jäid arutelust enim kõlama. Teised videod on leitavad siit.