Avaleht / Uudised

Kutsevõistlusel „NobeNõel 2015″ valiti Eesti parim noor õmbleja

30.11.2015

Võistlusel osalesid rätsepa ja rõivaõmbleja eriala õpilased Tartu Kutsehariduskeskusest, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, Tallinna Tööstushariduskeskusest ja Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Kutsevõistlustel saavutas I koha Kristina Fjodorova Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest; II koha Merle Ojasoo Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ja III koha Merje-Liis Vaher Tartu Kutsehariduskeskusest.

Võistlejal tuli kolme tunni jooksul valmistada individuaaltööna väljalõigatud detailidest pluus. Võistlustöid hindas kolm kohtunikku, kusjuures tähelepanu pöörati ka tööpaiga korrashoiule ning tehnoloogia kasutamise põhjendatusele.

Koolidevahelise kutsevõistluse „NobeNõel 2015“ eesmärk on populariseerida Eestis tekstiili- ja nahatöötluse õppekavarühma erialasid ning pakkuda senisest tõhusamat koostööd koolide, ettevõtete ning sotsiaalpartnerite vahel praktika korraldamisel ja õppekavade arendamisel.

Võistlust korraldas Sihtasutus Innove koos Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusega.

SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Vaata võistluste galeriid ja koondtulemusi siit.


Lisainfo: Eeva Sirel
kutsehariduse kommunikatsioonispetsialist
telefon 735 0762 või 5347 6575
eeva.sirel@innove.ee