Avaleht / Uudised

Eesti parim noor müürsepp tuleb Viljandist

20.12.2015

Neljapäeval, 17. detsembril selgusid Viljandi Kutseõppekeskuses toimunud kutsevõistlusel „Jõulukellu 2015” parimad noored müürsepad.

Esikoha võitis Viljandi Kutseõppekeskuse õpilane Ralf Raaga, teisele kohale tuli Märt Moorbach Haapsalu Kutsehariduskeskusest ja kolmanda koha pälvis Vladislav Melis Sillamäe Kutsekoolist. Neile järgnesid esikuuikus Silver Heinroos Tallinna Ehituskoolist, Leho Neemsalu Rakvere Ametikoolist ja Taavi Tuimann Järvamaa Kutsehariduskeskusest.

"Võistlustel läks kõik hästi. Olen õnnelik, et pidasin pingele vastu," kommenteerib oma tulemust esikoha saanud Ralf Raaga. Vastne noor meister, kes otsustas kutsekooli õppima minna peale põhikooli lõpetamist, on valikuga rahul ning see kajastub ka tulemustes – noormeest tahavad tagasi kõik ettevõtted, kus ta siiani praktikal on käinud. Tulevikus plaanibki Raaga ehitusettevõttes ehitajana tööd leida. Vahepeal tuleb aga minna Abu Dhabisse, et seal 2017. aastal kutsehariduse maailmameistrivõistlustel "WorldSkills" Eestit esindada.

„Võistlustel kerkis esile kolm tööd, millest lõpliku tulemuse andis alles mõõtmine," ütles Anmeri OÜ esindaja ja võistluse peakohtunik Priit Alas. Seekordsel võistlusel, kus tuli kahe päeva jooksul laduda Wienerbergeri FAT – tellistest väligrill, oli eriti oluline puhta vuugi tegemise oskus. Peakohtuniku kinnitusel on puhta vuugi ladumine kõrgema kvalifikatsiooni näitaja ning kogenud silm tabas võistlustel mitut potentsiaalset tulevast meistrit. Tema sõnul on "Jõulukellul" osalenud noortel tööturule sisenedes suur eelis: "See tähendab, et oled oma koolis juba teatud kadalipu läbinud ja teiste hulgast välja valitud."

Kutsemeistrivõistlus „Jõulukellu” on mõeldud ehituserialade õpilastele, kes panevad omandatud teadmised ja oskused proovile müürsepatöös. Tänavu toimus võistlus üheteistkümnendat korda ning võistlustules oli 11 noort. Võistlust korraldas Viljandi Kutseõppekeskus koos Sihtasutuse Innove, Wienerberger AS-i ja Weber Saint-Gobain Ehitustooted AS-iga.

SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös. SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Pildigalerii on leitav SIIT.