Avaleht / Uudised

Neljapäeval saavad avalöögi 2016. aasta kutsemeistrivõistlused

09.03.2016

Juba sel neljapäeval, 10. märtsil saab kolme ehituseriala esindajate mõõduvõtuga alguse sellekevadine kutsemeistrivõistluste periood.

Kolme kuu jooksul toimub üle Eesti kakskümmend viis erineva eriala võistlust, kuhu oodatakse osalema üle 250 noore kõikidest Eesti kutseõppeasutustest, samuti külalisi naaberriikidest.

„Kutsemeistrivõistlustel osalemine on Eesti noorte meistrite jaoks tähtis osa õppetööst ning pakub tublimatele võimalust ka Eestist kaugemale jõuda. Mitmel erialal on parimatel võimalus konkureerida Eesti esindajaks rahvusvahelistele võistlustele EuroSkills ja WorldSkills“, ütleb Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets ning lisab: „Kõiki võitjaid autasustatakse kui oma valdkonna noori meistreid ning vabariigi parimaid, mis annab neile konkurentsieelise tööturul kandideerimiseks“.

Erinevalt viimasest paarist aastast toimuvad kutsevõistlused sel korral seitsmes erinevas maakonnas ja kolmeteistkümnes erinevas kutseõppeasutuses, lisaks on mitmed võistlused seotud erinevate messide ja laatadega.
„ Sel aastal võtsime eesmärgiks liikuda senisest enam regionaalseks ja tõmmata rohkem tähelepanu koolidele endile. Selle aasta kogemuse pinnalt soovime leida head mudelit maakondade ning kutseõppeasutuste suuremaks kaasamiseks suursündmuse Noor Meister ettevalmistusse ja läbiviimisse tulevikus,“ kommenteerib Innove hariduse agentuuri juht Tanel Oppi.

Mitmetel võistlustel on sel aastal kavas muudatused, mis peaksid just publikule ja linnarahvale rohkem rõõmu pakkuma. Nii kaunistavad näiteks maikuus Tallinna Lillefestivali raames toimuval maastikuehitajate kutsemeistrivõistlusel valminud aiakujundused Tornide väljakut sügiseni. Samuti on püütud võimalusel võistlused üles ehitada pealtvaatajate huvist lähtuvalt. Näiteks on võistlusalade atraktiivsust silmas peetud juba teist korda Türi Lillelaadal peetavatel ning eelmisel aastal palju huvi äratanud noortalunike võistlustel.

10.-11. märtsil võtavad Tallinna Ehituskoolis mõõtu parimad noored plaatijad, ehitusviimistlejad ning mööblitislerid. Kokku osaleb võistlustel 32 noort kutseõppurit 16 kutseõppeasutusest üle Eesti. Kõiki huvilisi oodatakse võistlejatele kaasa elama neljapäeval ajavahemikus 8.30-18.30 ja reedel kell 8.30-11.00. Parimad noored ehituserialade noored meistrid selguvad reedel alates kell 17.00. Täpsem võistluste ajakava on leiab SIIT, fotoreportaaži võistlustest näeb jooksvalt kutseharidus.ee Facebook’i lehel.

Ehituserialade võistusi toetavad Haridus- ja teadusministeerium, Euroopa Sotsiaalfond, Tallinna Ehituskool, Eesti Mööblitootjate Liit, Knauf SIA, Mira Ehitusmaterjalid OÜ, Gyproc/Saint-Gobain Ehitustooted AS, Henkel Balti OÜ, JELD-WEN Eesti AS, Tesa tape UAB Eesti, Tikkurila AS ja VivaColor.

 

Kutsemeistrivõistlusi korraldab Sihtasutus Innove Euroopa Sotsiaalfondi toetusel koos koolide, erialaliitude ning ettevõtetega. Täpse võistluste ajakava leiab SA Innove kodulehelt: http://www.innove.ee/et/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/kalender/2016

Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Lisainfo: Eeva Sirel, SA Innove kutsehariduse kommunikatsioonispetsialist, telefon 735 0762, eeva.sirel@innove.ee