Avaleht / Uudised

Selgusid kaubanduserialade 2016. aasta noored meistrid

17.03.2016

15. märtsil selgitasid 26 kaubanduserialade kutseõppurit üheksast erinevast kutseõppeasutusest, kes neist on 2016. aasta Eesti parimad noored meistrid müüja-klienditeenindaja ning müügikorraldaja erialadel.

Parim müüja-klienditeenindaja 2016 põhikooli baasil on Anne-Liis Kanev Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Talle järgnesid Aivi Oja Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ning Jelizaveta Kuznetsova Tallinna Tööstushariduskeskusest.
Parimaks müüja-klienditeenindajaks 2016 gümnaasiumi baasil ning töökohapõhises õppevormis tunnistati Maire Vares Valgamaa Kutseõppekeskusest. Teisele kohale tuli Kadri Pruuli, samuti Valgamaa Kutseõppekeskusest ja kolmanda koha saavutas Heili Talpsepp Väike-Maarja Õppekeskusest.
Eesti parim müügikorraldaja 2016 on Marlin Pruuli Tallinna Teeninduskoolist, teise koha napsas Mariliis Talvoja Järvamaa Kutsehariduskeskusest ning kolmanda pälvis Jane Nilov Tallinna Teeninduskoolist.

„Kaupmeeste Liidu esindajana on mul hea meel, et juba üle 20 aasta peetud võistlus on alati mitmekesine, huvitav nii võistlejatele, kohtunikele kui ka pealtvaatajatele.“, ütleb Marika Merilai Eesti kaupmeeste Liidust ning lisab: „Võistlejate tase oli ühtlane, mistõttu võitjate väljaselgitamisel olid punktide vahed väga väikesed“.

Kaubandusvaldkonna kutsevõistlus 2016 on iga-aastase kutsevõistluse traditsiooniline jätk müüja-klienditeenindaja ja müügikorraldaja kutsealaste teadmiste väärtustamiseks. Võistluse eesmärgid on tugevdada kaubandusvaldkonna mainet, jagada uusi ideid ning tugevdada suhteid kaubandust õpetavate koolide õppijate õpetajate ja tööandjate vahel, lisaks selgitada välja kaubanduse õppekavarühma erialade parimad õppijad.

Võistluste galerii leiab siit.

Võistlusi korraldab Sihtasutus Innove koostöös Lääne-Viru Rakenduskõrgkooliga ning nende läbiviimist toetavad Haridus- ja teadusministeerium, Euroopa Sotsiaalfond, Eesti Kaupmeeste Liit, Coop Eesti Keskühistu, Kaupmees & KO AS, Selver AS, Bauhof Eesti UÜ, Prisma Peremarket AS, Weekend Eesti OÜ, Koduekstra OÜ, Kaubamaja AS, Stockmann AS ja Rimi Eesti Food AS.