Avaleht / Uudised

Innove kutsub Eesti koole ja lasteaedu aine- ja keeleõpet lõimima

03.04.2016

Lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe) kuud tähistatakse Eestis seitsmendat aastat. Selle aja jooksul on lõimitud õpet hakanud kasutama lisaks keelekümblusprogrammiga liitunud 36 koolile ja 63 lasteaiale ka 10 kutseõppeasutust. Rahvusvaheline praktika näitab, et keele ja aineõppe oskuslik ühendamine on üks tõhusamaid keele omandamise viise.

Tallinna Inglise Kolledž kasutab oma õppetöös samuti lõimitud aine- ja keeleõpet ning kooli direktor Toomas Kruusimägi sõnul tasub seda kindlasti ka teistel koolidel proovida: „ Kuna lõimitud aine- ja keeleõpe puhul kaasnevad ühe pingutusega mitmed tulemused ning lisaks on see ka ökonoomne, aja- ja rahasäästlik, julgustame kõiki Eesti koole astuma samme eri keeltes aineõppe korraldamiseks.“

SA Innove õppekava ja metoodikakeskuse juhataja Natalja Mjalitsina sõnul LAK-õpe levib ennekõike vene õppekeelega asutustes, kuid kindlasti on mõistlik selle laialdasem kasutuselevõtt just eestikeelsetes koolides:  “Kuna õpetamisviis lähtub õppijast ja tähtsad on koostöö, üksteise kuulamine ja rääkimine, on lõimitud aine- ja keeleõppe põhimõtete rakendamine toeks igale lapsele ning õpilasele sõltumata tema vanusest ja õppekeelest.“

Teemakuu raames toimub sadakond tutvustavat üritust üle Eesti. Üritustel saab näha ja kuulda lõimitud õppe kasutamispraktikatest Eestis ja maailmas. Lõimitud keele- ja aineõpet tutvustavatesse üleriigilistesse ja piirkondlikesse tegevustesse on kaasatud paljud lapsed ja õpetajad.

Lõimitud aine- ja keeleõppe kuu ürituskalendriga on võimalik tutvuda Innove kodulehel. 

Kuu tippsündmuseks on 6. aprillil Tallinnas, Radisson Blu Hotel Olümpias kell 10.00 algav päev: Lõiming õppes, võimaluste paljus. Keeled suus, teed lahti. Üritusel astuvad üles mitmed keeleõppe eksperdid nii Eestist kui mujalt. Ürituse päevakavaga saab tutvuda siin. 

Meediakanalite esindajad on üritustele teretulnud. Oma tulekust palun teatada: anneli.aab@innove.ee

Lõimitud aine- ja keeleõppe kuud korraldab Sihtasutus Innove koos Haridus- ja Teadusministeeriumi, LAK-õppe võrgustiku ja teiste partneritega.