Avaleht / Uudised

Eesti parim restoraniteenindaja tuleb Pärnumaa Kutsehariduskeskusest

03.04.2016

Neljapäeval ja reedel toimunud Eesti parima restoraniteenindaja kutsemeistrivõistlustel võttis kaasvõistlejate ees ülekaaluka võidu Erik Tammeleht Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Teise koha sai Keidy Kadak Haapsalu Kutsehariduskeskusest ja kolmanda koha Liina Suur Tartu Kutsehariduskeskusest.

Esmakordselt kahel järjestikusel aastal Eesti parimaks restoraniteenindajaks ja nooreks meistriks nimetatud Erik Tammeleht napsas maksimumpunktid kokku kaheteistkümnes hindamiskategoorias. „Pinge oli kindlasti suurem, sest teadsin, et minult kui eelmise aasta võitjalt oodati palju. Samas on mul hea meel, et suutsin seda pinget hoida ja parimat taset näidata“.

Kolmteist võistlejat kaheksast Eesti kutseõppeasutusest näitasid esimesel päeval oma oskusi table boxing’us (laua linutamine), salvrätikute voltimises, puuviljade lõikamises ja flambeerimises, piduliku lõunasöögilaua katmises, piduliku lõunasöögi teenindamise ettevalmistamises ning lõunasöögi teenindamises. Teisel võistluspäeval võeti mõõtu kokteilide valmistamises, püstijalavastuvõtu ettevalmistamises ja püstijalavastuvõtu teenindamises. Võistlejaid hinnati kokku viieteistkümnes kategoorias.

Võistluste peakorraldaja Tiiu Parm Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidust kommenteerib sel aastal esmakordselt kasutusel olnud võistlusformaati: „Rahvusvaheliste võistluste EuroSkills ja WorldSkills formaadiga läbi viidud võistlus toimis hästi. Platsil toimus korraga mitu tegevust, kõigil oli kogu aeg midagi käsil ja pealtvaatajatel oli võistlusi huvitavam jälgida.“

Võistluste võitja Erik Tammeleht sõidab Eestit esindama aasta lõpus Göteborgis toimuvatele rahvusvahelistele Euroopa kutsemeistrivõistlustele EuroSkills 2016. Ettevalmistused nendeks võistlusteks juba käivad.

Kui Eesti osaleb 2017. aastal Abu Dhabis toimuvatel maailmameistrivõistlustel WorldSkills 2017, on Erik Tammelehel võimalus Eesti tiimi liikmena ka seal oma head taset näidata.

Võistluste galeriid saab vaadata siit.

Parima restoraniteenindaja võistlusi korraldas SA Innove koostöös Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liiduga. Võistluste läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja teadusministeerium, Tallinna Teeninduskool, Eesti Barmenide Assotsiatsioon, Double Service OÜ, All Fresh OÜ, Service Skills OÜ, Teeninduskvaliteet OÜ, Kaeralill OÜ ja Export Marketing OÜ.