Avaleht / Uudised

Rajaleidja karjäärikohvik avab infomessil Teeviit neljandat korda uksed

28.11.2012

Rajaleidja karjäärikohvik avab infomessil Teeviit neljandat korda uksed
 

SA Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskuse eestvedamisel võib juba neljandat aastat järjest noorte infomessilt Teeviit leida Rajaleidja karjäärikohviku. 

Rajaleidja karjäärikohvik pakub noortele võimalust enne messisaginasse sisenemist oma plaanidest rääkida karjäärispetsialistiga. Rajaleidja karjäärikohvikust saavad õpilased eelnevalt järgi uurida, millistel erialadel on mõttekas õppida, millised erialad sobivad nende isikuomadustega või milline kool õpetab huvipakkuvat eriala. Karjäärikohviku menüüs on ka spetsiaalselt messi tarbeks koostatud test, mis aitab välja selgitada noore isikuomadused ja sobivad erialad. Testitulemusi saab personaalselt analüüsida ka koos karjäärinõustajaga, kes aitab näha erinevaid nüansse. 

Lisaks tutvustatakse noortele maakondlike Rajaleidja karjäärikeskuste võrgustikku ning Rajaleidja portaali, kui võimalust, kust saab seoses oma tulevikuvalikutega aastaringselt nõu ja tuge. Kolme päeva jooksul töötab kohvikus ettekandjatena 29 noorte teavitamis- ja nõustamiskeskuse ehk Rajaleidja keskuse karjäärispetsialisti, 17 noort vabatahtliku ning 9 SA Innove töötajat. Silmatorkava Karjäärikohviku leiab Teeviidal C halli sissepääsu juurest. Teeviit toimub 29.11.-01.12. 

Karjäärikohvikut toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Sotsiaalministeerium, Euroopa Sotsiaalfond, Elukestva Õppe Programm, Eesti Noorsootöö Keskus ja Harju Maavalitsus.

Rajaleidja portaali ja keskuste haldamise ja arendamisega tegeleb SA Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskus.

 

Lisainfo:

Kati Raudsaar
koordinaator
52 58569
kati.raudsaar@innove.ee
www.rajaleidja.ee/karjaarikohvik