Avaleht / Uudised

Tallinnas võisteldi parima noore keevitaja tiitlile

08.04.2016

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis võistles kaheksateist mehaanika ja metallivaldkonna eriala kutseõppurit üheksast kutseõppeasutusest Eesti parima keevitaja tiitlile.

Tasavägises võistluses napsas põhikooli baasil võistlejate grupis võidu Andrei Kamornikov Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest, keskkooli baasil õppijate grupis võidutses Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli õpilane Andrei Mahno. Neile järgnesid esimeses grupis Vladislav Mazakov Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolist ning Ott Jan Hendrikson Tartu Kutsehariduskeskusest. Keskkooli baasil õppurite grupis läks ka teine koht Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli Ilja Vostrikovile. Kolmanda koha pälvis Aleksandr Mihhailov Sillamäe Kutsekoolist.

Võistluste peakorraldaja Anu Kull Lasnamäe Mehaanikakoolist ütleb, et seekordse võistluse märksõnaks oli kvaliteet. „Kõiki näidiseid hinnati visuaalselt, nagu koolides tavaks. Kuid erinevalt tavapärasest murti seejärel keevitusõmblused kas katki või kontrolliti neid ultraheliga. Nii oli selge, et pealt ilusa õmblus on kvaliteetne vaid siis, kui see on ka tehniliselt korrektselt teostatud“.

Võistluse peakohtunik Raul Rosin (RKR Seadmed OÜ) tõi võistluse kokkuvõttena välja kolm punkti. Esiteks on osalejate tase eelmise aastaga võrreldes tõusnud ning muutunud ühtlasemaks. Teiseks märkis ta, et liiga palju jäeti enne keevitamist metall puhastamata ning kolmandaks - testi tulemused näitasid, et teoreetiliste teadmiste tase on päris nõrk. Kaasaegsele keevitajale ei piisa lihtsalt keevitamisest, tunda tuleb ka teooriat.

„Täna vajavad kvalifitseeritud töötajaid kõik tööstusettevõtted, olenemata ettevõtte suurusest ja tegevusalast. Suur tööstuskontsern BLRT Grupp pole ses mõttes erand. Toetame mis tahes algatusi, mis rõhutavad tehniliste rakenduserialade olulisust. Keevitaja haridus ja töökogemus annavad noortele head väljavaated leida tulevikus meelepärane töökoht. See võistlus on hea võimalus noortel endast märku anda, testida oma võimeid ja oskusi. Ka võib see saada neile tõhusaks hüppelauaks töömaailma, saadud kogemus aga aitab jõuda kutsemeisterlikkuse uuele tasemele,“ rõhutas ettevõtmise tähtsust BLRT Grupi kommunikatsioonidirektor Karina Kond.

Mehaanika- ja metallivaldkonna erialad on viimastel aastatel saanud noorte seas üha populaarsemaks. Eelkõige on suurenevat huvi tunda keskkooli baasil õppijate seas. Jätkuvalt on kõige suurem huvi keevitaja kutseõppe vastu, kuid märkimisväärselt on suurenenud huvi ka nende metallitöö kutsete vastu, mis võimaldavad kasutada kaasaegseid IT-lahendusi.

Keevitajate kutsemeistrivõistlustel osales kaheksateist õpilast üheksast kutseõppeasutusest üle Eesti Võistlused olid individuaalsed ja koosnesid teooria testist ning kahest praktilisest ülesandest. Iga võistlustööd hindas kolm kohtunikku, kes jälgisid ka ohutusnõuete täitmist.

Keevitajate kutsemeistrivõistlust korraldas SA Innove koostöös Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooliga, võistluste läbiviimist toetasid BLRT Grupp, Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja teadusministeerium.