Avaleht / Uudised

Parim hooldustöötaja õpib Valgamaa Kutseõppekeskuses õpipoisiõppes

16.04.2016

Eile, 15. aprillil pandi Valgamaa Kutseõppekeskuses proovile tosina hooldustöötaja kutseala õppuri teadmised ja oskused eluliste situatsioonülesannete sooritamisel. Parimale hooldustöötajale tõi võidu meeskonnatööoskus ja tööalane õpikogemus.

Kutsemeistrivõistlusel tunnistati parimaks hooldustöötajaks Reena Tigas Valgamaa Kutseõppekeskusest, teise koha pälvis Heidi Uustalu Valgamaa Kutseõppekeskusest ja kolmanda koha Liina Pärn Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Tigase sõnul ei osanud ta võistluse esikohta oodata ja teda valdas võiduhetkel siiras rõõm. Võistluse suurimaks väljakutseks pidas ta praktiliste ülesannete sooritamist pealtvaajatate ees. „Hiljem teiste sooritust jälgides oli aega ka enda tegutsemise üle reflekteerida. Tuleb tunnistada, et mitmed toimingud, mida ma teoorias tean, jäid pingeolukorras tegemata,“ lisas Tigas.

Tigas õpib esimest aastat Valgamaa Kutseõppekeskuses hooldustöötaja kutsealal õpipoisiõppe õppekohal. „Töökohapõhise õppe kogemus toetas kindlasti minu tänast sooritust, sest mul on reaalne ettekujutus ametiga kaasnevatest ülesannetest ja katsumustest,“ tunnistas Tigas. Kutset innustas Tigast  omandama tööandja pärast aastast töökogemust.

Hooldustöötajate seltsingu juhatuse liige ja võistluse üks kohtunikke Heidi Naur-Šunkina, kes on ka ise kutsemeistrivõistlusel osalenud, rõõmustas, et võistlejatel pidas närv pingeolukorrale vastu. „Võitjale tõi kõige suurema punktiskoori meeskonnatööoskus paarisülesande sooritamisel. Kuid üldplaanis on kõikidel võistlejatel veel arenguruumi,“ lisas ta.

„Ülesannete näol oli tegemist tõsieluliste situatsioonide imiteerimisega. Seda arvesse võttes oli võistlejate tüüpveaks aeglane reaktsioon ja tegutsemine. Eluliselt tähtsate funktsioonide – teadvuse, hingamise ja pulsi – kontrollimine peab toimuma esimese 10-15 sekundi jooksul ning sellele toetudes arenema edasine õige tegutsemisviis,“ märkis Naur-Šunkina.

Apsudele vaatamata saatis Naur-Šunkina sõnul kõikide võistlejate toiminguid siirus ja südamesoojus. „Selliseid võistlusi korraldades loomegi kompetentse ja pädeva hooldustöötaja kuvandi,“ rõhutas ta.

Parima hooldustöötaja kutsevõistlusest võtsid osa 12 õppurit Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist, Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist, Valgamaa Kutseõppekeskusest, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Kuressaare Ametikoolist ja Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Võistluse fotogalerii: http://bit.ly/20Ks2O1. (Fotod: Maret Kuub)

Hooldustöötaja kutsemeistrivõistluse ülesande ja ajakavaga saab tutvuda SA Innove kodulehel.

Kõikide kutsemeistrivõistluste kulgu ja galeriisid näeb kutseharidus.ee Facebooki fännilehel.

Kutsemeistrivõistlust korraldas SA Innove koostöös Eesti Õdede Liidu ja Valgamaa kutseõppekeskusega. Võistluse läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.