Avaleht / Uudised

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppurid noppisid sekretäride kutsemeistrivõistlusel kaksikvõidu

20.04.2016

Eile, 19. aprillil Tallinna Majanduskoolis toimunud sekretäride kutsemeistrivõistlusel selgitati välja parimad noored sekretärid. Kaksikvõidu viisid koju Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppurid. 

Sekretäride kutsevõistluse esikoha pälvis Merle Juurik ja teise koha Kerli Korp Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Kolmandale kohale tuli Diana Paabel Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist.

„Tulin võistlusele eeskätt uue kogemuse ootusega ning kordasin valmistudes üle vajalikud õppematerjalid, sest võistlus on hea ettevalmistus ka maikuus toimuvaks kutseeksamiks. Võistluse esikoht oli selle juures suurepäraseks üllatuseks,“ kommenteeris võitu tippsekretäri tiitliga tunnustatud Merle Juurik. Tulevikus soovib Juurik oma teadmisi täiendada juhiabi erialal. 

Võistlusel võeti mõõtu kolmes etapis. Esimeses ülesandes tuli võistlejatel näidata dokumendivormistamise oskusi ja teises ülesandes pandi proovile õppurite teoreetilised teadmised erinevates sekretäritööd puudutavates valdkondades, nagu õigekeel, etikett, kultuur ja dokumendihalus. Kolmas ülesanne eeldas avaliku esinemise oskust ning võistlejail tuli peast esitada katkeid käitumisteemalistest raamatutest.

Võistluse žürii esinaise, TTÜ juhiabide halduskorralduse õppekava koordinaatori ja Eesti Juhi Abi Ühingu kutsekomisjoni liikme Sirje Orveti sõnul oli sarnaselt möödunud aastatele tänavuste võistlejate tase väga hea ning seda tänu sekretäritöö õppe ühtlustumisele. Särasilmsetele võistlejatele ülesanded Orveti sõnul suuri raskusi ei valmistanud, kuid sekretäritöö kirjalikus testis võinuks tulemused olla paremad.

„Tippsekretäri kutsevõistluse üks julge väljund on kindlasti see, et me ei küsi võistlejailt ainult õppeprogrammides sisalduva õppesisu kohta, vaid käsitleme kirjalikes testides ka silmaringi puudutavat ja täiendavaid erialaseid teadmisi. Nendes valdkondades võiks tulevased sekretärid oma teadmisi alati laiendada, et olla ettevõttes asjatundlikuks võtmeisikuks,“ lisas Orvet.

Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonnajuhataja Siim Sarapuu hindas žüriiliikmena võistlejate avaliku esinemise oskusi. „Tööandjate aspektist on sekretäritöö puhul tähtis kiire ümberorienteerumine, paindlikkus, informatsiooni kiire omandamise võime ja selgus teabe edastamisel. Sekretär on tihtipeale see, kes peab eristama olulist infot nii-öelda mürast ning otsustama, kellele, millal ja millist infot edastada,“ märkis Sarapuu. 

Võistluse fotogalerii (Fotod: Heikki Eljas)

Võistlusel osalesid 20 õppurit Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist, Tallinna Majanduskoolist, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist ning Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Võistluse juhendiga saab tutvuda SA Innove kodulehel

Kutsevõistlust korraldas SA Innove koostöös Eesti Juhi Abi Ühingu, Tallinna Majanduskooli ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.