Avaleht / Uudised

Selgusid parimad noored meistrid mehhatroonikas, rätsepatöös ja aianduses

22.04.2016

Kolmapäeval ja neljapäeval, 20.-21. aprillil toimusid Tallinna Tööstushariduskeskuses kutsemeistrivõistlused, kus nii rätsepa kui ka mehhatroonika eriala õppurid said proovile panna oma oskused. Mõlema kutseala parimad noored meistrid on Tallinna Tööstushariduskeskuse õpilased.

Rätsepate kutsemeistrivõistluse parima soorituse tegid Tallinna Tööstushariduskeskuse õppurid – parima rätsepa tiitli pälvis Mari-Liis Tamm ning teise koha Mari-Helen Saarna. Kolmandale kohale tuli Merje-Liis Vaher Tartu Kutsehariduskeskusest.

Parimaks rätsepaks tituleeritud rätsepa eriala teise kursuse õpilase Tamme sõnul oli võistluse kõige suuremaks väljakutseks ülesande täitmine etteantud ajaga. Võistlusülesandeks oli valmistada 10 tunni ja 30 minuti jooksul naiste voodriga jakk moedisainer Piret Pupparti moejoonise järgi.

Loe lisaks SIIT!

Mehhatroonikute paarisvõistluse esikoha pälvisid Arnold Kuusklaid ja Madis Lehtsaar Tallinna Tööstushariduskeskusest. Teisele kohale tulid Vladimir Plešankov ja Aleksandr Saso Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolist ning kolmandale kohale Andre Arvin Kirsi ja Taavi Leinasaar Tallinna Polütehnikumist.

Mehhatroonika eriala õppurid ehitasid võistlusel tootmisliini vastavalt juhendile, kasutades liini kokkupanemisel tööstuses pruugitavaid seadmeid ja komponente.

Loe lisaks SIIT!

Neljapäeval, 21. aprillil võistlesid Tartus Maamessil noore aedniku tiitli nimel seitse võistkonda neljast Eesti kutseõppekeskusest. Noorte aednike auhinnad viisid koju Räpina Aianduskooli õpilased.

Maamessil toimunud aednike kutsemeistrivõistlusel tunnustati esikohaga Marian Põldmetsa ja Jaan Tanvelit Räpina Aianduskoolist. Teise koha väärilise tulemuse tegid Serena Bersin ja Anna-Liisa Urm Luua Metsanduskoolist. Kolmandale kohale tulid Reta Poolak ja Birgit Kahur samuti Räpina Aianduskoolist.

Viieosalisel kutsevõistlusel tuli osalejatel oma oskusi tõestada taimede tundmises, pookimises ja istutamises, ehitada tuli lilletorne ja kastmissüsteeme ning teha selleks vajalikke arvutusi. Viimasena pandi proovile õpilaste tehnika tundmise oskused – trimmeri poolile tuli peale kerida jõhv.

Loe lisaks SIIT!

Lisainfot tänavuste kutsemeistrivõistluste kohta leiab SA Innove kodulehelt.

Kõikide kutsemeistrivõistluste kulgu ja galeriisid näeb kutseharidus.ee Facebooki fännilehel.

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. Kutsemeistrivõistluste läbiviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.