Avaleht / Uudised

Pea 2000 noort Tallinnast ja Harjumaalt otsisid eile toimunud töömessil tööd

27.04.2016

Põhja-Eesti Rajaleidja korraldatud töömess „Suveks tööle 2016” näitas, et noori tööotsijaid on rohkem kui neid, kes alaealistele tööd pakuvad.

Eile Tallinnas toimunud messile oli tulnud pea 2000 Harjumaa ja Tallinna noort kandideerima tööle, saama karjäärinõu ning tutvuma vabatahtliku töö võimalustega. Pikad järjekorrad võis leida iga organisatsiooni ja ettevõtte laua tagant ning noorte huvi suveks rakendust leida oli ilmne.

Teist korda toimunud töömessi peakorraldaja, Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriinfo spetsialist Triin Peterson sõnas, et sellel aastal oli huvilisi märgatavalt rohkem. „Oleme saanud ettepanekuid teha järgmine üritus suuremas messihallis ja vaadates kasvavat noorte tööotsijate hulka, on ettepanek täitsa kohane. Kuid lisaks noortele peavad messihalli täitma ka tööandjad, keda võiks samuti järjest juurde tulla,“ lisas Peterson, kes pidas üritust kordaläinuks.

Üritust väisanud noored tööotsijad, Triinu (13), Mari-Liis (14) ja Sigrid (15) jäid messiga rahule, kuigi leidsid ka, et üritus võiks toimuda suuremas ruumis. „Ma olen messil esimest korda ja väga palju rahvast on. Mess võiks toimuda mitu päeva ja suuremates ruumides, sest nagu näha, on huvi suur,“ rääkis Triinu.  „Alaealisel on raske tööle saada, kui tutvusi ei ole. Kuigi konkurents on ka siin suur, on see siiski hea võimalus otse kandideerida,“ rääkis Sigrid. „Kindlasti loodame, et mess toimub ka järgmisel aastal,“ arvas Mari-Liis.

Maret Kaldma AS Sokotel personalijuht koos kahe kolleegiga olid ühed neist, kes tulid messile pakkuma tööd alaealistele. „Teatavasti on hotellides mai keskpaigast augusti lõpuni kõrghooaeg, mil täiendavaid töökäsi on kõige enam tarvis. Messil pakume alates 17aastastele töövõimalust hommikusöögi teeninduses või tubade koristuses. Kuigi suurt huvi näitasid üles ka nooremad, siis seadusest tulenevalt on töötaja vanusele seatud piirangud,“ rääkis Kaldma.  Alaealiste palkamise kohta, leidis Kaldma, et tubli inimene on tubli inimene hoolimata vanusest ning AS Sokotel pakub meeleldi töökogemusi ka noortele.

Alla 18-aastastele noortele mõeldud töömessi „Suveks tööle 2016“ korraldas Põhja-Eesti Rajaleidja keskus. Noored said lisaks tööle kandideerimisele, rääkida ka karjäärispetsialistidega ning teiste noorte tegevusi toetavate organisatsioonide esindajatega.

Fotod: Evelin Männiste.