Avaleht / Uudised

Eesti noortele mõeldud tugisüsteem meelitas siia praktikale Saksamaa tulevased karjäärispetsialistid

03.05.2016

Täna alustavad oma kuuajalise praktikaga 3 noort saksa tulevast karjäärispetsialisti. Noored külastavad lisaks Tallinnale ka Rapla, Võru, Jõgeva ning Viljandi Rajaleidja keskuseid, et tutvuda Eesti haridussüsteemi ja karjääriteenustega.

Saksamaalt saabunud Svenja (20), Natalie (22) ja Angelina (21) ütlevad, et nad ootavad põnevusega eelseisvat kuud. „Eesti oli me esimene valik. Kui meile öeldi, et Eestis on väga hea noorte tugisüsteem ning meil on, mida õppida, oli valik loogiline,“ rääkisid Svenja ja Natalie. Angelina täiendas, et lisaks keelepraktikale ja kultuuri tundmaõppimisele, soovivad nad külastada ka saksa keele tunde, et näha kas noored oskavad siduda omandatavat keeleoskust oma tulevaste karjäärivõimalustega.

Sihtasutus Innove tegutseb Eestis Euroguidance keskusena, mis asub igas Euroopa riigis ja mille üheks rolliks on riikide vahel praktikute õpirände infot levitada. „Saksamaa riikliku tööturuasutuse poolt loodud kõrgkoolon võtnud sihiks, et kõik nende tudengid käiksid ka välispraktikal. Pikaajalise koostöö tulemusel rahvusvahelise õppevisiitide korraldamisel on ka need kolm noort siia saabunud,“ kommenteeris Innove hariduse tugiteenuste agentuuri rahvusvaheliste projektide juht Margit Rammo. „Tegu on esmakordse pilootprojektiga, kus Innove võtab vastu välispraktikante,“ rääkis Rammo, lisades, et projekti eesmärgiks on luua praktikutele nii Eestist kui Saksamaalt võimalus tutvuda tugiteenuste arengutega ja täiendada oma metoodikapaketti. Lisaks, olles ise õpirändajad, õpivad osalejad tundma teist kultuuri, arendavad oma erialast keeleoskust ja laiendavad oma professionaalset võrgustikku.

Saksa tulevased noored karjäärispetsialistid on siin pilootprojekti „Lifelong guidance in Estonia“ raames 2.-27.maini. Kuu aja jooksul käiakse praktikal Rapla, Võru, Jõgeva ja Viljandi Rajaleidja keskustes, saadakse ülevaade hariduse tugiteenuste süsteemist, külastatakse kohalikke haridusasutusi ja tutvutakse erinevate organisatsioonidega.