Avaleht / Uudised

IT-valdkonna kutsemeistrivõistluste võitjad õpivad Tartus ja Viljandis

25.05.2016

Eile, 24. mail lõppenud IT-spetsialistide kutsemeistrivõistlustel selgitati välja parim vabavara spetsialist ja parim Microsofti spetsialist. Vabavaraliste süsteemide parimaks tundjaks tunnistati Reini Tammeorg Tartu Kutsehariduskeskusest ning Microsofti spetsialistiks Tony Raud Viljandi Kutseõppekeskusest.

Parima vabavara spetsialisti, Tartu Kutsehariduskeskuse teise kursuse õpilase Reini sõnul valmistus ta võistluseks terve aasta. „Tunne on võimas, kogu vaev tasus end ikkagi ära,“ märkis Reini.

„Minu meelest on ägedad just suuremad ülesanded, nagu ka seekordsel kutsevõistlusel, mis on nagu legomaja ehitamine või pusle kokku panemine. Selline suure infra loomine on mõtteline töö,“ ütles Reini. „Eriti vägev tunne tekib siis, kui süsteem valmis saab. Tead, et oled midagi suurt teinud,“ lisas Tony, kes õpib samuti teisel kursusel.

Mõlemad noormehed leiavad, et IT-lahendused toetavad mugavamat, produktiivsemat ja efektiivsemat elukorraldust. Kutsevalikut tegeval noorel soovitavad Reini ja Tony IT-valdkonnaga tutvuda ning leida endale sobiv alavaldkond. „Valikuid ja võimalusi on palju, kuid IT ei ole kindlasti lihtne ala ning eeldab enamat kui arvuti kasutusoskust,“ lisas Tony.

Vabavara valdkonnas tuli teisele kohale Martin Vooremäe Viljandi Kutseõppekeskusest ning kolmandale kohale Mihkel Palmik Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Microsofti valdkonnas saavutas teise kohta Ruslan Miklaševics Tallinna Polütehnikumist ja kolmanda koha Rasmus Maipuu Haapsalu Kutsehariduskeskusest.

„Võistlejate tase on aastate lõikes läinud paremaks. Aina rohkem võistlejaid suhtub ülesande lahendamisse suurema tõsidusega ja see kajastub ka tulemustes,“ nentis Tallinna Polütehnikumi IT-juht ja võistluse kohtunik Toivo Pärnpuuõistlusülesande lahendamisel tuli rajada väljamõeldud ettevõtte Eesti Asi ASi harukontorile toimiv arvutivõrk, seejärel veebi-, nimelahendus- ja failiserver ning luua kasutajakontod. Ülesande lahendamisel kasutati ühes kategoorias vabavara, enamasti Linuxit ning teises kategoorias Microsofti tarkvara.

„Võistlejate tase on aastate lõikes läinud paremaks. Aina rohkem võistlejaid suhtub ülesande lahendamisse suurema tõsidusega ja see kajastub ka tulemustes,“ nentis Tallinna Polütehnikumi IT-juht ja võistluse kohtunik Toivo Pärnpuu

„Sel aastal kaasasime hindamisse ka koolidepoolseid juhendajaid, et õpetajadki näeksid, kuidas mingeid teenuseid üles tuleb ehitada ja milliseid vigu õpilased teevad. See vahetu tagasiside-moment on väga oluline,“ lisas kohtunik ja mullu Eestit IT-valdkonnas WorldSkills´il esindanud Tanel Peep.

Võistluse fotogalerii. (Fotod: SA Innove)

Võistluste lisainfo.

Võistlustel osales kokku 14 õpilast Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolist, Viljandi Kutseõppekeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Sillamäe Kutsekoolist, Tallinna Transpordikoolist ja Tallinna Polütehnikumist.

Võistlusi korraldas SA Innove koostöös Tallinna Polütehnikumiga, läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.